Şimdi Ara

matematik - geometri başarı yükseltme sorunları uzmanına sorun (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
20
Favori
5.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam deneme çıkarın alalım Adamsınız !

EDİT:YAPAMADIGIM SORULAR BAKMAK İSTERSENİZ;

http://forum.donanimhaber.com/m_113054819/f_//tm.htm#113245712

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SlimShay -- 3 Ocak 2016; 12:51:19 >
  • boramat kullanıcısına yanıt
    hocam o kitabi çözen başka kitap çözmesin diye düşünüyorum. Celal Hoca adamdır. Sağlamdır ama baya zorlamiştir.
    kendisinin öğrencisiydim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: boramat

fem kapsüllerde moral bızacak gereksiz sorular cıkabiliyor

oncelikle hedefe yonelik olarka 3-4-5 yayınları ve okyanus denemelerini oneririm

Hocam 3-4-5 zor diyorlar acaba sorular özgün mü ygsye yakınmıdır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ekstrem geometri ygs mi yoksa lys mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boramat

esen, ekstrem, körfez, fem bence diger yayınlardan biraz daha öne çıkıyorlar

soru tipi kalitesi , geniş içerik ve hedefe yönelik soru ile

kitaplarda gereksiz formül ve gereksiz zor sorular tam tersi başarısızlık nedeni

özellikle ekstremi mutlaka bitirmelisiniz

Matematikten fonksiyon limit türev integral için hangi yayını önerirsiniz ?

• Matematik ygs lys fen bilimlerinin soru bankasini Çözüyorum (yİldiz venüs ) bunlar yeterli olurmu ek kaynak iCin ne onerirsiniz . Geometrim pek iC aCici degil . Yayin denizinin ygs lys x y geometri kitabini Çozuyorum . O baslangic icin iyimi ? Ve bu kitaptan sonra fen bilimlerininkini cozsem yeterli olurmu ? turev icin apotemi aldim . Esenmi daha iyidir apotemimi ? . Ve deneme olarak onerebiliceginix bi yayin varmi ± ? Simdiden tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kiivii -- 3 Ocak 2016; 13:13:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam ekstrem yayinlari ygs geometri konu anlatimi nasildir celal isbilir yazari . Geometrim iyi degil bu kitaptan ucgenleri ve analitigi bitirmem yeterli olur mu . Hedefim.4 tane yapabilmek

• Requiem for a Dream kullanıcısına yanıt
    baba konular triginometri türev ve integral

ne kadar gidilebilirse iyi olur ama kitaplardaki sıralamaya göre en azından trigonometri bitmeli

ygs denemeleri sürekli cozülmeli calısılan konulardaki eksikler giderilmeli calısılmayan konulara gerekyok ama denemedeki basarı calısılan ve eksik giderilen konular arttıkca artmalı

artmıyorsa problem var demektir
  • SlimShay kullanıcısına yanıt
    :) tesekkürler

sorularınızı facebook grubumuza sorabilirsiniz

https://www.facebook.com/groups/291095671004642/

su an bir kitapla ugrasıyorum deneme işi su sıralar zor ama piyasada güzel yayınlar var ve denemeleri oenmi son yıllarda iyice anlasıldı

herkes bol bol deneme cıkarıyor

cozum destegi de yeni yayınlarda arttı

bu gelişmeler sizler icin cok iyi

basarılar
  • semih4444 kullanıcısına yanıt
    ozellikle matematik sorularında zor sorular var ama sordukları bu tarz sorular zaten yeni tip osym soruları

bence basarılı denemeler

süresinde yapın zaten karekod video cozum destegi var gayet güzel anlatıyor adamlar
  • bilmemkikiki B kullanıcısına yanıt
    konuarl zaten ygs ve lys de aynı sayılır lys alırsanız tüm konular var icinde

ama ikisi de bitierse süper olur
  • deneme olarak bir kac kez daha onerdim 3-4-5 yayınları ve okyanus yayınları

hangi yayını alırsanız alın video cozum destekli olsun

kitaplarınız gayet iyi devam edebilirsiniz

her bir ders icin 1 konu anlatımlı+1 soru bankası+1 yaprak test seti minimum bitirmelisiniz
  • Hocam son sorum,dedigim gibi geometri netim 4-5 arasi.konu ozetli sb mi cozmem lazim ygs-lys sb mi

• bbojanqles B kullanıcısına yanıt
    süper bir kitap ama geometri cok zayıf ise sırıdaısı analiz tamamı çözümlü ygs kitabını once bitirin derim
  • damngirl D kullanıcısına yanıt
    ahmet demir imzalı bir geoemtri calısma kitabı var

