Şimdi Ara

Mate 20 Pro Makro fotoğraf performansı | vLOG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Huawei Mate 20 Pro'nun 3 kamerasından biri geniş açılı fotoğraflar ve videolar çekmek için kullanılabiliyor. Geniş açı kamerasıyla aynı zamanda makro fotoğraflar da çekebilen Huawei Mate 20 Pro'yu Belgrad ormanında test ettik.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Huawei Mate 20 Pro makro fotoğraf performansı

• Huawei Mate 20 ile ilgili her başlığa aynı yorumu yapmaktan bi bıkmadın kardeşim. Gün boyu fotoğraf makinesi ile gezmek bir tek senin aklına geldi, başka kimse düşünememişti bunu. Aynasız olsun, DSLR olsun fotoğraf makinesi çanta ile taşınır, lensini güzelce çıkarır koyarsın çantaya. Sony A7 Rii makinem var, ancak amaç çekim yapmak olunca yanıma alıp çıkarım. Evden çıkarken makineyi, çantayı, tak gez lensi alayım modunda olamazsın her gün. Telefon kameralarının yetenekleri gelişmeye başladığından bu yana profesyonel fotoğraf makinesi sahipleri makinelerini evde bırakma eğilimi göstermeye başladılar. Amaç sadece fotoğraf olduğunda makineye başvuruyorlar. Zaten anında paylaşmak üzere fotoğraf çekemezsin bu makinelerle. İnsanlar akşam eve gelip hafıza kartlarındaki fotoğrafları bilgisayara aktarmaya bile üşenir oldular. Günlük kullanım senaryolarında ve sosyal medya uygulamalarında kullanacağın kaliteli görselleri elde etmede telefon kameraları gerçekten çok başarılı sonuçlar üretebiliyor artık. Gösteriş amaçlı telefon taşıyanlardan bağımsız olarak konuşuyorum insanların üst düzey telefonlara daha fazla vermesinin nedeni, yanlarında bilgisayar, telefon ve fotoğraf makinesi taşımadan gün içinde en başarılı kullanım deneyimini yaşamayı istemek. Huawei markası da malzeme kalitesi, sağlamlık ve tasarım olarak premium cihazlar üretmeye başladı. Bunun yanında fotoğraf boyutuna diğer tüm markalardan daha ciddi yaklaşıyorlar. Mate 20 de bu konuya odaklanarak işini hakkıyla yapan bir cihaz. Paran yetmiyorsa ve alamıyorsan telefonu alamadığın için sitem etmen gereken merci de Huawei firması değil bu arada. Birazcık fikir jimnastiğiyle sorumlularını rahatça bulabilirsin. İngiltere'de yaşıyorum burada asgari ücretle çalışanlar da dahil olmak üzere herkes hiç zorlanmadan istediği telefonu alabilir. O yüzden telefon bir gösteriş aracı değil. Son dönemde Huawei cihazlar oldukça yaygınlaşmaya başladı. Cihaz pahalı diyen bir kişiye rastlamadım. Ayrıca "aynasız makine alın paranızın yarısı cebinde kalır" diyorsun da aynasız kompakt makinelerin ve uygun lenslerin fiyatlarından da haberdar değilsin sanırım.

