Şimdi Ara

MASONLUK VE MASONLAR ÜZERİNE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
87
Cevap
4
Favori
3.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 33
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 30
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 23 saat 1 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 12
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • _AMADEUS_ (30 mesaj) wolfestein (6 mesaj) Wheatley (5 mesaj) mahmudhudavendi (5 mesaj) Sirkadyen (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (14 mesaj) Mobil (24 mesaj) Tablet (9 mesaj) Mini (8 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1731 Mesaj
    en başınızda olan bi eleman var mı ? yani size emir veren falan
    |
    |
  • Yarbay
    2849 Mesaj
    avukat mısınız?

Bu konu lonca nın bilgisi veya rızası ile mi açıldı. Yoksa sadece bildiridiniz mi, bildirdiyseniz bu zorunlu mu?

Üst derecelerdekilere bağlılığınız tam mı, şüphe duydunuz mu hiç o kişilerin niyetlerinden.

Türkiye masonlarının irtibatta olduğu islami cemaat yahut tarikat var mı?

Kişilerin genel olarak dine bağlılığı %kaçtır?
    Tamamen uyuyor
    Çoğunlukla uyuyor
    Uymaya çalışıyor/ az çok uyuyor, çabalıyor
    Uyduğuna dair birvdurum söz konusy değil
    Uymuyor.

Masonluğun iç yapısı için oligarşik yapı denilebilir, örn yine siz her şeyiniz aynı kalmak kaydıyla. Şuan aylık 20 bin kaznaıyorsanız, eğer 1 kaZansaydınız loca da olur muydunuz evet ise yine aynı derece de mi?

Toplanan paralar ne oluyor, türkiye cumhuriyeti devletine bir bina, bağış, vs bir şey yaptınız mı. Okul, hastane, vs gibi.
    Öğrenci bursu vs hariçler bunlarda karşılık bekleme vardır, ilerihe dönük.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    894 Mesaj
    Hocam bu illuminati oyun kartları Hakkı'nda ne düşünüyorsun ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    3289 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Wheatley

avukat mısınız?

Bu konu lonca nın bilgisi veya rızası ile mi açıldı. Yoksa sadece bildiridiniz mi, bildirdiyseniz bu zorunlu mu?

Üst derecelerdekilere bağlılığınız tam mı, şüphe duydunuz mu hiç o kişilerin niyetlerinden.

Tamamen uyuyor
    Çoğunlukla uyuyor
    Uymuyor.

Masonluğun iç yapısı için oligarşik yapı denilebilir, örn yine siz her şeyiniz aynı kalmak kaydıyla. Şuan aylık 20 bin kaznaıyorsanız, eğer 1 kaZansaydınız loca da olur muydunuz evet ise yine aynı derece de mi?

Toplanan paralar ne oluyor, türkiye cumhuriyeti devletine bir bina, bağış, vs bir şey yaptınız mı. Okul, hastane, vs gibi.

Sevgili Wheatley , sorularınızı sıra sıra sormuşsunuz, ben de sıra sıra cevaplıyorum.

Hayır avukat değilim,
    -
    Hayır buyuk locanın bilgisi dahilinde açılmadı, hali hazırda zaten internet ortamında masonlar.org isimli bir forum mevcut, oraya da bir göz atmanızı öneririm. Amacım sadece burada masonluğu ve masonları merak edenlere elimden geldiğince bir haricinin öğrenmesi gereken kadar bilgi verebilmektir.
    -
    Üst derecedekilere bağlılık derken bu konuyu biraz açalım, her mason kendi locasındaki üstadı muhtereme bağlıdır, tabi burada böyle söylerken şu anlaşılmasın, hiç bir mason bir diğerinden daha değerli değildir, Loca içi yönetim konusunda tecrübe ve yapılan görevler dikkate alınarak bir görevli kadrosu seçilir, üstadı muhterem de bu görevli kadrosunun en tepesindeki ve locayı yöneten kişidir. Tüm Üstadı muhteremler de aslında bir bakıma Türkiye Büyük Locası başındaki en muhterem e bağlıdır. Ben hiç bir zaman bu kişilerin niyetlerinden şüphe duymadım.
    -
    İrtibatta olduğumuz bir cemaat veyahut tarikat yoktur, olmaması da esasdır.
    -
    Localarda din ve siyaset konuşulmaz, kişilerin dine olan bağlılıkları kendilerini ilgilendirir, kardeşlerim hakkında bu şekilde bir istatistik vermekten imtina ediyorum.
    -
    Daha önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi masonlar zengin insanlar değildir, en azından hepsi zengin değildir, aramızda durumu gayet yerinde kardeşlerimiz olduğu gibi daha orta direk tabir ettiğimiz kardeşlerimiz de mevcuttur, hem size sorarım, yarının kime ne getireceği belli midir ? Bugün tekris olan yeni bir kardeşin durumu çok iyi olabilir ama yarın işler kötü de gidebilir ve mevcut durumunun çok çok altına inebilir, böyle bir durumda biz o kardeşi dışlarız mı sanıyorsunuz ? Tam tersine herkes elinden tutar ve ayağa kaldırırız.
    -
    Bir çok okul, hastane, ameliyathane, tıp merkezi kazandırdık ülkeye, yapılan yardımlarda isim olarak geçmeyiz, örneğin siz o ameliyathaneyi ''ahmet mehmet vural'' bağışıyla yapılan ameliyathane olarak görürsünüz ama aslında biz yaptırmışızdır. Yine benim locam 10 civarı yetim çocuğa öğrenim bursu sağlamakta, çocuklardan bir beklentimiz yok zira 7 tanesi kız çocuğu , kızları tekris etmiyoruz biliyorsunuz!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AMADEUS_ -- 9 Haziran 2016; 23:42:34 >

