Şimdi Ara

Masters Of The World (RON3) Geopolitical Simulator 2014 Edition (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
380
Cevap
8
Favori
47.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fatiko19

Mesela bakıyorum fish bende üretilmiyor.Ama ihtiyac da var.Normalde ithalat fiyatı 100 dolar yzıo ama ben çinden 70 dolara alıyorum.Ticaret acıgının kapanması gerekirken daha da arttı boyle.Bende anlamadım .s

ihtiyaç oldugunu nereden anlıyoruz ki hocam? üretilmeyen her şey ihtiyaç olmaz sonuçta. :D
  • Ekmek bir ihyityaç.Yemek zorundasın.Yani halkın o şeye ihtiyacı var ama üretemiyorsunBu yuzden gidiyorsun ulkelerden ithal ediyorusun.Bu arada benim sorulara bir el atsanız ?
  • quote:

Ekmek bir ihyityaç.Yemek zorundasın.Yani halkın o şeye ihtiyacı var ama üretemiyorsunBu yuzden gidiyorsun ulkelerden ithal ediyorusun.Bu arada benim sorulara bir el atsanız ?

yani üretilmeyen her şeyi almak gerekiyor öyle mi?

hocam ben yeniyim ingilizcem oldugu için pek anlamıyorum kusurabakmayın. ama yukardaki arkadşlar açınca cevaplarlar emin olun.
  • Yani bende senin gibi düşündüm.Ülke otomatik kendi alıyor ama mesela 100 e alıyorsa ben çinden 70 e almaya basladım.Mantık bu mu acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatiko19 -- 28 Ağustos 2013; 22:00:14 >
  • quote:

Yani bende senin gibi düşündüm.Ülke otomatik kendi alıyor ama mesela 100 e alıyorsa ben çinden 17 e almaya basladım.Mantık bu mu acaba ?

galiba sen kendi sorunun cevabını verdin hem devlet alıyor hem sen bu yüzden fazladan alınmış alıyor olablirsin
  • Ama devlet pahalıya alıyor.Ben o açığı daha ucuza alarak kapatıyrum.Kara gecmem lazım .s
  • Beyler benimde bir iki sorum olucak cevaplarsanız sevinirim ; 1-Mesela çelik üretimimiz 1700 ihtiyacımız 1000 ben 700 ihtiyaç fazlasını satmak yerine 1700 ünüde satsam ne olur ?
    2-Ülkenin üretemediği şeyleri veya ihtiyacı olan şeyleri satın almasak öyle kalsa ne olur ? Gerçekte çok şey olur ama oyunda bizi etkiliyormu emin değilim.
  • 1) Hepsini satarsan daha iyi olur. Halkına iş istihdamı sağlarsın. Yani iş alanı açılır.

2) Devlet otomatik satın alıyor zaten. Sen alırsa daha ucuza alırsın. Ama hepsinle tek tek uğraşman gerekir yani.
  • quote:

Merhabalar arkadaşlar şükürler olsun sorularımı sorabileceğim bir yer buldum.

1-Türkiye ile oynuyorum 3 yıl oldu.Sektorleri subvanse ettim surekli yatırımlar yaptım pop. %100.İhracat-İthalat dengm +300 milyar dolar.İlk yıl büyüme %25 gitti hep acayip bir şekilde.Gdp 2 trilyon dolar oldu.ama2. yıldan sonra hep %-3 filan gidiyor.Arttıramıyorum subvanse filan yaramıyor.Anormallik nerde ?

2-Oyunda üretemediğim maddeleri dısarıdan kendim daha ucuza alıyorum çinden.Mesela ortalama purschase 100 dolarken ben çinden 70 dolara alıyrum kendim sözleşme ile.Ama bu sefer ithalatım daha çok artmış gözüküyor ? Normalde sözleşme ile balık ithal etmesem trade balange -2 milyar dolar.Ama kendim daha ucuza ithal ediyorum ve bu sefer balıktaki trade balance daha da geriye gidiyor.Sizce neden ?

3-Silah üretiyorum ama bir önemi var mı ? Gercekteki gibi silah ihracatı yapamıyorum ?

4-Bir ükeyi nasıl karalayabilirim yada iftira atarak oyuna getirerek haklı sekilde sladırmak istiyorum nasıl yaparım ?

Arkadaşlar ancak burayı bulabildim nolur yardımcı olun.

Güncel

• quote:

quote:

1-Türkiye ile oynuyorum 3 yıl oldu.Sektorleri subvanse ettim surekli yatırımlar yaptım pop. %100.İhracat-İthalat dengm +300 milyar dolar.İlk yıl büyüme %25 gitti hep acayip bir şekilde.Gdp 2 trilyon dolar oldu.ama2. yıldan sonra hep %-3 filan gidiyor.Arttıramıyorum subvanse filan yaramıyor.Anormallik nerde ?

