Şimdi Ara

Mass Effect Legendary Edition 1. Oyun Türkçe Yama (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.096
Cevap
86
Favori
239.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
159 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya bu bırakan arkadaşın yaptığı yöntem ile yapılmıyor mu uyarlama 2 ve 3 olmuş aynı yöntem ile 1 e de yapılsa

• quote:

Orijinalden alıntı: RaiTrQ

Ya bu bırakan arkadaşın yaptığı yöntem ile yapılmıyor mu uyarlama 2 ve 3 olmuş aynı yöntem ile 1 e de yapılsa

Bırakan arkadaş, dosyalara nasıl ulaştığını ve nasıl düzenleme yaptığını bana da gösterecekti ama tartıştığı kişiler yüzünden direkt olarak vazgeçti. Şu sıralar yardım edeceğini söyleyen iki kişi daha var ve onlardan gelecek haberi bekliyorum.

• Malesef kolay bir yolu yok gibi görünüyor. Farklı yöntemler kullanarak açılan dosyaları yeniden düzenlemek gerekiyor. Okadar dosyayayla uğraşmak baya zahmetli yorucu yıldırıcı görünüyor. Açılsa dahi Orjinal sürümle LE sürümü arasında farklarda var. (Forumlarda okuduğum kadarı ile ;satır yerleri , idler değişmiş görünüyor. Örnek 1234 satırındaki id 5432 satırına gitmiş, dosya isimler ve uzantıları değişmiş vs.(2 ve 3 de bu sorunlarla karşılaşılmamış) ). Bunları tespit edip ona göre tool yapılmadan kolay bir adaptasyon yolu pekde mümkün görünmüyor.

O arkadaşın günahını almak gibi olucak ama; Sanırım bunu anlayan ilk o oldu ve bahane ayağına gelince fırsatı değerlendirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miralay Kaplan -- 6 Temmuz 2021; 15:20:1 >
  • Sağlık olsun reis, emeklerin için teşekkürler

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • oyun dosyalarını açmak için özel programlar da yazmak gerekebiliyor

• Hala ilk oyun ile ilgili bir uyarlama gelişmesi olmaması üzücü.

• quote:

Orijinalden alıntı: evilhuman

Bırakan arkadaş, dosyalara nasıl ulaştığını ve nasıl düzenleme yaptığını bana da gösterecekti ama tartıştığı kişiler yüzünden direkt olarak vazgeçti. Şu sıralar yardım edeceğini söyleyen iki kişi daha var ve onlardan gelecek haberi bekliyorum.

Alıntıları Göster

neyin tartışması bu? yapan arkadaş çocuk mu sen bana bunu dedim küstüm yapmıyorum diyor resmen. allah aşkına ilkokulda mıyız

• Metinleri bulmak biraz zahmetli ama oyun içine rahat bir şekilde gömülebiliyor. Yani şimdilik oyuna gömme konusunda bir sıkıntı yaşamadım diyebilirim. Tek sorun dil dosyaları çok dağınık, 2 ve 3 gibi bir arada değiller ama hallederiz bence :) Ekran görüntüsü alabilmek için 2-3 yeri çevirdim. Buyrun bu da videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=ujIPii4QUW4&ab_channel=CommanderShepard

@evilhuman Abi iletişime geçersen nasıl yapıldığını anlatırım hemen. 2-3'ün dosya yapıları aynı zaten, 3'ü basit bir şekilde direkt gömdüm oyun içine. 1-2 uyuşmayan metin var ama düzeltirim onları da.

Son fotoğraftaki çeviri EvilHuman'a aittir. Kendim çevirmedim.

Mass Effect Legendary Edition 1. Oyun Türkçe Yama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Commander Cody -- 5 Ağustos 2021; 1:9:31 >

• Discorddan iletişim kuralım dilerseniz.

https://discord.com/invite/GjZNe8mQeF

• Commander Cody kullanıcısına yanıt

Sonunda! Mass Effect 1-2-3'ü paket halinde görürüz umarım, yeni olarak bir arkadaşımız Mass Effect 3 DLC Citadel'i de çevirmişti. Tüm oyunları ve dlc leri Mass Effect Legendary Edition bir paket hale getirip için oyunculara sunabilir misiniz? Böyle bir şey yapabilirseniz baya makbule geçer.

