Şimdi Ara

MASONLUK VE MASONLAR ÜZERİNE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
4
Favori
3.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 4 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 33
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 30
 • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 23 saat 1 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 12
 • Favoriye Eklediklerim 4
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • _AMADEUS_ (30 mesaj) wolfestein (6 mesaj) Wheatley (5 mesaj) mahmudhudavendi (5 mesaj) Sirkadyen (3 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (14 mesaj) Mobil (24 mesaj) Tablet (9 mesaj) Mini (8 mesaj)
 • @
1 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Onbaşı
  36 Mesaj
  Masonlukta 18. derece olayı ne, bu dereceden sonra yükselmek için deist olunması gerekiyor mu?
 • Yarbay
  2190 Mesaj
  Illuminati ile bir bağınız var mı?  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  2849 Mesaj
  Bulduğum çok çok çok iyi oldu. Haftalardır konularım hep kapatılıyor. Hocam mason musunuz, referans olacak birini arıyorum uzun zamandır.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  2849 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: _AMADEUS_

  Bakınız sevgili arkadaşlar, yanlış anlaşılan bir husus var , tekrar ediyorum , masonluk yahudilik ile bağdaştırılıyor genelde bu çok yanlış bir düşüncedir.
  Masonluk herhangi bir dine veya kavme mahsus bir düşünce şekli değildir. Masonluk neticede insan aklının bir ürünüdür, herhangi bir ilahi bağlantısı bulunmamakla birlikte tam tersi genel anlamda bir tanrı tanımının dışına çıkarak herkesin kendi felsefi düşüncesi çapında bir tanrı kavramı öngörmüştür. Dolayısı ile daha önce de ifade ettiğim gibi Türkiye de her dine mensup mason vardır aynı benim müslüman olduğum gibi. Hatta şöyle söyleyeyim ülkemizdeki masonların çoğu müslümandır.


  Hür ve kabul edilmişlerdensiniz galiba. İngiliz ekolüydü galiba bu.

  Zira fransız ekolünde boş kitaba da el bastırılıyor. Gayrimuntazam sayılıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

  Yine fransız ekolünde kadınlarda mason olabiliyor. Hemşireler ayrı loca kurabiliyordu.

  Dediğiniz gibi herkes kötü biliyor masonları. Bütün dünya mason olsa inanın dünya da olumsuz tek kötü bir hadise bile yaşanmaz.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  2849 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: _AMADEUS_

  quote:

  Orijinalden alıntı: Mr.Mareşal

  Ataturk Mason Localarinin kapatmasi Doktorunun Mason Ustadi olmasi Masonlar tarafindan seviliyor olmasi kafami karistiriyor ? Bilginizi isterim ( Ataturk'e karsi art niyet icermemektedir.)

  Mason ust toplantisini vs niye gizli olur ?

  Masonlar niye gizlenir cogunlukla...

  4.Murad'in Turkiye Masonluk kayidi var mi bunun hakkind bilgi.

  Ataturk'un zaten Turkiye Masonlugunda kayidi yok biliyorum Selanik veya Sofyada var mi ?

  Soruma cevap gelirse sorularimin devami olacaktir.

  Tanri inanci isteyip din fark etmeksizin niye ateistlere kapali...  Merhaba ,

  Güzel sorular gelmiş, tek tek irdeleyelim ,

  Gazi Mustafa Kemal Paşa nın mason localarını kapattı iddiası masonların sürekli karşısına çıkan ve ''paşa yaptıysa doğrudur'' noktasında referans gösterilen yanlış bir bilgidir,

  Cumhuriyetin ilanından sonra Osmanlı dönemindeki mevcut mason oluşumu ismini değiştirmiş Maşrık-ı Azam-ı Osmani değişerek ''Türkiye Büyük Maşrıkı'na'', Şurayı Aliyi Osmani de değişerek ''Türkiye Yüksek Şurası'' olmuştur.

  Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Gazi paşamızın Türkiye sınırları içinde yer alan bir loca da veyahut bir büyük loca da kaydı bulunmamaktadır , bu hem Türkiye Büyük Maşrıkı hem de Maşrık-ı Azam-ı Osmani kayıtlarında yapılan inceleme ile sabit görülmüştür , işin Selanik tarafını da incelediğimiz de ki geliş tarihindeki yaşına ve yaptığı görevlere bakarsak (subay olduğundan dolayı sabit noktalarda uzun süre kalamaması) düzenli bir locada çalışması pek mümkün gözükmüyor ve yine Selanik ile ilgili elimize geçen bir üye kaydı bulunmamakta, olsa mutlaka bir şekilde bulunurdu.

  Şimdi gelelim Atatürk ün mason localarını kapatma konusuna ,

  Bu tezi savunan kişi ya Atatürk ü tanımıyordur ya da masonluğu bilmiyordur demek istiyorum. Burada aslında üzüldüğüm nokta bu tezi savunan kişinin masonluğu bilmemesi değil ki normaldir bilmemesi, esas konu Atataürk ü anlayamamasıdır çünkü aslında biraz araştırma yaptığında Atatürk'ün fikirlerini,icraatlarını ve ülke için hedeflerini ve konuda ortaya koyduğu idealleri, Türk masonluğu kendi mottosu olarak benimsemiş bu uğurda her zaman Gazi paşaya destek olmuştur.

  Tarihi kronolojilere baktığınızda kapatılma kararından 3 gün önce zaten localar faliyetlerini durdurmuş ve ''uyku'' ya geçmişlerdir, 10 ekim 1935 de ''uyku''ya giren mason locaları 13 Ekimde kapatılmıştır , bunun sebebi de o anki ülkenin sıkıntılı durumu , kültürel ve siyasal olarak böyle bir oluşumu yanlış anlayabilecek kişiler ve locaların zarar görme ihtimalleridir ki Atatürk bu sebepten dolayı mason localarının kapatılmasının o günkü durumda uygun olacağı görüşünü belirtmiş ve dönemin iç işleri bakanı Şükrü Kaya ya (ki kendisi masondur) gerekli işlemlerin başlatılması konusunda talimat vermiştir.

  Bilindiği gibi Atatürk ün en yakın arkadaşlarından birisi olan ve yine kendi doktoru olan Prof. Dr. Mim Kemal Öke masondur, size sormak isterim madem Gazi Paşa masonlardan bu kadar rahatsız veya masonlara bu kadar güvenmiyor niçin en yakınına kadar bir masonu sokmuştur ? Niçin tedavisinin sonuna kadar Mim Kemal Öke yi yanından ayırmamıştır ona nasıl güvenmiştir ? Şüphesiz bu en çelişkili durumdur, yorumu sizlere bırakıyorum.

  Biz her sene 10 kasımda Atamıza gideriz Ankara'ya, her çalışmada onun anarız, onu özleriz, ben kimseyi görmedim ki bir masondan daha fazla bağlı olsun Atası'na , onun fikirlerine , ideallerine...

  Atatürk defterini bu şekilde kapatıyorum , kısaca özetledim kimseyi uzun yazıp sıkmak istemiyorum ,

  Şimdi gelelim diğer sorulara ;

  Masonlar niye gizlenir çoğunlukla demişsiniz,

  Masonlar aslında gizlenmezler, bakınız Hür Ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası günümüzde bir dernek statüsündedir, yani örnek veriyorum Kadıköy avcılar ve balıkçılar derneğinden devlet nezdinde evraksal olarak bir farkı yoktur , tüm üyeleri kayıtlıdır derneğe ve dernekler yasalarına tabidirler, devlet kayıtlarında tüm üye bilgileri de mevcuttur , aidat verirler çalışmalara katılırlar , dolayısı ile yer altında toplanan üyeleri gizli bir oluşum yoktur, işin dernek kısmı böyle.