2-Oyunda üretemediğim maddeleri dısarıdan kendim daha ucuza alıyorum çinden.Mesela ortalama purschase 100 dolarken ben çinden 70 dolara alıyrum kendim sözleşme ile.Ama bu sefer ithalatım daha çok artmış gözüküyor ? Normalde sözleşme ile balık ithal etmesem trade balange -2 milyar dolar.Ama kendim daha ucuza ithal ediyorum ve bu sefer balıktaki trade balance daha da geriye gidiyor.Sizce neden ?

3-Silah üretiyorum ama bir önemi var mı ? Gercekteki gibi silah ihracatı yapamıyorum ?

4-Bir ükeyi nasıl karalayabilirim yada iftira atarak oyuna getirerek haklı sekilde sladırmak istiyorum nasıl yaparım ?

Güncel

Sadece son sorunu cevaplayabilirim herhalde. Research yaptiginda bulduklarin dwvlette kalir dunyaya acilmaz. Patentini alirsan disariya satabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorun o degil.demek istedigim sey hani grrcekteii gibi silah ihracati yok.istiyorum ki savas cikartayim silah satayim abd gibi.anlatabildim umarim
  • quote:

Sorun o degil.demek istedigim sey hani grrcekteii gibi silah ihracati yok.istiyorum ki savas cikartayim silah satayim abd gibi.anlatabildim umarim

Silah üretip satabiliyorsun ama pek birbirlerine bulaşmıyor oyundaki ülkeler . Ben o kadar oynadım sadece bir kez 3-4 ülkenin birbirine girdiğini gördüm
  • Savas olmasa bile silah aliyor turkiye gercektw.bende oyunda satmak istiyorum ama kimse silah almiyor
  • Fatiko19 F kullanıcısına yanıt
    Kara makete satmayı dene.
  • Amaç gerçekçilik.Yani ben 3. dünya ülkelerine silah satmak istiyorum.Bağımlı yapmak istiyorum ABD gibi
  • Beyler oyunun bugu mudur nedir anlamadım bi yardımcı olursanız sevinirim.Ben diyelim abd ile 30 milyar dolarlık çelik ticareti yaptım buna sattım 1 yıllık için 1-2 hafta sonra 30 milyar dolar benim bütçeme eklenmiş gözüktü.1 yıl geçtikten sonra kontratın süresi bitince 30 milyar dolar benden silindi.Türkiye ile 600 bs den başladım bir sürü kontrat yaptım 1000 bs yaptım bütçeyi ama 1 yıl sonra tüm kontratların süresi bitince tekrar 600 e düştü bütçe birden budget deficit falan oldu oyun bitti biri yardımcı olursa sevinirim.
  • Fatiko19
    Demek ki oyunda öyle birşey yok. Varsa bile buglu filandır. Ondan olmuyodur.

FloydOne

30 milyar dolar 1 yılda kazanacağın para olması lazım. Yani yıllık para. Sonuçta bakkal değil burası, al çeliği ver 30 m. doları. 30 m. dolar 12 aya bölünüp ödeniyor büyük ihtimalle. Sözleşme bitince de gelen para kesiliyor. Kontratlarını neden 1 yıl yapıyorsun ki? En az 5 yapmalısın. Hatta en ideali 10 yıl.

Bak mesela ben şu an 2022 yılındayım. 2017 de Dünya Ticaret Organizasyonu (World Trade Organizasion) ndan atıldım. Şu an ona üye olan hiçbir ülkeyle ticaret antlaşması yapamıyorum. Bütün büyük ülkeler ona üye. Abd, Almanya, İngiltere vs.. Buna rağmen budget: excess 2.79 Düşün hiç bir ülke ile ticaret anlaşmam yok. Bir de Türkiye ile 600 bs den başlaman imkansız olduğu gibi 1000 bs ye çıkarman da imkansız. Sanırım 450 bs ile başlıyor. Benim şu an 389.27 bs.

Benim şu an tek sıkıntım man power. Hiç bir bina yapamıyorum. Çok yavaş yükseliyor. Para var harcıyacak yer yok.

• quote:

Bi de sunlara baksanız ?

• Cevabın için teşekkür ederim ama benim demek istediğim sözleşme süresi bitince para siliniyor.Rulers of nations ta oynuyorum o yüzden biliyorum onda böyle bir şey olmuyordu.
  • Arkadaşlar sorusu olan sorsun bende yanıtlamaya calısacagım.Benim sorularımı da cevaplarsanız memnun olurum
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.