önce bunu bitirin derim
  • Hocam bu soracagim sorunun ygs lys ile pek alakasi yok ama bunu sizede sormak fikirlerinizi almak isterim. Oncelikle sunu da soyleyeyim hocam 11. Sinifim. Hocam soracagim soru soyle sizce temel liseye mi gecmeliyim yoksa bulundugum okul ile mi devam edeyim? Hemen size bu konuda biraz bilgi vereyim. Hocam buludugum okul gercekten cok kotu yani bulundugum ildeki en iyi 3. Okul olmasina ragmen gercekten kotu. Sozel ogretmenlerimizin bir cogunun iyi olmasina karsin sayisal ogretmenlerimiz gercekten resmen berbat. Yani bu okulda esit agirlikci olan iyi bir yere gidebilir diye dusunuyorum. Siz de ogretmensiniz belki meslektaslarinizi savunabilirsiniz yanlis anlamayin ama bunu soyleyen sikayetci olan bir tek ben degilim. Kimya dersinde biyoloji dersinde asla not tutmayiz. Hocamiz okulda anlatir gider deftere 1 cumle bile yazdirmaz. Bu yuzden bize deftere ozet cikarin diyorlar. 500 sayfalik kimya dersinin, 250 sayfalik biyoloji dersinin ozetini cikariyoruz ve cok buyuk zaman kaybi oluyor. Bu ozetler yuzunden ygs lys ye zaman ayiramiyoruz. Fizik hocamizin anlatma yetenegi yok diyebilirim hicbirsey anlamiyoruz teknofemdeki hoca olmasaydi ben simdi fizikte batmistim hocam. Mat hocamiz idare eder diyeyim. Bunun disinda hocam muzik dersinde 3 sinav oluyoruz. Din dersinde deftere not tutuyoruz. Edebiyat hocamiz kitapta islemedigimiz bos bos konulari odev veriyor. Ornegin islemedigimiz servet i funun edebiyatindan 30 sayfa odev verdi. Yani genel olarak boyle hocam gercekten cokkotu yani ogretmenler iyi olmadigindan mecburen evde her konuyu tek tek tekrardan dinlemek zorunda kaliyorum ve buda cok buyuk bir zaman kaybi oluyor hocam. Bu yuzden ygs konularinda duzenli bir hiz ile ilerleyemiyorum. Temel lise ise hocalari cok iyimis. Yani idare olarak filan cok iyimis ancak oraninda ortami berbatmis. Yani orada olan bir arkadasim nerede sokakta kalmis balleci cocugu varsa hepsi burda. Sadece bizim sinif iyi demisti. Bunun disinda orada haftada 10 saat filan mat isliyorlarmis ve okul sinavi derdi filan yokmus. Yani oraninda sorunu ortami berbat. Hocam kusura bakmayin gercekten cok uzun oldu ama bu konuda ki gorusunuzu almak isterim. :). Sonuc olarak hocam sizce sadece temel lisemi yoksa okulmu?Okul+dershane seklinde dusunuyordum maalesef buradaki dershanede kapandi. Yani ne yapacagimi bilemiyorum hocsm ailem temel lisenin ortami cok kotu oldugundan gondermek istemiyor.

• kjkszpjmr2 K kullanıcısına yanıt
    oncelikle onemli bri sorunu dile getirmişsin

senin durumunda cok sayıda ogrenci var

iş sende bitiyor iyi öğrenci her ortamda başarılı olur

şimdiden güzel bir bir çalışma planı yaparak ilerlemelisin ki önünde fazla bir süre yok

temel liseler apartman binası ama genelde devlete gecmemiş ise alanına hakim tecrübeli dersane ögretmenleri var

okullarda da dersane tipi hazırlık kurslar var bazıları dersaneden çok daha iyi ama sanırım sizin okulda yok

eğer cevrende kaliteli bir temel lise var ise gecebilirsin okul notları ile ugrasmaz direk sınava calısırsın ama okul ile beraber bir etud merkezi de takip edebilirsin

bu sene cok da sorun etme elinden geldigince calıs seneye okulda etkili bir kurs acılmaz ise temel liseye gecmen iyi olur diye düsünüyorm
  • Yarin mat sinavim var konular fonksiyon -Analitik geo -Dortgenler sizce ne yapmaliyim.fonk-geo bitti Dortgenlere Nasil calisabilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uğurun kaynakları hakkında ne düşünüyorsunuz hocam?
    Hocam önerdiğiniz deneme 3-4-5 ygs orta seviye olarakmı geçiyor isim olarak..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.