Şimdi Ara

matematik - geometri başarı yükseltme sorunları uzmanına sorun (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
20
Favori
5.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam merhabalar.
    bugüne kadar girdiğim hiç bir denemelerde {30-50 arası] geometriye dokunamadım cok kotü ne yazik ki. bu konuda bana ne önerirsiniz meslek lisesi cıkıslıyım mat ematğim cok kötü değil hep 20 25?
  • Hocam kapsül denemesinin zorluğu nasıl sizce? Çok mu kolay ygsye göre? Çoğu denemeden 25 net civarı çıkıyor kötü mü kapsüle göre?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam geometri temelim çok kötüydü.okyanus yayınları 40 seansta kolay geometriden konu çalıştım, teknofemden konuların büyük bir kısmının anlatımlarını izledim üstüne biraz da yaprak test çözdüm fakat yeterli seviyede değilim şuan.ygs denemelerinde 8 sorudan 2-3 boş çıkıyor hala.hangi yayınların kitaplarını önerirsiniz
  • Ygs matematik 28-34 arasi yapiyorum.geometri 7-8 net civari oluyor.karekok mat 1 cozuyorum.hedefim 37 net sinavda.ne onerirsiniz.1 ay kalana kadat mat2 fem sb de bitirmeyi planliyorum.karekok bitince mat1 fem sb alinmali mi? Deneme mi cozulmeli.lys de logaritmaya kadar geldik lysde sadece soru cozmam gerekiyor

• Simdi hocam ben matematigi fullemek ya da fule yakin birseyler yapmak istiyorum. Fakat islemleri goremiyorum. Mat temelimin var oldugunu dusunuyorum ama bazi sorularda tikaniyorum.

Maddi imkanim var. Ygs/lys soru bankasi olarak orta dereceli ogrenciyi ust dereceye cikaracak kitap/kitaplar var mi oneriniz nedir

Tesekkurler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • asertyu kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayız hocam ya

• hocam merhabalar yeni cıkan yuzde yuz yayıncılıgın paslaşarak matematik kitabı hakkında dusuncelerinizi ögrenmek istıyorum.tesekkürler
  • Mat 2 yi fullemek veya ona cok yakin bir sey yapmak icin hangi kaynaklar cozulmeli ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • PhysicsofRap kullanıcısına yanıt
    deneme sayısını arttıtırp tyapamadıklarınızda bilgi eksigi varsa konuyu

soru tipi yabancılıgı var ise onu gidererek aynen devam edin derim
  • lionnn6 L kullanıcısına yanıt
    konuda cevabını cok verdim tekrarlayalım

a.demir geometri veya sıradısı analiz tamamı çözümlü ygs geo sizi kurtarabilir

günde 20 sayfa ilerleyerek 20 gün civarında biter
  • analitik geometriyi halletmenin en güzel yolu analitik sorularını benzerlik ile çözmektir

biraaz uzun süreiblir ama hemen hemen tüm analitik soruları benzerlik ile cozulur

alırsırsanız formül kalabalıgına bogulmadan kurtulabilirsiniz ki 2 tane ygs 8 civarı lys sorusu da hallolmus olur

sanırım 2-3 hafta sonra hızlandırılmıs kursumuzda analitige geceriz canlı derslerimi kacırmayın nasıl cozdugumu takip edin

ilk mesajda ayrıntılar var
  • HeartOfBonnie kullanıcısına yanıt
    o kadar kısa sürede bu yükselme var ise dogru yoldasınız demektir

ama araya basit bir grometri kitabı da sıkıstırın derim
  • Osmbeko O kullanıcısına yanıt
    ygs konuları biter bitmez

ygs ye kadar en az trigonometri bitmeli
  • Hakkını Arayan Serçe kullanıcısına yanıt
    gayet güzel

ama mat 2 den sonra lys denemeleri yaparken yapamadıklarınızı cok iyi degerlendirip eksiklerinizi kapatmalısınız
  • ygsciyiz Y kullanıcısına yanıt
    deneme raporlarıondaki veriler önemli

konu eksigi varise oncelikle konu

soru tipi problemi var ise yapamadıgınız soruları cok iyi anlayıp benzer sorular cözmelisiniz

bu sekilde netler yükselir
  • HDogus kullanıcısına yanıt
    sıradısı analiz çözümlü ygs mat olabilir

korfez , birey vs hepsinde kolay matematik serileri var ama mutlaka video çözüm destekli secin

isinizi kolaylastırır
  • deneme sürekli yapılmalı

ama eksik konu var ise onlar da giderilmeli sadece deneme ile olmaz

denemelerde de eksiklerinizi tamamlamazsanız denemelerin hiçbir anlamı olmaz

denemelerin güzelligi konuları tekrar edilmesi ve eksiklerin giderilmesi

bu sekilde hem unutmaların önüne geçilir hem de konular pekişir
  • Lise matematiğim eksik 11. sınıfım bu bu büyük eksiği nasıl kapatırım?

• boramat kullanıcısına yanıt
    Hocam lys matta karakok gibi orta ustu tam osym tarzi dediginiz kaynak var mi ? Tavsiyeleriniz neler ?

• Hocam ben 11.sınıfım karekök 11 soru bankası alıcam önerir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.