Şimdi Ara

matematik - geometri başarı yükseltme sorunları uzmanına sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
20
Favori
5.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

20 yıllık anadolu-dersane-etüdmerkezi-özel ders tecrübeli ve kitapları olan bir yazar öğretmen olarak YGS-LYS ye hazırlanan öğrencilerimize yardımcı olmak isterim

sorularınızı bekliyorum mümkün mertebe erken cevaplamaya çalışıcam (arada atladıklarım olursa lütfen hatırlatın)

not: konu ile ilgili iözelden cok soru geldi, bir kısmını cevapladım ama herkesin faydalanması için sadece konuya gelenleri cevaplıycam

ayrınca perşembe ve c. tesi 21:00 de canlı geometri ders anlatımlarına beklerim

yayın adresihttps://www.younow.com/matbora

önceki dersleri buradan izleyebilirsiniz

matematik geometri sorularınızı da buradan sorabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boramat -- 4 Ocak 2016; 22:33:39 >

• Hocam ygs geometri icin 1 kitap bitirmek yeterli mi? Her sinav 3-4 bos geliyor geo dan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mat 2 için kesinlikle çözmelisin dediğiniz 2 tane soru bankası nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: damngirl

Hocam ygs geometri icin 1 kitap bitirmek yeterli mi? Her sinav 3-4 bos geliyor geo dan

hedefe bağlı

eğer hedefiniz 8 net veya 8 e yakın net ise kesinlikle yeterli değil

en az 1 soru bankası ve 1 konu anlatımlı tavsiye ederim bir de üzerine güzel bir yaprak test takımı çözerseniz ki 80-100 yaprak civarı olurlar, güzel olur

çözüm destekli yayın alırsanız takıldıgınız sorular için hoca aramanıza da gerek kalmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: boramat

quote:

Hocam ygs geometri icin 1 kitap bitirmek yeterli mi? Her sinav 3-4 bos geliyor geo dan

hedefe bağlı

eğer hedefiniz 8 net veya 8 e yakın net ise kesinlikle yeterli değil

en az 1 soru bankası ve 1 konu anlatımlı tavsiye ederim bir de üzerine güzel bir yaprak test takımı çözerseniz ki 80-100 yaprak civarı olurlar, güzel olur

çözüm destekli yayın alırsanız takıldıgınız sorular için hoca aramanıza da gerek kalmaz

hocam mat1 i fullemek için ne yapılmalı sizce
  • IntZTü kullanıcısına yanıt
    esen, ekstrem, körfez, fem bence diger yayınlardan biraz daha öne çıkıyorlar

soru tipi kalitesi , geniş içerik ve hedefe yönelik soru ile

kitaplarda gereksiz formül ve gereksiz zor sorular tam tersi başarısızlık nedeni

özellikle ekstremi mutlaka bitirmelisiniz
  • Hocam mat denemesi önerir misiniz ygs için birde karekök çözüyorum mat 2 için ötf limit türev integral için eksta apotemi aldım göeüşleriniz neler ayrıca ygsye kadar bitirebilceğim kaliteli ince matematik kitabı önerisi

• boramat kullanıcısına yanıt
    Hedef yuksek hocam,ama dengeleyemedim mat 1 mi calissam mat2 mi geometri mi.. Biraz geometriye yogunlasinca digerleri kaciyor.

• heat2797 kullanıcısına yanıt
    öncelikle konular erken bitirilmeli

günlük soru hedefi konmalı matematik için günlük ortalama 150-200 soru idealdir tabi ille hergün bu kadar olmaz, vaktiniz uygun gün cok yogun günlerde daha az çözülebilir

3-4 günde bir gerçek deneme gibi süresine uyarak matematik deneme yapılmalı ama metamatik denemelerdeki yapamadıgınız ve görmüş olduğunuz tüm soruları denemeden sonra halletmelisiniz ki eksikleriniz kapansın

denemelerde de çözüm destekli denemeler arttı, onlardan alıp karekod ile yapamadıgınız soruların video çözümlerine bakabilirsiniz

yani full yapmak; deneme çözmekten ve eksikleri kapatmaktan geçiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Persepes

Hocam mat denemesi önerir misiniz ygs için birde karekök çözüyorum mat 2 için ötf limit türev integral için eksta apotemi aldım göeüşleriniz neler ayrıca ygsye kadar bitirebilceğim kaliteli ince matematik kitabı önerisi

3-4-5 yayınlarının çözüm destekli denemeleri hoşuma gidiyor

sanki yeni tip soruları daha iyi yakalamıslar

gökkusagı yayınlarının denemeleri de güzel gereksiz zor sorular yok

bunun dısında digerleri de benzer birbirine

ince kitap matematikte zor ama yüzde yüz yayıncılıgın yeni ygs tipi sorulardan olusan ince bir kitabı

tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boramat -- 3 Ocak 2016; 11:40:43 >
  • Hocam ygs ye kadar mat 2 yi karekök ve Güray küçük fasikülleri + fem sb sından bitirmek istiyorum . Ygs den sonrada karekök sb bitirip denemelere başlamak istiyorum + 40 yapabilirmiyim böyle . Şuan trigonometrinin sonlarındayım. Ama ygs geometrim 0 , 1 net geliyor anca denemelerde . Ygs Mat netim de 26-29 arası geliyor . Ygs Mat netini 35 e ulaştırabiliriyim bu saatten sonra ama lys ye daha fazla çalışacam artık . Birde mat en az 50 dk yada 1 saat sürüyor . Buna da bir çözümünüz varmı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andry Shevchenko -- 3 Ocak 2016; 11:43:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Süpersiniz hocam

