Şimdi Ara

MASS EFFECT ANDROMEDA - ANA KONU (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
741
Cevap
10
Favori
37.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Butun gorevleri yaparak bitirdim muthis bir bilimkurguydu. Son bolumdeki sahneler cok iyiydi. Cgi'ler girdi cikti olaylar koptu tekrar cgi sahneler girdi vs. Derken kitleniyorsunuz ekrana. Sunum olayini asmis Bioware.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Butun gorevleri yaparak bitirdim muthis bir bilimkurguydu. Son bolumdeki sahneler cok iyiydi. Cgi'ler girdi cikti olaylar koptu tekrar cgi sahneler girdi vs. Derken kitleniyorsunuz ekrana. Sunum olayini asmis Bioware.

kaç saat sürdü sizce oyunu bitirmeniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crypto81

quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Butun gorevleri yaparak bitirdim muthis bir bilimkurguydu. Son bolumdeki sahneler cok iyiydi. Cgi'ler girdi cikti olaylar koptu tekrar cgi sahneler girdi vs. Derken kitleniyorsunuz ekrana. Sunum olayini asmis Bioware.

kaç saat sürdü sizce oyunu bitirmeniz?

Son bitirdigim save'e bakmadim ama 100'u buldu sanirim. Bir sure onceki save'de 90 saatlerdeydim.

• goaben G kullanıcısına yanıt
    Sarkastik demek bu arkadaşa iltifat olur.
  • Oyunun multisi nasıl mass effect 3 gibi mi

• Sıfır art book kitabını satıyorum ilgilenenler bakabilir

MASS EFFECT ANDROMEDA - ANA KONUMASS EFFECT ANDROMEDA - ANA KONU

https://forum.donanimhaber.com/mass-effect-andromeda-art-book--126314711#126314711

• Oyunu yeni bitirdim ve tek söyleyeceğim oyuna dev haksızlık yapılmış olması. Öncelikle animasyon hataları tamamen giderilmiş gibi zira bu kadar muhabbeti dönmeseydi aklıma bile gelmezdi yüz animasyonlarının sorunlu olduğu. Performans olarak ise hiç kayda değer fps düşüşü yaşamadım, bir görev bug yüzünden yapılmıyor ve bir iki kezde oyundan atma yaşadım onun dışında sorunsuz bir tecrübe yaşadım.

Öncelikle oyunun görev yapısını biraz anlamak gerekiyor, dört farklı görev türü var. Ana görev, yan görev, gezegenlerin kendi görevleri ve task diye geçen çer çöp görevler. Görev takibi ise biraz mmorpg kafasında yapılıyor, en yakınındaki görevi yapmaya itiyor. Çünkü öteki türlü, ana görev ve sadakat görevleri dışında tek bir göreve odaklanıp yapmaya çalışılırsa sinir krizi geçirtecek şekilde oradan şuraya git, buradan oraya git diyebiliyor. Onun için en uygunu, göreve odaklanmak değilde gezegene odaklanmak gibi geldi bana. Mesela yaşama elverişli hale getirilecek bir gezegene gidip, o gezegendeki tüm görevleri yapmaya odaklanırsa görevlerin sıkıcılığı gidiyor. Ana görev başlangıç hikayesi olduğunu hesaba katarsak, kendi içinde olduğunca tutarlı ve keyifli, hele son görevler görsellik ve aksiyon anlamında resmen şahane. Sadakat görevleri de çok keyifli. Geri kalan yan görevler ise, eğer takip edip benimserseniz gayet anlamlı ve güzel yazılmış(takip ederseniz dedim, çünkü başta belirttiğim gibi genelde yan görevin bir kısmını çok önce yapıp bitişini daha sonra yaptığınız filan oluyor). Onun dışında ki task görevleri de tam anlamıyla çöp, alakasız kişilerin saçma sapan isteklerini, neden yaptığımızı bile anlamayacağımız gereksizlikte görevler, ama yapmak zorunda değilsiniz, yakınınızda ise anca öyle yaparsınız güzel tecrübe getiriyor.

Karakterler ise özellikle ikinci oyunun yerini tutmasa da gayet güzel. Araçla gezerken, karakterlerin birbiriyle diyalogları, görevlerde verdikleri tepkiler filan çok keyif veriyor. Genel olarak hepsini benimsedim. Çatışmalarda ise ilk seriye kıyasla yetenekleri otomatik kullanmaları, combo taktiklerini uygulamada işi şansa bıraksa bile, alıştıktan sonra çatışmalarda gayet güzel sinerji oluşturulabiliyor.

