Şimdi Ara

Finansbank Enpara [ANA KONU] (771. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mutlukba Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.152
Cevap
500
Favori
1.240.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 769770771772773
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaş dolarla falan işim olmaz ama bugün yaptıkları olay hakikaten bir anda soğuttu. bir çok kişi müşteri hizmetleri için duruyor zaten bankanın bir olayı/avantajı kalmadı. çok çok ayıp ettiler. birikim hesabının faizi her gün düşüyor neredeyse. ben ilk açtığımda 10.00'du galiba, şuan 8 olmuş. birikim hesabına alternatif bulsam geçebilirim başka bankaya.
  • Eyvallah kullanıcısına yanıt
    e-turuncu var.

döviz'de alternatifi yok ama enpara'nın en düşük makası veriyor her zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

e-turuncu var.

döviz'de alternatifi yok ama enpara'nın en düşük makası veriyor her zaman

hocam e-turuncu da kesin birikim hesabı gibi günlük faiz veriyor değil mi? baktım şimdi %11.5 diyor ki bence çok iyi bir faiz oranı enpara'ya göre. siz kullanıyor musunuz? memnun musunuz banka iletişiminden vs.? birde kampanya vs. yok sanırım bankaya özel?
  • Eyvallah kullanıcısına yanıt
    evet günlük veriyor, kampanya yok faiz dışında. müşteri hizmetlerine işim düşmedi hiç, sadece kart ilk geldiğinde kullanıcı kodu şifre falan gelmedi şubeye gitmekle uğraştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

evet günlük veriyor, kampanya yok faiz dışında. müşteri hizmetlerine işim düşmedi hiç, sadece kart ilk geldiğinde kullanıcı kodu şifre falan gelmedi şubeye gitmekle uğraştım.

sağol hocam bilgiler için. kafam karıştı valla. 3 tane bankada hesabım var, enpara mh iyi diye tüm birikimimi burada tutuyordum. nuvo kampanyaları var diye 50-100 lira tutuyordum orada. cepteteb de online altın alıp oraya gönderilebildiği için açık tutuyordum. birde üstüne ing gelecek ama açıkçası bu faiz oranı için bence değer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OxBlue

Enpara bugün tarihin şerefsizliğini yaptı.

Dolar 3,59'a çıktığında satacaktım ama sattırmadı ve sistemleri kapadılar bilerek. Birçok kişi aynı şeyden şikayetçi.

Bunun üzerine Enpara'dan yüklü mevduat çıkışı olsa yeridir. Diğer banka hesaplarımda sorun yokken birtek Enpara kapattı sistemi, ah keşke diğerlerinde bir miktar olsaydı, bugün Dolar'dan vuran vurdu.

Katarlılar satın aldığı için büyük ihtimalle hükümetle ortak çalışıyorlar belli ki, düşükten bozdurmaya çalışıyorlar millete.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eyvallah

arkadaş dolarla falan işim olmaz ama bugün yaptıkları olay hakikaten bir anda soğuttu. bir çok kişi müşteri hizmetleri için duruyor zaten bankanın bir olayı/avantajı kalmadı. çok çok ayıp ettiler. birikim hesabının faizi her gün düşüyor neredeyse. ben ilk açtığımda 10.00'du galiba, şuan 8 olmuş. birikim hesabına alternatif bulsam geçebilirim başka bankaya.

http://www.vakifbank.com.tr/vakifbanktan-halden-anlayan-vadeli-hesap.aspx?pageID=1331

hoşgeldin 45 gün boyunca gecelik %11
    devamında %10,25

• OxBlue kullanıcısına yanıt
    Ekşi'de de çok konuşulanlarda bu mevzu nakitlerini çektiğini söylüyor bir çok insan. Kurda makası en az tutan banka olduğundan yine Amazon işlemlerinde falan kullanacağım ama bende yeni bir kapı arayışlarındayım.
  • Bu dolar muhabbeti için alternatif nereyi kullanmayı düşünüyorsunuz şu an ?
    Zaten dolar al sat için tutuyordum onda da yamuk yaptılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu birikim hesabının atm de görünmemesi için ne yapmamız lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thema

Arkadaşlar bu birikim hesabının atm de görünmemesi için ne yapmamız lazım ?

Yapacak bir şey yok. Sistemleri böyle.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ekşide çok uzatıyorlar her zamanki gibi. Tamam banka insanlara böyle bir olay yaşatmış olabilir ama bu kadar uzatmak yersiz. Zaten yüklü parası olan enparayı tercih etmez. Kampanyalar için devam edilir. Bana göre faydası var bu bankanın diğer bankalar bundan daha beter çok bir farklarıda yok
  • Nasıl yersiz? 3,59'dan satıp kar yapmak varken 3,54'e düşünce sistemi açtılar.
    Nice insan binlerce lira zarar etti sırf bu yüzden. Buna tepki gösterilmesi kadar doğal bir şey olamaz.

Ayrıca parası olan Enpara'yı tercih etmez gibi mantık da çok doğru değil.
    Enpara yakın zamana kadar en yüksek mevduat faizini veren, Al-Sat'da en düşük makas aralığını sunan bankacılık hizmetiydi. Bu sebepten parası olan daha çok bile tercih eder.

Ama Araplar aldıktan sonra birçok faydalı özelliklerini kaybetmeye başladılar, makas aralığı halen en düşük ama iş anlık döviz satmaya gelince sistemin kapanması hiçbir bankanın yapacağı türden şey değil.