Fikrini daha da geliştirelim. 300-500 liraya ikinci el hotspot özelliği olan bir telefon al. Yanına 3000-4000 liralık bir laptop al. Telefonun hot-spotundan wi-fi ile internete bağlan. Gün boyu laptopla gez, instagram, web whatsap, facebook gibi sosyal medya uygulamalarını ordan takip edersin. Ekranı parmaklayarak yazı yazmak yerine laptop klavyesiyle rahat rahat yazarsın. Üstüne de paramızın yarısının cebimizde kalacağını söyleyerek önerdiğin kompakt fotoğraf makinesini de alıp yanında taşıyarak fotoğraflarını da çekersin. Gerçi çektiğin fotoğraf ve videoları anında aktarmak, paylaşmak, göndermek biraz(!) sıkıntılı olur ama olsun artık. Sonuç olarak telefon, laptop ve fotoğraf makinesi olmak üzere üç tane cihazın olmuş olacak.
    Bir de ekran yeşil ,yeşil yanıp sönerken cihazı açıp , O fotoğraflara bakmak var.
    Böyle bir problemle karşılaşma ihtimali varken, 8000 tl veya 900 dolar euro neyse verenin aklına şaşarım.Çok sürmez LG nin problemli ekran kullanılmış mate 20 pro ları toplatmak yerine,Türkiye gibi 2.3. dünya ülkelerinde ,Nokia 8 gibi ,fiyatı indirilip Huawei mate 20pro da fiyat performans cihazı olarak piyasa da eritilir.
    Alan kullanıcılar da defolu bir mal ,alma ihtimali olsa da ,TR deki teknik servisler de işini hakkıyla yapıyormuş gibi uygun fiyata cihaz aldığı için sevinir.

• Pahalı çöp

• Bir de ekran yeşil ,yeşil yanıp sönerken cihazı açıp , O fotoğraflara bakmak var.
    Böyle bir problemle karşılaşma ihtimali varken, 8000 tl veya 900 dolar euro neyse verenin aklına şaşarım.Çok sürmez LG nin problemli ekran kullanılmış mate 20 pro ları toplatmak yerine,Türkiye gibi 2.3. dünya ülkelerinde ,Nokia 8 gibi ,fiyatı indirilip Huawei mate 20pro da fiyat performans cihazı olarak piyasa da eritilir.
    Alan kullanıcılar da defolu bir mal ,alma ihtimali olsa da ,TR deki teknik servisler de işini hakkıyla yapıyormuş gibi uygun fiyata cihaz aldığı için sevinir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 10 Kasım 2018; 15:41:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Abartıldığı kadar değilmiş. Bir öncekinde gece çekimini beğenmiştim ama titreşim çok fazla...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sonu korku filmi gibi olmuş

• bi telefona göre güzel fotoğraflar özellikle renk başarımını beğendim usta ellerde güzel işlere imza atar

• 8000 TL sadece kamera icin verecekseniz kompakt aynasız modellerden alın bir tane. Üzerine de standart bir lens takın. Hem sensörü olsun hem çekimi ile rahat edin. Paranızın yarısı da cebinizde kalır

• quote:

Orijinalden alıntı: Y-ZiyA

8000 TL sadece kamera icin verecekseniz kompakt aynasız modellerden alın bir tane. Üzerine de standart bir lens takın. Hem sensörü olsun hem çekimi ile rahat edin. Paranızın yarısı da cebinizde kalır
    Huawei Mate 20 ile ilgili her başlığa aynı yorumu yapmaktan bi bıkmadın kardeşim. Gün boyu fotoğraf makinesi ile gezmek bir tek senin aklına geldi, başka kimse düşünememişti bunu. Aynasız olsun, DSLR olsun fotoğraf makinesi çanta ile taşınır, lensini güzelce çıkarır koyarsın çantaya. Sony A7 Rii makinem var, ancak amaç çekim yapmak olunca yanıma alıp çıkarım. Evden çıkarken makineyi, çantayı, tak gez lensi alayım modunda olamazsın her gün. Telefon kameralarının yetenekleri gelişmeye başladığından bu yana profesyonel fotoğraf makinesi sahipleri makinelerini evde bırakma eğilimi göstermeye başladılar. Amaç sadece fotoğraf olduğunda makineye başvuruyorlar. Zaten anında paylaşmak üzere fotoğraf çekemezsin bu makinelerle. İnsanlar akşam eve gelip hafıza kartlarındaki fotoğrafları bilgisayara aktarmaya bile üşenir oldular. Günlük kullanım senaryolarında ve sosyal medya uygulamalarında kullanacağın kaliteli görselleri elde etmede telefon kameraları gerçekten çok başarılı sonuçlar üretebiliyor artık. Gösteriş amaçlı telefon taşıyanlardan bağımsız olarak konuşuyorum insanların üst düzey telefonlara daha fazla vermesinin nedeni, yanlarında bilgisayar, telefon ve fotoğraf makinesi taşımadan gün içinde en başarılı kullanım deneyimini yaşamayı istemek. Huawei markası da malzeme kalitesi, sağlamlık ve tasarım olarak premium cihazlar üretmeye başladı. Bunun yanında fotoğraf boyutuna diğer tüm markalardan daha ciddi yaklaşıyorlar. Mate 20 de bu konuya odaklanarak işini hakkıyla yapan bir cihaz. Paran yetmiyorsa ve alamıyorsan telefonu alamadığın için sitem etmen gereken merci de Huawei firması değil bu arada. Birazcık fikir jimnastiğiyle sorumlularını rahatça bulabilirsin. İngiltere'de yaşıyorum burada asgari ücretle çalışanlar da dahil olmak üzere herkes hiç zorlanmadan istediği telefonu alabilir. O yüzden telefon bir gösteriş aracı değil. Son dönemde Huawei cihazlar oldukça yaygınlaşmaya başladı. Cihaz pahalı diyen bir kişiye rastlamadım. Ayrıca "aynasız makine alın paranızın yarısı cebinde kalır" diyorsun da aynasız kompakt makinelerin ve uygun lenslerin fiyatlarından da haberdar değilsin sanırım.

Fikrini daha da geliştirelim. 300-500 liraya ikinci el hotspot özelliği olan bir telefon al. Yanına 3000-4000 liralık bir laptop al. Telefonun hot-spotundan wi-fi ile internete bağlan. Gün boyu laptopla gez, instagram, web whatsap, facebook gibi sosyal medya uygulamalarını ordan takip edersin. Ekranı parmaklayarak yazı yazmak yerine laptop klavyesiyle rahat rahat yazarsın. Üstüne de paramızın yarısının cebimizde kalacağını söyleyerek önerdiğin kompakt fotoğraf makinesini de alıp yanında taşıyarak fotoğraflarını da çekersin. Gerçi çektiğin fotoğraf ve videoları anında aktarmak, paylaşmak, göndermek biraz(!) sıkıntılı olur ama olsun artık. Sonuç olarak telefon, laptop ve fotoğraf makinesi olmak üzere üç tane cihazın olmuş olacak.

• alaz1903 kullanıcısına yanıt
    Ahahah 😂 valla ben de benzer bir şey yazacaktım sonra yaz yaz nereye kadar düşünceler değişmez dedim vazgeçtim. Elinize sağlık düşüncelerime tercüman olmuşsunuz.

• 8000 TL vereceğiniz telefon üç ay bilemediniz, 1 sene içerisinde en azından 2000 TL değer kaybedecek, enflasyondan arındırarak konuşuyorum. 2 senesi dolmadan ise en iyi ihtimalle yarı fiyatına düşmüş olacak.

Sizin yaşadığınız yerde asgari ücret 9000 TL civarına geliyor. Ortalama bir mühendis, programcı yada kamu görevlisi rahatlıkla 2500, 3000 pound yani yaklaşık 22.000 TL kazanabilir. 8000 TL bu gibi insanların bir aylık maaşının üçte birine denk geliyor.

Paranız bolsa istediğiniz ürünü istediğiniz fiyata alabilirsiniz. Bu noktada rahatlık ve komfor öne geçer. Paranızı efektif harcamak durumunda değilsiniz.
    Çok kısa basit bir yorumda bulunmuştum ama madem vakit ayırıp bu kadar detaylı ve saygılı bir üslupla yazdınız ben de aynı üslupla cevap vereyim.

