Şimdi Ara

Mass Effect: Andromeda İnceleme Puanları [75/100] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

İnceleme sitelerinin, dergilerin, tüm bu oyuncuları yönlendiren çok güzel bir taktiği var ve herkes bunu yiyor anlaşılan. 100 üzerinden 75 alan oyuna kötü diyoruz.
    İyi nedir? 90 üstüne iyi diyebilir miyiz?
    Çok beklediğimiz Elder Scrolls 6 çıksa ve 85 alsa sırf neden 95 değil diye almayacak bir YIĞIN var. Evet, kitleleri yönlendiren bu inceleme siteleri tarafından 3 dakika içinde incelemeyi okumadan oyunu alıp almayacağına karar veren bir YIĞIN. Evde zor tutulan %50 misali.

Andromeda'ya gelecek olursak,
    5 sene ve belki öncesinde yapımına başlanıp 2017'de bize sunulan, geçmişi oyun dünyasında büyük yer edinen bir yapımdan bahsedince, Reddit'de dolaşan ve benim de gözlerimle gördüğüm inanılmaz vasat göz, mimik animasyonları var.
    Fakat bu, oyunu oynanmaz yapmaz arkadaşlar.
    İnanılmaz ses efektleri, combat dinamiği, keşfetme hissi ve ortalamanın gayet de üstünde olduğuna inandığım bir hikayesi var.
    İlk gün alınır mı alınmaz mı bilemiyorum fakat haksızlık etmeyin.

Harika bir yorum, kesinlikle katiliyorum

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >

• abi rpg oyununda muhabbetler saçma, karakterlerin animasyonları komik olursa tabi cezayı keserler.inceleyen siteler oynamış ve herkesin puanına göre bir ortalama oluşmuş şişme puan yok o da iyi. aslında bu oyun animasyonlara bakıp gülmek için alınabilir.komik oyun yok abi piyasada eğlencelik. adamlar resmen kouşma sahnelerinde gevşek gevşek duruyor tam komedi.can sıkılmazsın asla oyunda.

• Burada kimse oyun 75 aldığı için eleştirmiyor. Bundan daha iyisi yapılamaz mıydı diye düşünüyor. Tanıtımlardan tanıtıma gerçekten güzel bir oyun çıkacak diye bekledik, farklı birşey çıktı. Çöp bir oyun olarak nitelendirilecek boyutta mı? Hiçte değil, Complete Edition neyin gelirse indirimlerden alınır. Keşke ME: Andromeda'yı tecrübesi düşük ekibe değilde, orjinal ekibine teslim etselerdi. EA amacını açıkça belli etti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İnceleme sitelerinin, dergilerin, tüm bu oyuncuları yönlendiren çok güzel bir taktiği var ve herkes bunu yiyor anlaşılan. 100 üzerinden 75 alan oyuna kötü diyoruz.
    İyi nedir? 90 üstüne iyi diyebilir miyiz?
    Çok beklediğimiz Elder Scrolls 6 çıksa ve 85 alsa sırf neden 95 değil diye almayacak bir YIĞIN var. Evet, kitleleri yönlendiren bu inceleme siteleri tarafından 3 dakika içinde incelemeyi okumadan oyunu alıp almayacağına karar veren bir YIĞIN. Evde zor tutulan %50 misali.

Andromeda'ya gelecek olursak,
    5 sene ve belki öncesinde yapımına başlanıp 2017'de bize sunulan, geçmişi oyun dünyasında büyük yer edinen bir yapımdan bahsedince, Reddit'de dolaşan ve benim de gözlerimle gördüğüm inanılmaz vasat göz, mimik animasyonları var.
    Fakat bu, oyunu oynanmaz yapmaz arkadaşlar.
    İnanılmaz ses efektleri, combat dinamiği, keşfetme hissi ve ortalamanın gayet de üstünde olduğuna inandığım bir hikayesi var.
    İlk gün alınır mı alınmaz mı bilemiyorum fakat haksızlık etmeyin.

Adamlar İyi iş çıkmamışlar işte olmamış, niye zorluyorsunuz arkadaş adı mass efekt olmasa umrunuzda olmaz. Bırakalım bu 75 alan oyun kötümüdür laflarını.