Sanırsam bu tepkilerden ötürü yüklü mevduat çıkışı oldu Enpara'dan ki bugün yine mevduat faizini yükseltmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OxBlue -- 5 Aralık 2016; 15:33:17 >
  • koyar olm kullanıcısına yanıt
    parası olan niye etmesin, dövizde en düşük makası veriyorlar. bugün 0.0065e çıktı ona rağmen diğer bankaların yarısı neredeyse, altında da durum benzer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 5 Aralık 2016; 15:33:26 >
  • quote:

Nasıl yersiz? 3,59'dan satıp kar yapmak varken 3,54'e düşünce sistemi açtılar.
    Nice insan binlerce lira zarar etti sırf bu yüzden. Buna tepki gösterilmesi kadar doğal bir şey olamaz.

Enpara yakın zamana kadar en yüksek mevduat faizini veren, Al-Sat'da en düşük makas aralığını sunan bankacılık hizmetiydi. Bu sebepten parası olan daha çok bile tercih eder.

Ama Araplar aldıktan sonra birçok faydalı özelliklerini kaybetmeye başladılar, makas aralığı halen en düşük ama iş anlık döviz satmaya gelince sistemin kapanması hiçbir bankanın yapacağı türden şey değil.

Sanırsam bu tepkilerden ötürü yüklü mevduat çıkışı oldu Enpara'dan ki bugün yine mevduat faizini yükseltmişler.

sayın Oxblue. 2011-2012 yılları arasında forumda rüzgar gibi esen her gün en popüler konu olan ALTIN AL SAT başlığının sahibi olarak yazıyorum bunları :)

Zamanında Garanti bankasıyla çalışıyordum. Belli bir mantık çerçevesinde giderek olabilecek altın iniş çıkışlarını tahmin ederek makası da hesaba katarak altın al sat yapıyordum.

Garanti bankası diğer bankalar gibi mesai bitimindeki makas farkını açarki al sat olmasın işlem yapılmasın.

Sonra bir gece yatarken atıyorum altın 105-110 gibi bir durum var. Gece Amerikadan bir veri geldi altın acayip düştü.

Elimdeki altını 105 tlden satsam ve sonra daha ucuz alsam karadyım (çok sıradışı bir durumdan bahsediyorum)
    Gece 3 gibi internet şubesine girdim ne göreyim onlar da anlık olarak altını 101.5 tl gibi bir fiyata düşürmüşler.

Banka bu hareketi bile yakalamış :) her nekadar biz memnun olmasak da bankalar böyle durumlarda makas açma kapatma veya işlem izni vermeme gibi hakları koruyorlar ve uyguluyorlar. Biz de bişi diyemiyoruz. Beğenmezsen al paranı git başka yere diyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: cosef

quote:

Nasıl yersiz? 3,59'dan satıp kar yapmak varken 3,54'e düşünce sistemi açtılar.

sayın Oxblue. 2011-2012 yılları arasında forumda rüzgar gibi esen her gün en popüler konu olan ALTIN AL SAT başlığının sahibi olarak yazıyorum bunları :)

Zamanında Garanti bankasıyla çalışıyordum. Belli bir mantık çerçevesinde giderek olabilecek altın iniş çıkışlarını tahmin ederek makası da hesaba katarak altın al sat yapıyordum.

Garanti bankası diğer bankalar gibi mesai bitimindeki makas farkını açarki al sat olmasın işlem yapılmasın.

Sonra bir gece yatarken atıyorum altın 105-110 gibi bir durum var. Gece Amerikadan bir veri geldi altın acayip düştü.

Elimdeki altını 105 tlden satsam ve sonra daha ucuz alsam karadyım (çok sıradışı bir durumdan bahsediyorum)
    Gece 3 gibi internet şubesine girdim ne göreyim onlar da anlık olarak altını 101.5 tl gibi bir fiyata düşürmüşler.

Banka bu hareketi bile yakalamış :) her nekadar biz memnun olmasak da bankalar böyle durumlarda makas açma kapatma veya işlem izni vermeme gibi hakları koruyorlar ve uyguluyorlar. Biz de bişi diyemiyoruz. Beğenmezsen al paranı git başka yere diyorlar.

Hocam anlık veri durumlarına ve piyasa gelişmelerine göre makas açma olayına geçmeleri hadi yine hoş görülebilir.

Ama mesai saatleri içinde tamamen sistemi kapatma, döviz sattırmama gibi aksiyonlara başvurmaları 2017 yılına girerken şık olmadı hele ki Enpara gibi bir oluşumdan hiç beklenmeyecek bir hareketti.

Şunu Garanti yapsa şahsen yadırgamam çünkü nezdimde bankacılık sektöründe müşterinin en kötü dostu olan banka diyebilirim. :)

• @OxBlue

Enparanın millet suyunu çıkardı. Avantajlarından aşırı derecede çok yararlandı. İlk sene özellikle.
    Bizim milleti böyle yapabileceğini tahmin edemediler yoksa ayın ENPARALISI niye çıksıN? belli bir orada avantajları kısabilmek için

yine de ENPARA iyidir :)
  • ya bilen varsa lütfen aydınlatsın enparada vade bozma olayı nasıl oluyor mesela ben 10 bin tl yi 92 günlük %11 den vadeye yatırdım ve 20 gün sonra acil ihtiyacım oldu vadeyi bozdum ve paranın yarsını cektım bu durumda ne olacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bsm248

ya bilen varsa lütfen aydınlatsın enparada vade bozma olayı nasıl oluyor mesela ben 10 bin tl yi 92 günlük %11 den vadeye yatırdım ve 20 gün sonra acil ihtiyacım oldu vadeyi bozdum ve paranın yarsını cektım bu durumda ne olacak ?

0

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mtyg kullanıcısına yanıt
    20 gün üzerinden işleyenide alamayacakmıyım ?
  • 
Sayfa: önceki 769770771772773
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.