Asgari ücretin 2000 TL bile olmadığı, ortalama aylık maaşların 3-4 bin TL civarında olduğu bir ülkede bu telefonu almak için insanlar çoğunlukla 2 aylık maaşlarını harcamak durumunda kalıyorlar. Hamd olsun bu cihazı alacak param var. İngiltere de yaşayan biri kadar rahat değil ama alabilirim. Ama almak mantıklı gelmiyor. Benim kompakt makinaların fiyatlarından haberim olmadığı gibi sizin de bu ülkenin koşullarından haberiniz yok sanırım.

F/P odaklı baktığınız zaman üst düzey cihazların büyük bir bölümü verimsizdir zaten. Yorumumda standart kullanıcılar açısından ciddi bir farklılık yaratmayacak bir iki özellik için bu kadar paranın israf olduğunu düşündüğümü anlatmaya çalışmıştım (Samsung note 9 ve hatta Huawei'in p20 pro modeli ikisi de DxoMark'dan 100 üzerinde alan ve şu anda 5 bin TL civarına alınabilen cihazlar).vDolayısı ile yorumumda bir hata olduğunu düşünmüyorum.

Dolar kuru 7'nin üzerine çıkmışken 8500 TL olarak duyurulan bir cihazın dolar kuru 5.5'a düştüğü zaman sadece 500 TL düşmesine (8000 TL) de anlam veremiyorum. 6000-6500 TL civarına satılması gereken bir ürünü 8000 TL ye alan arkadaşlarımız da eminim 2 ay sonra bana hak vereceklerdir.

Hepsini okumayacak arkadaşlar için özet: Huawei markasını severim ama Türkiye de ederinden pahalıya satılıyor.

Saygılar...

p.s.1. Honor 8x için yurtdışı satış fiyatı şu anki Avro kuru ile 1300 TL. Türkiye satış fiyatı 2300 TL. Sayın Alaz kardeşim bunu da savunur musunuz?https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-huawei-8x

p.s.2. Mesut Hocam yanlış anlamayın severek izliyoruz yayınları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y-ZiyA -- 11 Kasım 2018; 14:6:42 >

• Fotoğraf geçişlerindeki o "vuh" ses efekti çok ürkütücü olmuş.

Hele ki ıssız orman, karga ve kuş sesleri, dal hışırtıları garip garip mantarlar ve vuh ses geçişleri ile kısa metraf bir korku filmi olmuş sağolasın Mesut bey.

• İlk baktığımda aa dedim ama haberi incelediğimde fos olduğunu anladım

• cekım yaptıgınız kamera hangisı

• Y-ZiyA kullanıcısına yanıt
    Açıklamalarınız için teşekkür ederim. Bana verdiğiniz cevaba beğeni verdim.

Türkiye'de flagship telefonların orta ve düşük gelir grubu tarafından alınamaz konuma gelmesin tek sorumlusu telefon üreticisi firmalar değil onu belirtmek istemiştim. Ayrıca dışarıda Euro kuru ile 1300 tl ye karşılık gelen cihazın Tr'de 2300 tl olmasını da asla savunmam. Ancak araba olsun elektronik cihaz olsun bunların alınamaz noktaya gelmesi konusunda cirosu milyonlarla ifade edilen kesimden hesap hileleri ile komik rakamlara düşürülmesine rağmen toplanamayan/affa uğrayan verginin ücretli çalışanlara -daha maaşlarını bile almadan kesilen gelir vergisi olarak- ve ürünleri satın alan son kullanıcıya yansıtılıyor olması olabilir mi acaba? Çalışanın emekçinin sırtına bindirilmiş bir maliye yönetiminin sonucunda dünyada eşi benzeri görülmemiş ek vergilerin gelmesi de kaçınılmaz oluyor. Alım gücünün ben de farkındayım ama ek vergiler altında ezilen kesim de bu durumdan memnunsa -ki öyle görünüyor- sonuçta ben de hariçten gazel okuma taraftarı değilim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaz1903 -- 11 Kasım 2018; 23:9:6 >

• alaz1903 kullanıcısına yanıt
    Seviyeli ve açık üslubunuz için teşekkür ederim. Aynı şekilde yorumlarınıza beğeni verdim.