• oyun gerçekten kötü bir oyun teknik olarak, animasyonlar falan berbat.
  • 75 puan belki kötü bir puan değil ama böyle bir oyun için kesinlikle kötü bir puan. :(

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • 75 puan kötü bir puan değil ama şimdiye kadar ki Mass Effect oyunlarının ortalamasına baktığımızda bu sefer ciddi bir düşüş olduğu bariz ortada. Mass Effect gibi efsane bir seriye bu yapılmamalıydı ve daha fazla özen gösterilmeliydi.

Fiyatı iyice düşsün o zaman alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_Rahip -- 21 Mart 2017; 1:21:44 >
  • Zelda varken kimseye bırakmaz gibi goty'i.
  • kesinlikle hayal kirikligi.

not; puan icin degil oyun icin konusuyorum.

• Mass effect 1 ve 2 nin yanında çerezlik bir oyun olmuş yazık :S Üzülmedim değil kuşkularım beni yanıltmadı bu sefer genellikle tam tersi olur ama

• Zelda varken mümkün değil.;)

• Oyun çok haksız eleştiriler alıyor
  • 75 Puan ideal/iyi oyun puanıdır fakat söz konusu büyük ve köklü oyun serileri olunca 75 puan o serinin kötü olduğuna delalet ediyor kısaca. Yani M.E.Andromeda 75 puan aldıysa demek ki oynanışı ciddi etkileyen eksiklik ve sorunlar var demektir. Böyle kült olmuş oyunlar bu tip eksiklikleri nedeniyle de oyuncunun keyfini kaçırırlar çünkü bu tip serilerin çıtası belli bir seviye de olmalıdır.
  • Oyunun kötü yanı olarak sadece animasyonlarını gösterip, kötü olmuş abi işte demeniz gerçekten içler acısı bir durum.
    Gamespot, IGN, Game Informer gibi yayınların incelemelerini okursanız objektiflik nasıl olur görebilirsiniz. Animasyonların kötü olmasını yerden yere vururken daha önceki üçlemede bulunan sığ combat sisteminin üzerine ne kadar şey konulduğundan da bahsediliyor, inanılmaz gezegenlerde keşif yapmanın zevkinden de.
    Hala aynı kafada iki satır yazı okumadan yorum yapmaya devam ediniz, rica ediyorum. :)
  • Animasyonlar fena ama bu inceleme siteleri hep oralardan puan kırıyor zaten gerisi nasıl ona bakmak lâzım. Yukarıda adam bf ile kıyaslamış git kendini camdan at ne diyelim. Benim bu oyundan tek istediğim hikaye ve seçimlerdi eğer dedikleri gibi seçimler bir işe yaramıyorsa oyun benim gözümde 50 bile alamaz. Fallout 4 te gerçi bu konuda berbattı diyaloglar olarak. Ama oyunun yaratmış olduğu kültür nedeniyle severek oynanıyordu. Bu oyunun kültürüne alışık değilim oynamayı çok istedim ama kısmet olmadı. Bakalım andromedayla bir şans veririm belki. Ilerideki incelemelerine bakmak oyun içi diyalogları görmek lâzım

• gears of war 4 içinde günlerce tanıtım yaptılar haberler sundular, o da büyük hayal kırıklığı oldu.

• quote:

Oyunun kötü yanı olarak sadece animasyonlarını gösterip, kötü olmuş abi işte demeniz gerçekten içler acısı bir durum.
    Gamespot, IGN, Game Informer gibi yayınların incelemelerini okursanız objektiflik nasıl olur görebilirsiniz. Animasyonların kötü olmasını yerden yere vururken daha önceki üçlemede bulunan sığ combat sisteminin üzerine ne kadar şey konulduğundan da bahsediliyor, inanılmaz gezegenlerde keşif yapmanın zevkinden de.
    Hala aynı kafada iki satır yazı okumadan yorum yapmaya devam ediniz, rica ediyorum. :)

Yalnız Gamespot oyuna 6 vermiş :) Çok bilmişlik taslıyorsun da burada kimse "yalnızca" animasyon kalitesi üzerinden yorum yapmıyor. İlk 3 oyunun fragmanlarını aç izle, bir de bunu. Sürekli "explore explore explore" diyip duran bir oyun olmuş ME. Eski oyunların tüm tanıtımları hikaye odaklıydı ve çene düşüren cinstendi.