  Toplantılar kendi binalarımızda yapılır doğrudur çünkü her ne kadar 2015 yılında olsak bile düşünce özgürlüğü olarak hala sınıfta kalmış bir ülke olduğumuz kanısından yola çıkarak masonlar da kendilerini korumak durumundadırlar, Yakacık'taki binamıza yapılan saldırı buna en yakın örnektir. Toplantılar da gizli olur çünkü bu çalışmalar da masonlara özgü ritüeller , simgeler kullanılır , çalışmaya katılmasına izin verilse bile bir harici zaten hiç bir şey anlayamaz, ayrıca şöyle düşünmek gerekir, İstanbul satranç severler derneği kendi içinde bir çalışma yapıyor, bu çalışmaya dışarıdan katılım mümkün müdür ? elbette değildir, kendi iç meselelerini kendileri ile çözeceklerdir ve bunu dışarıdaki kişilere deklare etme gereği duymayabilirler kanunlar çerçevesinde.

  Dinle ile alakalı sorunuza binaen ;
  Hiç bir mason sistemi ateizmi savunmaz, bazıları ateizme karşı çıkar bazıları ise tarafsız bir tutum sergiler, masonluk evrenseldir, her dine mensup kardeş vardır, Türkiye geneline bakarsak büyük çoğunluk Müslümandır benim gibi, mesela benim annem hacı dır!!! Ama masonluğun tanrı kavramı bir dine bağlı değildir, sadece yüce bir yaradana inanmak yeterlidir.

  İyi forumlar,


  Bildiğim kadarıyla büyük locayı kapattırmamıştır.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Binbaşı
  1611 Mesaj
  Bir sorum daha var, Türkiye'deki masonlar arasında da bölünmüşlük var mıdır?

  Düzeltme: yazım yanlışı  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfestein -- 19 Mayıs 2016; 10:22:02 >
 • Yarbay
  4333 Mesaj
  Masonlar tarot kartlarına,hermetizme,simyaya falan inanır mı ?

  Ve Avrupa masonluğunun bektaşilikten etkilendiği doğru mudur ?
  |
  |
 • Yarbay
  4333 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Rüzgar.

  Bir sorum daha var, Türkiye'de masonlar da kendi arasında da bölünmüşlük var mıdır?

  Bildiğim kadarıyla vardır.Hür ve Kabul Edilmişler Büyük Locası ve Özgür Büyük Mason Locası olmak üzere iki büyük mason locası ve irili ufaklı bir sürü gayri resmi mason locası bulunmaktadır
 • Binbaşı
  1611 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Zodion

  quote:

  Orijinalden alıntı: Rüzgar.

  Bir sorum daha var, Türkiye'de masonlar da kendi arasında da bölünmüşlük var mıdır?

  Bildiğim kadarıyla vardır.Hür ve Kabul Edilmişler Büyük Locası ve Özgür Büyük Mason Locası olmak üzere iki büyük mason locası ve irili ufaklı bir sürü gayri resmi mason locası bulunmaktadır

  Bilgi için teşekkür ederim.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  3289 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Sevgili arkadaşlar , iş yoğunluğu dolayısı ile uzunca bir süre foruma giremedim, sorular birikmiş, dilim döndüğünce cevaplamaya çalışacağım teker teker.
  |
  |
 • Yarbay
  3289 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: HIGHER

  https://www.youtube.com/watch?v=pjdkjbL4eIo

  bu video hakkında ne düşünüyorsun

  Link aktif değil , video yu izleyemedim , güncel link varsa onu yollarsanız bakayım.
  |
  |
 • Yarbay
  3289 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: Jalynfein

  Masonlukta 18. derece olayı ne, bu dereceden sonra yükselmek için deist olunması gerekiyor mu?


