Şimdi Ara

Finansbank Enpara [ANA KONU] (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.148
Cevap
499
Favori
1.239.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    vadeyi bozup tekrar güncel vadeden işlem yapmalısın...
  • finansbanka gidip enpara.com hesabı açtırabilir miyim
  • farkı var mı vadeli veya birikimin ne gibi farkı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: derdesxa

finansbanka gidip enpara.com hesabı açtırabilir miyim

farklı kanal olduğu için sizi enpara.com yada çağrı merkezine yönlendiriyorlar. işlem güvenliği için adresinizi geliyorlar. adam larda ne akıl varsa benim için istanbul dan edirne ye geldiler üstelik evde olmadığım için edirne nin en ucra köşesindeki okuluma geldiler. cafe de hallettik çok class adamları var. hepsi işinde prof. :D yani fiziksel şubeye yatırım yapmaktansa müşterinin ayağına gidiyorlar. aslında mantıklı sonuçta yatırımlarımızı adamlar kredi olarak satıyorlar . eee paraları enparadan topluyorlar finansbanktan satıyorlar :D bize verdiklerinin %9 gibi oranlara karşılık kredi ürünlerinden belki bizim faizin en az 10 katı para kazanıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLuEmavi

9,25'e nasıl güncellediniz acaba vadede olan hesabı?

22 temmuz zaten yenileme günümdü, vade dolmuştu. Gece saat 03:07'de otomatik yenilenmiş, bugün içinde istediğim güncellemeyi yapabiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexo

farkı var mı vadeli veya birikimin ne gibi farkı var

evet var birikim hesabı günlük yani turuncu hesap gibi .paranızı hergün 6 ile 24 arasında cekip yatırabilirnizi paranız gece 24 den sabah 6 ya kadar faiz kazanır ertesi gün saat 9 gibi anaparanızın üstüne ilave şeklinde eklenir.bu böyle devam eder. oranlar güncellenince güncellendiği tarih anı ile yeni orandan yararlanırsınız.

vadeli ise normal fiziksel bankalar gibi paranızı 32 günlük şeklinde vadeye yatırırsınız 32 gün boyunca paranızı cekmeme veya eklememe sözü verirsiniz . çeker yada para yatırırsanız vade bozulur faiz iptal edilir.oranlar güncellenince ne olursa olsun vade sonundaki oran ile faiz alırsınız.

bunun dışında birikim veya vadeli hesaptaki paralarınızı direk encartınız ile çekemezsiniz.kartınız ile sadece vadesiz hesap üzerinden işlem yapabilirsiniz. bundaki amaç müşteriyi birikime özendirmek . paramızı cekmeden önce iki kere düşünmemizi sağlamak ve kartımızın calınmasına ve kaybolmasına karşılık güvenliği artıtmakmış.

• birikim aklıma yattı gibi teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertbenzerli

quote:

farklı kanal olduğu için sizi enpara.com yada çağrı merkezine yönlendiriyorlar. işlem güvenliği için adresinizi geliyorlar. adam larda ne akıl varsa benim için istanbul dan edirne ye geldiler üstelik evde olmadığım için edirne nin en ucra köşesindeki okuluma geldiler. cafe de hallettik çok class adamları var. hepsi işinde prof. :D yani fiziksel şubeye yatırım yapmaktansa müşterinin ayağına gidiyorlar. aslında mantıklı sonuçta yatırımlarımızı adamlar kredi olarak satıyorlar . eee paraları enparadan topluyorlar finansbanktan satıyorlar :D bize verdiklerinin %9 gibi oranlara karşılık kredi ürünlerinden belki bizim faizin en az 10 katı para kazanıyorlar.

doğru diyosunuz belki de ama arkasında Finansbank varsa ben şubeye girip hesap açmak isterim. Bu olasılık yokmu. Bir Finansbank şubesine gitsem enpara.com için hesap açmak istiyorum desem işlem yapmazlar mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derdesxa -- 22 Temmuz 2013; 14:48:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

birikim aklıma yattı gibi teşekkürler

rica ederim yine de aklınıza takılan sorular olursa yardımcı olabilirim . ancak ben henüz birkimimi taşıyamadım diğer bankanın presedürleri gereği. tecrübeli arkadaşlara birkaç sorum olucak .üzerinde ismimiz yazlıyeni kart isteğimizde ne aracılığı geliyor ? yine adamlar evime mi getiriyor :D çokta nazlı oluolar :D bi nescafeyi zor ısmarladım :D şimdilik enparadan tek şikayetim varsa budur :D adamlar sadece işini yapmak için geliyorlar kesinlikle labali değilller . işinde uzman kaliteli personelleri var. adapları çok iyi . bunu 3 tanıdığıma daha actırdığımdan biliyorum :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mertbenzerli