Çatışma kısımları ise tek kelime ile muhteşem. Yetenekler tam anlamıyla bir rpg oyunu olduğunu hissettiriyor, her yetenek buildi birbirinden çok farklı oyun stilini ortaya çıkartıyor. Bir çok silah çeşidi var ve her birisi yetenekler ile de sinerji oluşturarak birbirinden çok farklı oynanış hissettiriyor. Jetpack ile gelen mobillik ise hem çatışmalarda, hem gezintilerde çok keyifli bir oyun yapısına büründürüyor.

Değinmek istediğim diğer bir husussa, zorluk derecesi. Her rpg oyununda, oyunun sunduğu tüm mekaniklerden aktif olarak faydalanmak için her zaman en zor olan zorluk ayarında oynamayı tercih ederim. Genel olarak tüm oyunlarda, en başlarda çok zorlayıp ilerde ise gittikçe kolaylaşmaya başlar, bu oyunda ise onun dengesini çok güzel kurmuşlar. Oyunun sonlarına doğru bile ne kadar gelişirsen geliş, dikkatsiz bir şekilde kalabalığın içinde kaldığın zaman ölme ihtimalin oluyor. Ancak bununla birlikte oyunun en uyuz olduğum yönü ortaya çıkıyor oda save sistemi. Ana görevlerde ve belli başlı görevlerde manuel save alamıyorsun ve oto save ise çok saçma sapan yerlerde alıyor. Neredeyse yarım saat süren bir görevin sonlarına doğru bir anlık dalgınlıkla kalabalığın içinde kalıp öldüğünde, en başa attığı bile oldu ki bir kaç kez zorluğu düşürmek zorunda kaldım bu yüzden, çekilecek çile değil resmen.

Genel olarak ele almak gerekirse, oyunun çok hakkı yendi. Belki muhteşem bir oyun değil ama rpg ve uzay temalarını seven birisi için elmas değerinde bir oyun. Hakkında forumlarda, oyun medyasında söylenenler pek umurumda olmazdı, şirket benim mi sanki düşüncesiyle ama devam oyununun ertelendiğini okuyunca boş eleştirenlerden nefret eder oldum. Yüz animasyonları dışında(ki oda fixlendi) eleştirilerin büyük bir kısmı alakasız beklentiler ve alakasız kıyaslar yüzünden haksız eleştiriler.

• Oyunu en ucuz nerede bulabilirim. Şu an g2a'da 30.5 euro gözüküyor. Daha ucuzu var mıdır?

Düzeltme: Oyunu 110 lira'ya play-asia sitesinden aldım. Alırken ''CENSORED'' %5 indirim kuponunu kullandım. İlgilenenlere duyurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aragorn4554 -- 23 Mayıs 2017; 1:9:11 >
  • SakataGintoki2 kullanıcısına yanıt
    Andromeda'da Reaperlar bulunmuyor. İlk üçlemedeki karakterleri görmemiz de imkansız. Andromeda'ya seyahatin 600 yıl sürdüğünü düşünürsek tekrar Samanyoluna dönüş en az 600 yıl daha sürecektir. Bu şartlar altında uzun yaşam sürelerine rağmen Liara ve Grunt'ı görmemiz bile çok zor.
  • devilkingcry kullanıcısına yanıt
    Aktif bir multi oyuncusuyum ve evet, aynen Mass Effect 3 multiplayer gibi. Hatta neredeyse bireber aynı. 1.06 güncellemesinden sonra birçok sorun düzeltildi. Özellikle biyotik/teknolojik/elemental kombolar ve silahların hasar oranlarında büyük değişiklikler yapıldı. Multiplayer için bir sıkıntı söz konusu değil. Güncellemelere, yeni karakter, silahlar ve haritalar eklenmeye devam edecek. Mass Effect 3 multiplayer'ın 3 senede nereden nereye geldiğini ilk elden tecrübe eden biri olarak daha birçok şeyin oyuna ekleneceğini garanti edebilirim.

Ancak aynı şeyi hikaye modu için söyleyemeyeceğim. Alınan son haberler pek iyi değil. EA Mass Effect: Andromeda ile ilgili içerikleri tamamen dondurmuş durumda. Oyunu yapan Bioware EA Montreal çalışanları dağıtılarak farklı projelere yönlendirilmiş. Kısacası Mass Effect: Andromeda için yeni hikaye içeriği şimdilik gelmeyecek. Ancak Quarianlara ait bir DLC gelebilir ki o da yapımı takım dağıtılmadan önce tamamlanmışsa. Andromeda'da daha anlatılacak hikayeler, öğrenilecek sırlar ve keşfedilecek yerler mevcut. Umalım da firma kısa zamanda kendini toparlasın ve yeni içerikler üzerinde çalışmaya başlasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: DavionVargas

Aktif bir multi oyuncusuyum ve evet, aynen Mass Effect 3 multiplayer gibi. Hatta neredeyse bireber aynı. 1.06 güncellemesinden sonra birçok sorun düzeltildi. Özellikle biyotik/teknolojik/elemental kombolar ve silahların hasar oranlarında büyük değişiklikler yapıldı. Multiplayer için bir sıkıntı söz konusu değil. Güncellemelere, yeni karakter, silahlar ve haritalar eklenmeye devam edecek. Mass Effect 3 multiplayer'ın 3 senede nereden nereye geldiğini ilk elden tecrübe eden biri olarak daha birçok şeyin oyuna ekleneceğini garanti edebilirim.

