Şimdi Ara

Matematiğin kolay olması çok fazla etkile...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Meyecek. çünkü zaten biz öğrencilerin matematiği genel olarak fenden daha iyi. Siz kaç tane öğrencinin ayt feni fulleyip de matematiği batırdığını gördünüz? Bu çok nadirdir. 2019’da da ayt fenin fullenme oranı daha az. Eğer bu sene ayt fen ile matematiğin zorlukları değiş tokuş yapsaydı işte o zaman 2010 garanti derdim ama öyle değil işte. Bizler zaten matematikte daha az zorlanıyoruz. Kendimden örnek vereyim. Matı fulleyip fenden 4 yanlış yaptım. Eğer fen ile matın zorlukları ters olsaydı feni fulleyip mattan 2 soru kaçırabilirdim. Başka bir örnek verecek olursam biri 35 mat yapıp 30 fen yapıyor olsun(ortalama zorlukta). Sınavda mat kolay olduğu için 40-30 yapmış olsun. Yani +5lik artış söz konusu. Eğer matın zorluğunu sabit tutup feni kolay yapsaydı işte burada patlama olacaktı. 35-37 veya 35-38 gibi bir artış olacaktı. Yani artış miktarı artmış olacaktı. Bu herkes için geçerli çünkü yukarıda bahsettiğim gibi biz zaten genel olarak matematik yapabiliyoruz,fen yapamıyoruz.Bunu genele vurduğumuzda herkesteki anormal net artışı çok fazla yığılma yapacaktı ama ÖSYM bunu yapmadı. Hatta bunun kasıtlı olarak yapıldığına adım gibi eminim.
    Forumdaki birçok 70+ netin soru kaçırdığı ders fen dersleri. Çoğu kişide gözlemledim bunu.
    Ayt mat kolay olunca ilk 20-30k’de birkaç net artışı oldu. Eğer feni kolay yapsalardı bu net artışı daha fazla olup daha fazla yığılma yapacaktı.
    Özetle ilk 20k’deki sıralamalar çok fazla oynamayacak.
    %20 ile %50 arasında değişim bekliyorum. Max 50 olur. Benim tahminim 25-30civarı gibi oynama söz konusu
    Bu yazıyı çok zor şartlar altında yazdım. Anlamada sıkıntı yaşayabilirsiniz. Affola...

Edit:Bahsettiğim değişim oranları üst sıralarda daha az olacak. Yığılma aralığının max olduğu yerler 7k-30k arası olacak

Edit: ayt sayısal için konuşuyorum. Tyt’yi ele almadım. Ona göre yorum yaptım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E46D5588D -- 9 Temmuz 2020; 8:58:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arkadaşlar öncelikle matematiğin kolay olduğuna %100 katılıyorum, sınavdan çıkar çıkmaz da bunu dedim ama yapmayın etmeyin 2019 Ayt çok mu kasıntıydı? Bir polinom sorusu dışında hiçbir esprisi yoktu bence. İnşallah bu aşırı kötümserliğimizde yanılırız da insan gibi sonuç alırız.
    zaten 80 soru var toplam tabiki de etkileyecek, ayrıca biyoloji hariç fen de zor değildi kimyada kçç gazlar asit-bazda çok zor sorular var gidip en kolay soruları sormuşlardı,fizikte manyetizma elektrik alan sorusunu konu anlatımında anlatıyolar ben soru olarak görmedim bile bunları ayt rezaletti tam anlamıyla
  • %50 oynama az mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Einar Solberg kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınız fakat forumdaki oynamaları görünce bu az bile kalıyor :D

• Einar Solberg kullanıcısına yanıt
    Ekleme yaptım hocam

• Forum çıldırmış hocam onlara bakmayın. 20kya 40k olacak diyenler var

• Arkadaşlar öncelikle matematiğin kolay olduğuna %100 katılıyorum, sınavdan çıkar çıkmaz da bunu dedim ama yapmayın etmeyin 2019 Ayt çok mu kasıntıydı? Bir polinom sorusu dışında hiçbir esprisi yoktu bence. İnşallah bu aşırı kötümserliğimizde yanılırız da insan gibi sonuç alırız.

• zaten 80 soru var toplam tabiki de etkileyecek, ayrıca biyoloji hariç fen de zor değildi kimyada kçç gazlar asit-bazda çok zor sorular var gidip en kolay soruları sormuşlardı,fizikte manyetizma elektrik alan sorusunu konu anlatımında anlatıyolar ben soru olarak görmedim bile bunları ayt rezaletti tam anlamıyla
  • başlığa bak aq adam yazarken yığılmanın altında kalmış

• Taylan durder T kullanıcısına yanıt
    Ben zaten ayt fene zor demedim ki. Klasik ösym’nin tam ayarında geldi. Matematiğe ayarla zor geldiğini söylüyorum. Geçen senekiyle hemen hemen aynı seviyede geldi

• Jasonn Bourne kullanıcısına yanıt
    Hocam ben zaten 2019 ayt kasıntı demedim. Lütfen böyle demişim gibi yazmayın. 2019’un basit olduğunu ben de biliyorum.
    Benim değindiğim nokta farklı dikkat ettiyseniz
    Ben burada sadece zorluk kolaylık tartışmadım. Biz öğrencilerin durumunu farklı bir bakış açısıyla ele aldım.
    Ayrıca bahsettiğiniz polinom sorusunun da esprisi yoktu. Gayet basitti. Ondan daha zor sorular vardı. O sadece dikkat ölçen bir soruydu.

Umarım dediğiniz gibi çok yığılma olmaz

• Toxically II T kullanıcısına yanıt
    :D sığmayınca böyle oldu

• Geçen senenin tyt puanını kullanma olayını unutuyorsunuz o çok etkileyecek

• Matematik inanılmaz kolay değildi, hele 2019'a göre hiç değildi. Geometri biraz kolay sorulmuştu, onun dışında matematik kısmında 2019'dan çok farklı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Geometride birkaç seçici soru olsaydı sorun olmazdı.
  • Hocam kast ettiğim polinom sorusu sınavın en kalitelilerindendi, zordu demiyorum bak, kaliteliydi sadece.
    Lti kısmı için inan bana sayısal ilk 30k'da soru kaçıran kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Ben sana ithafen demiyorum bu arada yanlış anlaşılmasın genel olarak DH halkına söylüyorum. Ben kendi sıralamamı 3 ile 4 ile çarptım hocam sen düşün.

İnşallah yanılmam, belki de kendimi avutuyorumdur ama son sözü söyleyecek olan ÖSYM.

“Kasıntı” kelimesini kullandığınız cümlenin hemen sonrasındaki cümlede öyle bir kullanmışsınız ki kalite değil de zorluk olarak anlaşılıyor

3-4 bayağı abartı olmuş ama yine de siz bilirsiniz :)

• er12345 E kullanıcısına yanıt
    Pek zannetmiyorum. 2019’daki sınavda çok etkilemişti. Tam tersine 2019’daki sıralamaya göre bu sene puan kullanma olayı daha az etkileyecek.

• Bari analitik ve katı cisimleri zorlasalardı bu kadar yaygara kopmazdı

• Hocam kasıntı demiş olabilirim doğru orada biraz hatalı konuşmuşum ama sonraki yanıtta bunu değiştirdim.

• 2019 Ayt'deki 3 ve 4.sorulardan mı bahsediyorsun bu arada?

Hayır hocam. Sıralamamı 3-4 ile çarptım dediniz ya onun için dedim :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.