Şimdi Ara

Mat tyt sorusu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ben A buldum, cevap anahtarı D diyor, kunduz A diyor bir el atma şansınız var mı ?

• Güzel, tehlikesi olan bir soru, a<0, c>0, b'nin işaretini bilemeyiz, ama b'nin mutlak değer aralığını bilebiliyoruz. II. seçenek tamamen b'nin işaretiyle alakalı olduğu için o kesin doğru değildir, III. seçenek için, b negatif de olsa, pozitif de olsa,

|b| < |a| geliyor,

|c| > |a|, o yüzden

|c| > |b|.

b+c ifadesinde b negatif bile olsa, c'nin mutlak değeri b'ninkinden daha büyük olduğu için kesinlikle b+c>0'dır, yani D şıkkı doğru. b'nin mutlak değer aralığını şu resimle kolayca anlayabilirsin, b sayısı a ile |a| arasında olduğu için, b'nin sıfıra olan uzaklığı yani mutlak değeri, a'nın mutlak değerinden yani a'nın veya |a|'nın sıfıra olan uzaklığından küçüktür:

Resim linki

Mat tyt sorusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miGma -- 20 Haziran 2022; 15:7:47 >
  • miGma M kullanıcısına yanıt

ağlattı soru beni hocam valla zorlamıslar :D teşekkürler

• DgSinavi kullanıcısına yanıt

Mat tyt sorusu Rica ederim

• Sınava çalışmaya o kadar alışmışım ki görür görmez çözmeye başladım skjxkdkd sonra kendimi durdurdum ve şimdi de gidiyorum kolay gelsin

Soru da iyiymiş bu arada

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Mat tyt sorusu

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • leblebiüzüm kullanıcısına yanıt
    aga soruyu atan dgs'ye girdi sınav bitti birazcık geç kalmış olabilirsin maalesef

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • öle mi

• hahaaa

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.