quote:

doğru diyosunuz belki de ama arkasında Finansbank varsa ben şubeye girip hesap açmak isterim. Bu olasılık yokmu. Bir Finansbank şubesine gitsem enpara.com için hesap açmak istiyorum desem işlem yapmazlar mı

aslında çok haklısınız gelen personele ilk sorum bu yönde oldu . aldığım cevap şu şekilde : yasal olarak böyle bir hakkınız tabi ki var ancak size limitli tolerans tanıncaktır bunu alışkanlık haline getirmeniz durumda yani fiziksel şubeden işlem görmekten bahsediyor . hesabımın bilgim dahilinde fiziksel finansbank şubesine aktarılacağını ve zengin faizi yerine finansbank fiziksel şube faiz oranlardan yararlanacaığımı söyledi . diğer bir sorum hesabımdaki parayı acil ihtiyactan toplu şekilde cekmek istediğim zaman atm den normal cekim limiti 5000 tl miş. çağrı merkezini arayıp tek seferlkik limit arttırımı yapabilirmişim. ancak atm .... gibi yüklü bir miktar para olmayaca şeklinde soru yönelttiğimde . yine tek seferlik veya limitli toleranslı şekilde fiziksel finansbanktan cekebileceğimi böyle bir hakkımın yasal olarak varolduğunu söyledi .ancak uygulama da ne şekilde olur tecrübeli arkadaşlar paylaşırsa bilgimiz olur. sonuçta burası türkiye :D ee tabi bankadaki personelin insayatifi de önemli :D aynen bu şekilde sorduğumda en kesin ve doğru yardımı yine çağrı merkezlerinden alabileceğimi söylediler. yani fiziksel şubeye gitmeden önce bir telefon uzağınızda olan çağrı merkezini aramak en mantıklısı gibi duruyor.

• yani hesap açtırmak için bile gitseniz personel size yardımcı olmak ile hükümlü .ancak kanalların farklı olması nedeniyle sizi enpara.com müşteri temsilcilerine bağlayabilirler. kartınızın sözleşmenizin şubeden yapılmasını sağlabilirsiniz yani aldığım cevap bu şekilde. az öncede aradım yeni kart elime ne şekilde ulaşıyor dediğimde kurye ile ki büyük ihtimal yine finansbank kuryesi ile ücretsiz veya fiziksel şubeden kendimin teslim alabileceğimi söylediler. aynı şekilde ay sonunda yazılı hesap cüzdanı imzalı evrak vb gibi istemlerim de yine gönderilebileceğini ancak 5 tl kurye ücretin kesileceğini ve bunun vadesiz hesabımdan tahsil edileceğini söylediler.
  • Kart yenileme istedim.
    Sanırım ücretsiz teslim alıcam.
    Eski kartımıda kullanabiliyorum dimi.
    Yorumlar o yönde.

Yenileme yapanlar cevap verirse sevinirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ju3x

Kart yenileme istedim.
    Sanırım ücretsiz teslim alıcam.
    Eski kartımıda kullanabiliyorum dimi.
    Yorumlar o yönde.

Yenileme yapanlar cevap verirse sevinirim :)

evet ücretsiz .diğer kartın aynısı tek farki üstünüzde isminiz yazıyor. ikiside aktik kullanabiliyor. yenileme yapmadım . size ne şekilde ulacaçağını söylediler? şifre falan nasıl oluşturuluacak ? aynı mı ilk seferdeki gibi ?
  • Kart basılıp ev adresine yollancak dediler.
    Kurye olması lazım.
    Şifre olayı konuşulmadı.Gelince bakıcaz...
  • enparaya giremiyorum
    hafta arası iş saati olacak iş değil
    bu daha öncede basıma geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLuEmavi

9,25'e nasıl güncellediniz acaba vadede olan hesabı?

vadeli hesap güncellenmez.
    kapatısan faizi yanar.
    mecbur beklicen.
  • İlk defa şu faiz değişimini zamanında yakalım Faiz değişimini 1 gün önceden yapmış olduk, iki gün sonra da eski birikim hesabına aktarıp, yeni hesabı kapattım mı, önceki geçişlerdeki kaybımızı da geri almış oluruz, kaybımız olmaz

Edit: Haber veren arkadaşa teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erakan -- 22 Temmuz 2013; 18:01:15 >
  • erakan kullanıcısına yanıt
    bir kac gun sonra faizler yukselince ole diyecek misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: voodoo child

bir kac gun sonra faizler yukselince ole diyecek misiniz

artarsa yine hesap açarım
  • erakan kullanıcısına yanıt
    simdi cnnturk'teki haber : yarin merkez bankasi toplanti yapacakmis ve 50-100 baz arasinda faiz artirimi bekleniyormus
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.