Şimdi Ara

Finansbank Enpara [ANA KONU] (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.153
Cevap
500
Favori
1.240.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende 15000 tl yi bağladım bakalım 46 güne. biyerden başlasın ufak ufak
  • P.tesi sabah başvurdum . Çarşamba saat 10da güleryüzlü beyefendi geldi. Ufak paketle. İçinden çıkan kalem kaliteli. Adam geldi 5dk sürmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kim nereye geldi
  • Şöyle 1 sorum olcaktı:

Diyelimki Birikim Hesabımızda (günlük vadeli olan) 1 miktar para var. Finansbank ATM' sinden para çekmek istediğimde Birikim Hesabımdan Vadesiz Hesabıma transfer yapıp çekebiliyor muyum? Yoksa ATM' ye gitmeden önce internetten mi birikim hesabından vadesize transfer işlemini yapmam gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: daramdrum

Şöyle 1 sorum olcaktı:

Diyelimki Birikim Hesabımızda (günlük vadeli olan) 1 miktar para var. Finansbank ATM' sinden para çekmek istediğimde Birikim Hesabımdan Vadesiz Hesabıma transfer yapıp çekebiliyor muyum? Yoksa ATM' ye gitmeden önce internetten mi birikim hesabından vadesize transfer işlemini yapmam gerekiyor?

Önce internetten transfer işlemi yapmak gerekiyor.
  • Merhabalar şimdi ben enpara ya başvuracağım ama birkaç sorum var.

1)Enapara hesabı açtırması ve açık kalması için hiçbir ücret ödemiyoruz değil mi?
    2)Steam , origin , dealextreme , ebay , amazon , yemeksepeti , sahibinden , hepsiburada , vatan gibi sitelerden alışveriş yapabiliyor muyuz?
    3)Encard ile kredi kartı gibi marketlerden alışveriş yapabiliyor muyuz? direk hesaptan mı çekiyor çekiyor parayı?
    4)bir arkadaş encard aydatı olmasaydı çok iyi olcak demiş var mı ? varsa ne kadar?
    5)usd , euro hesapları ile işlem yapmadıktan sonra yukarıdakileri yaparsam herhangi bir ücret öder miyim ödersem ne kadar?

Bu sorularıma cevap alırsam başvurmayı düşünüyorum.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atheet

Merhabalar şimdi ben enpara ya başvuracağım ama birkaç sorum var.

1)Enapara hesabı açtırması ve açık kalması için hiçbir ücret ödemiyoruz değil mi?
    2)Steam , origin , dealextreme , ebay , amazon , yemeksepeti , sahibinden , hepsiburada , vatan gibi sitelerden alışveriş yapabiliyor muyuz?
    3)Encard ile kredi kartı gibi marketlerden alışveriş yapabiliyor muyuz? direk hesaptan mı çekiyor çekiyor parayı?
    4)bir arkadaş encard aydatı olmasaydı çok iyi olcak demiş var mı ? varsa ne kadar?
    5)usd , euro hesapları ile işlem yapmadıktan sonra yukarıdakileri yaparsam herhangi bir ücret öder miyim ödersem ne kadar?

Bu sorularıma cevap alırsam başvurmayı düşünüyorum.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1. Odemiyoruz.
    2. Yemeksepeti icin actirdim sirf ben. Her siparise yuzde 20 indirim uyguluyor. Karti paypala ekleyebilirsin ama diger alisveris sitelerini bilmiyorum.
    3. Evet
    4. Aydati yok.

• Temwl paket filan varmis ayda 1 tl ama neyseki mail haberlesmesi icinde yok . Sadece cebe gelen hesap ozetleri icinmis .

Bayramdn sonra gelckler banada , ilk sorum nerden kazaniosunz olacak :)

• kart ile appstore, dealextreme gibi yerlerden alışveriş yapılıyor mu?
  • valla ben 2 gün önce başvurmuştum.
    dün giyimi sunumu yerinde olan bir bayan arkadaş geldi işyerine 10 dk lık bir işlemden sonra hesap açıldı.
    keşke daha önce başvuruda bulunsaymışım.
    her şey dört dörtlük..
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam başvurdum bakalım pazartesiden sonra gelecekler.
  • finansbankta kaydı bulunanlar enparaya uye olduktan sonra netten sonra yanı dırek ıban numarasını gorebılıyorsunuz . bankacı arkadasın gelmesıne gerke yok sonrada gelebılır yanı .
  • Tahvil bonolarda faizler yukseldi 9.15 faize 3 gunluk var yeni ogrendim ben tahvil olayini onu almak mantikli degil mi bilen varsa tecrubesini paylasabilir mi

• appstore'dan alışveriş yapılıyor mu bilen yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ambassadoro

Aklıma takılan birşey var. 32 günlük periyotlarda sürekli hesabın yenilenmesi 180 güne göre daha fazla vergi ödememe neden olur mu ? Yoksa aynı hesaba mı çıkar ?

32 günlük vadeli hesaplarda vade sonunda tahakkuk eden brüt faiz üzerinde %15 gelir vergisi alınır, 181 günlük vadeli hesaplarda ise bu gelir vergisi kesintisi %12'dir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sevenhillli

Ya arkadaslar gunluk faiz repo gibi bisi varmi 365 mi ne boluyorz nasil oluyor bu olay

19876 TL paran olduğunu varsay.Birikim hesabına aktarınca bu paran için hesabına günlük yatan %8,75 yıllık brüt faiz veriyor. Günlük karşılığı 8,75/365= %0,0239 (brüt)
    Gelir vergisi kesintisi brüt faizin üzerinden %15

Dolayısıyla 19876 TL sana günlük brüt (19876*8,75)/(365*100) = 4,76 TL ve günlük NET 4,76*(1-0,15)= 4,05 TL getiri sağlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • on on on on
    ne bu 8.75
    hiç yakışmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

on on on on
    ne bu 8.75
    hiç yakışmıyor.

Bence kafalarındaki sayıya ulaştılar... eğer beklentinin altında kalsaydı müşteri sayısı veya meblağ, mutlaka faizler de yükselmişken 10 yaparlardı...
    bi ihttimal de şimdi bunlar 10 yaparsa faiz lobisi söylentilerinin kendilerine yapışacağını düşünmüş olabilmeleri
  • Nazar mı değdirdiniz siteye? :)
    Bir "oranlar" sayfasına bakayım dedim, ne İe ne de Chrome 15 dakikadır açamıyor...
  • kel_bakkal K kullanıcısına yanıt
    evet tahvil ve bonoların faizleri yükseldi kısa vadede kullanılması çok avantajlı. bide istediğin zaman bozabiliyorsun o zamana kadar ne kadar faiz geldiyse alabiliyorsun.en mantıklı yatırım aracı ama fazla bilinmediği için genellikle faiz işlemleri rahbette...
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.