RPG nedir? Evrendir, hikayedir, NPC'dir, dengedir, özgürlüktür. İlk 3 oyunu da en az ikişer kere oynadım, gördüğüm kadarıyla ME:A'da ne kaliteli NPC'ler var, ne de kaliteli bir hikaye. Çocuklaştırılmış aksine baya baya...

Gezegenlerde keşif yapmanın zevki? Hangi kaliteli RPG oyununda bu özellik ön plana çıkarıldı? Son yıllarda oynadığım en iyi 5 RPG'yi sıralıyorum: Witcher 3, Divinity: Original Sin, Skyrim, Wasteland 2, Pillars of Eternity. Bunların hangisinde "explore" özelliği oyunun odak noktasına oturtulmuş durumda? Hiçbirinde :) No Man's Sky oynamıyoruz, ME bir RPG'dir, hatırlatayım.

"Keşfet!" demeyen, bu özelliği gözümüze sokmayan Witcher ve Skyrim'de aldığım ekran görüntüsü sayısını hatırlamıyorum (halen Skyrim SE oynamaktayım ayrıca). Sen özenilmiş bir oyun evreni yaratırsan zaten insanlara keşfedilecek yerler sunarsın, bunun için ekstra çaba harcamana gerek yok. Zor olan konu diğerleri.

• 75 puan iyi ama oyunun ismi mass effect olunca düşük kalıyor.

• Berbat Ghost Recon a 70 80 veren gelmis buna 60 70 vermis ,aklim almiyor.GRW bildigin teknoloji demosu gibiydi be.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wayward Son

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Oyunun kötü yanı olarak sadece animasyonlarını gösterip, kötü olmuş abi işte demeniz gerçekten içler acısı bir durum.
    Hala aynı kafada iki satır yazı okumadan yorum yapmaya devam ediniz, rica ediyorum. :)</blockquote>

Yalnız Gamespot oyuna 6 vermiş :) Çok bilmişlik taslıyorsun da burada kimse "yalnızca" animasyon kalitesi üzerinden yorum yapmıyor. İlk 3 oyunun fragmanlarını aç izle, bir de bunu. Sürekli "explore explore explore" diyip duran bir oyun olmuş ME. Eski oyunların tüm tanıtımları hikaye odaklıydı ve çene düşüren cinstendi.

RPG nedir? Evrendir, hikayedir, NPC'dir, dengedir, özgürlüktür. İlk 3 oyunu da en az ikişer kere oynadım, gördüğüm kadarıyla ME:A'da ne kaliteli NPC'ler var, ne de kaliteli bir hikaye. Çocuklaştırılmış aksine baya baya...

Gezegenlerde keşif yapmanın zevki? Hangi kaliteli RPG oyununda bu özellik ön plana çıkarıldı? Son yıllarda oynadığım en iyi 5 RPG'yi sıralıyorum: Witcher 3, Divinity: Original Sin, Skyrim, Wasteland 2, Pillars of Eternity. Bunların hangisinde "explore" özelliği oyunun odak noktasına oturtulmuş durumda? Hiçbirinde :) No Man's Sky oynamıyoruz, ME bir RPG'dir, hatırlatayım.

"Keşfet!" demeyen, bu özelliği gözümüze sokmayan Witcher ve Skyrim'de aldığım ekran görüntüsü sayısını hatırlamıyorum (halen Skyrim SE oynamaktayım ayrıca). Sen özenilmiş bir oyun evreni yaratırsan zaten insanlara keşfedilecek yerler sunarsın, bunun için ekstra çaba harcamana gerek yok. Zor olan konu diğerleri.

Çok bilmişlik taslama veya Bioware'i koruma derdinde değilim. Sadece iki satır yazı okumadan oyunu yerden yere vurup, oyunu almamaya karar verenlere veya 60TL'ye düşünce alıp EA'i batıracaklarını sanan insanlara sitem etmek istedim ve yazdıklarımın hiçbir yerinde Andromeda'yı Witcher 3, Skyrim gibi oyunlarla karşılaştırmadım.
    Son yorumumda tek söylemeye çalıştığım oyunun kötü yönleri olduğu kadar insanların eğlenebileceği iyi yönlerinin de olduğundan bahsettim. Siz yine anlamak istediğiniz şeyi anlamışsınız. Canınız sağ olsun. :)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.