• quote:

Hedef yuksek hocam,ama dengeleyemedim mat 1 mi calissam mat2 mi geometri mi.. Biraz geometriye yogunlasinca digerleri kaciyor.

geometride ygs-lys zaten aynı konular, lys de cok ufak ek konular var

dolayısı ile ygs ye calısınca lys ye de calısmıs oluyorsun

mat 1 konuları genelde temel konular

mat 2 detaylı halleri ve üst düzey konular da var

mat 1 konuları bir an önce bitirilip ygs sonrasına bırakmadan mat 2 konularına başlanmalı

bunun için de güzel bir program yapmalısın

konular belli kalan takvime dagıtmalı ve zamanında bitirmelisin
  • Persepes P kullanıcısına yanıt
    :) tesekkürler

başarılar
  • Andry Shevchenko kullanıcısına yanıt
    denemeleri lys ye bırakmamalısınız haftada en az bir ygs denemesi yapmanız lazım

matematik 50 dk civarı sürmesi normal zaman alıcı sorular oluyor buradaki süre kaybını diger dersleri daha erken yaparak telafi etmeniz lazım

geometri için tamamı çözümlü sıradaşı analiz soru bankasını 3 hafta civarında bitirirseniz geometri kaderiniz degişebilir

bunlar dısında diger söyledikleriniz gayet güzel
  • Hocam fen lisesi mezunuyum geçen sene 19 binden tıp için mezuna kaldım. Matematiğim iyi sayılır. Ama denemelerde matematiği ilk çözüşümde 40 soruda 8-9 tane boş bırakıyorum boşlarıma geri döndüğümde çoğunu yapıyorum. Ama gerçek sınavda boşlarıma geri dönmek gibi bir şansım olmayabilir. Ne yapmalıyım? Ve de matematikte dikkatsizlik yapmamak için tavsiyeleriniz neler? Şimdiden teşekkürler:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilmemkikiki -- 3 Ocak 2016; 12:00:17 >
  • Saolun hocam da yanlış anlamışsınız , ygs ye kadar yaklaşık 25 tane genel ygs deneme çözeceğim zaten . Ygs mat Kapsül bölüm denemesi de bitecek 10 tane kaldı. Geometri için o dediğiniz kaynağa bakacağım çok saolun , birde lys mat da sizce bu dediklerimi yaparsam +40 olurmu , olma ihtimali varmı . Teşekkürler şimdiden

• Karekök Geometri Mpsler hakkında ne düsünüyorsunuz? Geometrisi kötü biri olarak belli başlı konuları çözsem fayda görür müyüm

• Hocam şuanda yaptıklarımı ve yapmayı hedeflediklerimi yazayım siz yanlış gördüklerinizi düzeltirseniz sevinirim
    Hedefim Kırık OBP ile TM-1 145-150k Dokuz Eylül YBS istiyorum hayırlısıyla inş.

MAT-1
    Hocam mat-1 de fem simetri çözüyorum, oran orantı bitti,çarpanlara ayırmada vs boşlar var foruma atcam tamamlıcam bugun boş kısımları , ardından karekök sb aldım onu çözcem hergün düzenli 100 soru hedefledim tabi bu aksayabilir duruma göre şubata kadar böyle karekökden olabildiğince çözmeyi düşünüyorum mat 1 içinde geriye problemler fonksiyonlar gibi konular kalıcak ama fem simetride problemler kısmı çok kalıp ne yapıyım bilemedim simetri çözmek gelmiyo içimden diğer konularda simetrinin 3.kitabında 3.kitaba girmeden 3.kitaptaki konuları direk videolu anlatımdan hallediyim ardından soru çözeyim diyorum kalan konularda sıkıntı olanlar problemler fonksiyonlar kümelerde zorlanırım moduler aritmetiktede da bazı kısımlarında zorlanırım yapamıyodum geçen yıl bazı soru tiplerini ocak ayı böyle gidicek hocam böyle hedefledim mat 1 için şubatda da denemelere geçmeye düşünüyorum

MAT 2
    Dershanede polinomlar vs bitti ama kaynaktan çözmedim hiç fem simetrinin 3 kitabını alıp çözmeyi düşünüyorum hem tekrar olur hem pekişir ardındanda kendim 2 3 konu daha bitiririm eğer fem simetri çözme baska çöz derseniz bekliyorum hocam cevabınızı. YGS sonrası mat 2 de soru bankasına geçerim diye düşündüm.

Uzun ve karmaşık oldu sanırım kusura bakmayın,yanlış gördüğünüz yerler varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Deneme olarakta matematikte denge fem 11,6 ve alayım diyorum öneriniz varmı baska ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORGANIKHOSAF -- 3 Ocak 2016; 12:08:24 >

• Sıradışı analiz lys geometri demi hocam dediğiniz kitap ?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.