Gönül isterdi ki Türkiye olarak elektronik ürünlere çok daha ucuza çok daha hesaplı erişimimiz olsun. Bilişimin sadece tüketimden ziyade geleceğin sektörü olduğunu ve özellikle Türkiye gibi sermayesi kısıtlı ülkelerin bu sektöre odaklanması gerektiğini düşünmekteyim. Bugünün kullanıcıları yarının üreticileri oluyor.

Bilişim ve teknolojik ürünlere erişimin zorlaşmasının 'middle income trap/ orta düzey gelir tuzağı' denilen ülkelerin belli bir gelir ve refah seviyesine ulaşmasını engelleyen başlıca etmenlerden olduğunu düşünüyorum.

Öteki yandan pahalılık neden kaynaklanırsa kaynaklansın, insanların paralarını efektif harcamalarının da aynı derecede önemli olduğuna inanıyorum. Bir ürüne neden para verdiğini bilen bir insanın tercihini sorgulayamam. Apple bana hitap etmiyor ancak Apple'ı neden aldığını bilen bir insanı da eleştiremem. Adam 4-5 sene düzenli güncelleme istiyordur. 10 farklı firmanın her sene çıkardığı 10ar farklı ürünle uğraşmak istemiyordur. En iyi olmasa bile en iyilerden biri olduğundan emin olduğu bir telefon almak istiyordur ve para 2. plandadır gider iPhone alır.

Ancak spesifik olarak Huawei ve Xiaomi gibi firmaların Türkiye satış stratejilerini maalesef anlamlandıramıyorum. Xiaomi Evofone geldi yurtdışında 2200 TL bandında satılan Mi 8'ler 4500 TL MSRP ile satılıyor. Huawei Honor Play'de makul bir strateji izlemişti şimdi Honor 8x ve Mate 20 Pro modellerinde değişik bir strateji izliyorlar.

Fiyatların yurtdışından pahalı olmasını hadi anladık diyelim. Vergisi var vb. Yurtdışı satış fiyatı 1000 dolar olan, hatta Gearbest'te 860 dolar civarına satıldığı (söylenen) bir cihazı günümüz kuruyla 1450 dolardan (8000 TL bugünkü dolar kurundan) satmak nedir?

Yanlış anlaşılmak istemem. Huawei ya da Mate 20 Pro kötüdür demiyorum. İyi olduğunu ben de biliyorum. Hatta P20 pro'yu ciddi olarak düşünmüştüm. Kullanan arkadaşlarım da var çok memnunlar. Sadece bu mal bu kadar para etmez. Bunu da ben demiyorum, Huawei kendisi diyor, yurtdışı satış fiyatlarını belirlerken.

Mesut Hocamdan da ayrıca özür diliyorum. Ben de olsam bu kadar uğraşıyoruz adam geliyor altına ne yazıyor ya diye düşünürdüm.

• Y-ZiyA kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam bazı noktalarda haklısınız ama hangi ürün olması gereken fiyatta'ki ülkemizde, Tüm ürünler ister yerli! olsun ister yabancı hak ettiği fiyatların fazlasına satılıyorlar, Bu yüzden bir iki marka değilde genel olarak bakmak lazım bu mevzulara...
  • güzelllll

• neden herkes unuttu Huawei P30 ( https://www.deviceranks.com/tr/phone/15353/huawei-p30 )

• p30 pr0 vae her ihtiyacımı karşılıyor ne yapım ben laptopu.anlık bişey çekeceğim nerden bulacağım dslr kamerayı her zaman yanımda taşıyamamki.bıu kadar sığ görüşle ancak bir milim ilerleyebiliriz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.