• TackleBarry kullanıcısına yanıt

Citadel cevirisi nerede ? Hiç bir yerde goremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burbero kullanıcısına yanıt

https://forum.donanimhaber.com/mass-effect-3-citadel-dlc-turkce-yama-calismasi-beta-versiyonu-yayinlandi--150011461

vilhuman'ın çevirisini portlayan ve Citadel DLC'sini çeviren arkadaşımız aynı kişi.. Eline, emeğine sağlık. Ümidi kesmiştim ama beklenmedik oldu bu. Umarım diğer 2 ve 3'e de bir el atarsın. Şu menüldeki vesayre kodları kaldırıp, Dlc'leri de eklersiniz yamaya 2.veya 3. oyunda dlc'ler portlanmadı sadece ana hikaye portlandı. Kısacası diğer 2 oyuna da el atıp. Tek yama halinde paylaşırsanız güzel olur. Tekrardan teşekkürler. Tüm emeği geçenlerin eline, emeğine sağlık... İyi Çalışmalar...

• Commander Cody kullanıcısına yanıt

Harika bir haber. =) Bu akşam veya yarın kesin olarak sizinle iletişime geçeceğim. Ellerinize sağlık, çok teşekkürler.

• Herkese merhaba sonunda elimizde bir tool var ve artık bu sürümdeki üç oyun için yama çalışmasına başlıyoruz.

Bu süreçte yardımcı olan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bir veya iki gün içinde yamaların ne şekilde olacağı ve projede yer alacak arkadaşlarımız ile ilgili bilgileri ayrıntılı biçimde sizlerle paylaşacağım.

@Datebase @Commander Cody çok teşekkürler.

• evilhuman kullanıcısına yanıt

Hocam bekleyenler icin yamalara başlamadan önce yamaların olağan versiyonlarını yani sizin yapmış olduğunuz 1. Oyun, 2. Ve 3. OYUN + DLC şeklinde Legandary Edition versiyonunu sunup sonra ceviriye başlayamaz mısınız? Böylece daha kaliteli versiyonunu beklemek isteyenler bekler, bu hali yeterince kaliteli diyenler ise oynar.

• Ohh be sonundaa geliyor umarım sıfırdan değil olan yamalar düzgünce uyarlanıp bir an önce çıkar

• Uzunca bir bekleyişin ardından artık Türkçe yama için çalışmalara başlamış durumdayız. Projede yer alacak olan herkese kendi adıma başarılar diliyorum ve kolay gelsin diyorum. Gelişmeler oldukça her zaman konu içi ve yorum bölümünde yeni bilgileri paylaşacağım.

Yama projesinin ortak bir çalışma olduğunu lütfen unutmayın. İlk oyun için yapmış olduğum yamayı uyarlayacağım. İkinci ve üçüncü oyunlar için Emir T. arkadaşımız ve ekibiyle birlikte ortak hareket ederek, ortaya güzel bir şeyler çıkarmaya çalışacağız.

Not: Bu üç oyuna ilişkin yamaların her birinin aynı ilgiyi görmesi ve oyun sırasına göre doğru deneyimlenmesi açısından ortaklaşa aldığımız bir karar var. Buna göre; üç yamayı da tamamladığımız zaman aynı anda yayımlayacağız. Bu konuda anlayış göstermenizi içtenlikle bekliyorum.

Şu anda net ortamında var olan eski serinin 2. ve 3. oyunlarına ilişkin Türkçe yamalarda herhangi bir söz hakkımız olmadığı için bunları uyarlayıp, yüzsüzlük ve saygısızlık yapmak istemiyoruz. Ayrıca bu oyunlar için bir de bizim baştan yapacağımız yamaları deneyimleyin istiyoruz.

Proje sorumluları ve başçevirmenler:

Doğukan Kartal & Emir T.

Çeviriye Katkı Verenler:

(Yakında aramıza katılacak olan çevirmenlerin adları veya kullanıcı adları konuya eklenecek)

Çeviri Durumu:

Mass Effect 1: (uyarlama) %...

Mass Effect 2: %...

Mass Effect 3: %...

Çeviri ilerlemesini zaman zaman yüzde olarak, zaman zaman bitirdiğimiz bölümlerin adlarını vererek güncelleyeceğim.

• kolaylıklar dilerim şimdiden hepinizin eline emeğine sağlık

• evilhuman kullanıcısına yanıt
    Hocam rpg oyunundan bahsediyoruz 2 ve 3 sıfırdan yapacağız diyorsunuz yani haliyle uzun sürecek, demek istediğim 1.oyun uyarlaması bitince paylaşmanız mümkünmüdür, mantıklı olanda bu bence, ama kararınız ne olursa saygı duyarım, sadece fikrimi belirtmek istedim, kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay Virgül -- 8 Ağustos 2021; 18:56:51 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Daha önce hiç oynamadım, o kadar çok övgüyle karşılaştım ki bi şans vericem oyuna, yamanızı bekliyor olucam hocam, kolaylıklar dilerim, lütfen olumsuz yorumları şeyinize bile takmayın, biz en büyük destekçiniz oluruz

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.