• Yarbay
    3289 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: spid

Hocam bu illuminati oyun kartları Hakkı'nda ne düşünüyorsun ?

İlk defa duydum böyle bir şey, herhangi bir bilgim yok.illuminati ile ilgili bilgiyi yukarıdaki mesajlarımdan birinde vermiştim.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    894 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: _AMADEUS_

quote:

Orijinalden alıntı: Wheatley

avukat mısınız?

Tamamen uyuyor
    Çoğunlukla uyuyor
    Uymuyor.

Sevgili Wheatley , sorularınızı sıra sıra sormuşsunuz, ben de sıra sıra cevaplıyorum.

Hayır avukat değilim,
    -
    Hayır buyuk locanın bilgisi dahilinde açılmadı, hali hazırda zaten internet ortamında masonlar.org isimli bir forum mevcut, oraya da bir göz atmanızı öneririm. Amacım sadece burada masonluğu ve masonları merak edenlere elimden geldiğince bir haricinin öğrenmesi gereken kadar bilgi verebilmektir.
    -
    Üst derecedekilere bağlılık derken bu konuyu biraz açalım, her mason kendi locasındaki üstadı muhtereme bağlıdır, tabi burada böyle söylerken şu anlaşılmasın, hiç bir mason bir diğerinden daha değerli değildir, Loca içi yönetim konusunda tecrübe ve yapılan görevler dikkate alınarak bir görevli kadrosu seçilir, üstadı muhterem de bu görevli kadrosunun en tepesindeki ve locayı yöneten kişidir. Tüm Üstadı muhteremler de aslında bir bakıma Türkiye Büyük Locası başındaki en muhterem e bağlıdır. Ben hiç bir zaman bu kişilerin niyetlerinden şüphe duymadım.
    -
    İrtibatta olduğumuz bir cemaat veyahut tarikat yoktur, olmaması da esasdır.
    -
    Localarda din ve siyaset konuşulmaz, kişilerin dine olan bağlılıkları kendilerini ilgilendirir, kardeşlerim hakkında bu şekilde bir istatistik vermekten imtina ediyorum.
    -
    Daha önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi masonlar zengin insanlar değildir, en azından hepsi zengin değildir, aramızda durumu gayet yerinde kardeşlerimiz olduğu gibi daha orta direk tabir ettiğimiz kardeşlerimiz de mevcuttur, hem size sorarım, yarının kime ne getireceği belli midir ? Bugün tekris olan yeni bir kardeşin durumu çok iyi olabilir ama yarın işler kötü de gidebilir ve mevcut durumunun çok çok altına inebilir, böyle bir durumda biz o kardeşi dışlarız mı sanıyorsunuz ? Tam tersine herkes elinden tutar ve ayağa kaldırırız.
    -
    Bir çok okul, hastane, ameliyathane, tıp merkezi kazandırdık ülkeye, yapılan yardımlarda isim olarak geçmeyiz, örneğin siz o ameliyathaneyi ''ahmet mehmet vural'' bağışıyla yapılan ameliyathane olarak görürsünüz ama aslında biz yaptırmışızdır. Yine benim locam 10 civarı yetim çocuğa öğrenim bursu sağlamakta, çocuklardan bir beklentimiz yok zira 7 tanesi kız çocuğu , kızları tekris etmiyoruz biliyorsunuz!!!

Kağıt üzerinde iyi gibi duruyor locaya katılırken Nasıl oluyor ? YouTube'da Türkiye'de masonların kayıt olma anı var onun gibimi böyle kılıçla vs. Gözler kapalı biraz anlatabilirmisiniz ? Eğer iyilik üzerineyse bende katılmak isterim ama böyle iş bağlama veya ayrılırsak locada işin önüne taş koymak vs. Olmuyor değilmi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    3289 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Katılırken belirli bir ritüel töreni yapılır, youtube deki tören bizim törenimiz değildir, benzer noktalar vardır doğrudur, iş bağlama veya işe taş koyma terimleri masonlukla uzaktan yakından alakası olmayan terimlerdir, masonluk bir kardeşliktir.
    |
    |
    Patrick Yıldız kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
backlink paketleri
Cancer Clinical Trials
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.