Ancak aynı şeyi hikaye modu için söyleyemeyeceğim. Alınan son haberler pek iyi değil. EA Mass Effect: Andromeda ile ilgili içerikleri tamamen dondurmuş durumda. Oyunu yapan Bioware EA Montreal çalışanları dağıtılarak farklı projelere yönlendirilmiş. Kısacası Mass Effect: Andromeda için yeni hikaye içeriği şimdilik gelmeyecek. Ancak Quarianlara ait bir DLC gelebilir ki o da yapımı takım dağıtılmadan önce tamamlanmışsa. Andromeda'da daha anlatılacak hikayeler, öğrenilecek sırlar ve keşfedilecek yerler mevcut. Umalım da firma kısa zamanda kendini toparlasın ve yeni içerikler üzerinde çalışmaya başlasın.

Peki mass effect 3 de belli karakterler dışında en zor modda oynanmıyordu gene o rezillik var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: devilkingcry

quote:

Orijinalden alıntı: DavionVargas

Peki mass effect 3 de belli karakterler dışında en zor modda oynanmıyordu gene o rezillik var mı

Mass Effect 3'ün PLATINUM zorluk seviyesinden bahsediyorsunuz sanırım. Bazı karakterlerin diğerlerine göre daha avantajlı olduğunu kabul edebilirim ancak tüm karakterler ile defalarca PLATINUM oynamış biri olarak bu imkansız birşey değil. Takımdaki diğer kişilere, dikkatli oynamanıza ve biraz da sabırla en kötü karakterle bile platinum oynanabiliyor.

Mass Effect: Andromeda'da henüz PLATINUM zorluk seviyesi bulunmuyor. Şu anki haliyle oldukça tatminkar. Güçlü diye tabir ettiğiniz karakterler dışında kalan karakterlerin hepsi bir amaca hizmet ediyor. Kombo ve cooldown sistemi farklı olduğundan oynamasını bilen herkes eğlenebiliyor. Takım halinde kombo üstüne kombo yapabilen bir takımın karşısında hiçbirşey duramıyor.

• Tüm Golden Worlds %100 viability oldu, ana hikaye bitti, yan görevlerin yarısı bitti kaç saat sürdü bilmiyorum ama hiç sıkmadı oyun harika olmuş. Yüz animasyonu eleştirip oynamayanlar çok şey kaçırıyor.
  • Oyun %60 indirime girmiş deluxe 119 normal paket 104 tl önerirmisiniz bu oyunu?

• quote:

Orijinalden alıntı: lastwarriors

Oyun %60 indirime girmiş deluxe 119 normal paket 104 tl önerirmisiniz bu oyunu?

Aynı soruyu bende soracaktım :)

• Düşmesini bekliyordum de iyiki almışım. Efsane olmuş oyun. Görsel ve hikaye sunumu müthiş. Bilim kurgu severler mesin alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Not Today!

Düşmesini bekliyordum de iyiki almışım. Efsane olmuş oyun. Görsel ve hikaye sunumu müthiş. Bilim kurgu severler mesin alın.

Horizon ile arasında kaldım

• makusla06 kullanıcısına yanıt
    Oynamadıysan horizon al tabi bir dahaki indirime yada forumdan alırsın mass effect i.

• Oyunu az önce Platinum yaptım. İnternet'teki olumsuz yorumlara aldanıp da oynamayan çok şey kaybediyor. Özellikle bilimkurgu seviyorsanız ve bu tür oyunlara (Önceki Mass Effect ve Dragon Age, kısacası Bioware oyunları) ilginiz varsa kesinlikle alıp oynamanız gerekiyor diye düşünüyorum. Benim oynama sürem tam 96 saat sürdü ve 76 level da bitti. İlerleyen zamanlarda NG+ da yapabilirim kız kardeşle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Not Today!

Düşmesini bekliyordum de iyiki almışım. Efsane olmuş oyun. Görsel ve hikaye sunumu müthiş. Bilim kurgu severler mesin alın.

dili ağır mı acaba?Eğer hikayesini pek anlamazsam oyunlara bağlanamıyorum da tam olarak?
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.