  Daha önce de ifade ettiğim gibi Masonluk'ta dini temalı bir zorlama olmadığı gibi herhangi bir dereceye geçişte de bir inanç sistemine dayatma mevcut değildir. Bizler sadece ulu bir yaradana inanma şartı ararız ''Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük locası'' için.

  Kişinin aklı ve vicdanı hürdür her zaman. Dayatma asla kabul edilemez.
  |
  |
 • Yarbay
  3289 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: Nüktedan_

  Illuminati ile bir bağınız var mı?

  Sevgili Nüktedan_ ,

  Bildiğiniz gibi İlluminati 1776 yılında Almanya da kurulmuştur, İlluminati ''Aydınlanmış olanlar'' demektir. Kuruluş amacı cehaletle , batıl itikatla , dinsel baskı ile her çeşit baskıcı rejim ile mücadele etmektir. Ancak daha sonradan bir takım olayları manipüle etmekle suçlanmış ve 1900 lerin ilk yarısında lav edilmiştir , bazıları hala varlığını sürdürdüğünü düşünse de günümüzde bir etkisi yoktur.

  Yukarıda yazdığım tarihe bakarsanız, masonluğun bu tarikattan çok çok önceleri kurulduğunu fark edeceksinizdir, başlarda bizleri yanlarına çekmeye çalışsalar da böyle bir ortaklık ne kuruluş döneminde ne de sonrasında kesinlikle olmamıştır.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AMADEUS_ -- 5 Haziran 2016; 22:29:53 >
  |
  |
 • Yarbay
  3289 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: Wheatley

  Bulduğum çok çok çok iyi oldu. Haftalardır konularım hep kapatılıyor. Hocam mason musunuz, referans olacak birini arıyorum uzun zamandır.

  Sevgili Wheatley ,

  Evet masonum , siz eğer bizim kıstaslarımız dahilinde örnek bir insansanız, zaten bir kardeşim sizi bulup bizlere önerecektir , çevrenizde saygın , temiz, kültürlü ve doğru insan olarak tanınırsanız biz sizi bulacağız merak etmeyin.
  |
  |
 • Yarbay
  3289 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: Rüzgar.

  Bir sorum daha var, Türkiye'deki masonlar arasında da bölünmüşlük var mıdır?

  Düzeltme: yazım yanlışı

  Maalesef böyle bir olay yaşandı evet , 1963 olayları deriz biz , Halihazırda Türkiye'de 2 tane masonik faliyet gösteren oluşum vardır , bunlar benim de mensubu olduğum ''Hür Ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası'' ve ikincisi '' Özgür Masonlar Büyük Locası'' , genel olarak diğer obediyanslarca tanınan ve iletişimde olunan oluşum ise benim mensubu olduğum oluşumdur.
  |
  |
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  masonlar anladığım kadarıyla herkese din dil ırk ayırt etmeden yardım eden insanlar, bu olması gereken bir davranış ve bir ateist olarak bende aynı durumdayım. masonluğun tanrı inancı dışında belirli bir amacı var mıdır? neye hizmet eder? yaratıcıya düzenli olarak ibadet edilmesini şart mı koşar yoksa yaradan ve inanan arasına girmez mi?  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  2849 Mesaj
  Ben yazdığımı unutmuşum arada.

  Tamamen bağımsız olarak soruyorum en yakın 3 kardeşinizin mesleği nedir?  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yüzbaşı
  428 Mesaj
  Masonluk son zamanlarda dindar kimliğe dönüş yaşayan bir yapıdır. Bu güzel bir gelişmedir. Masonlar, gerçek sevginin, barışın, kardeşliğin huzurun ve adaletin ancak Kuran ahlakı ile tesis edilebileceğinin farkına varmışlardır. Bu anlamda dindar masonların iç yapıda kazandığı nüfuzun artması güzel bir gelişmedir. Bu vesile ile kendileri daha da dindar olmalıdırlar.

  Dünya'ya hakim olacak tek bir din var. O da İslam'dır. Bu müjde Süleyman Peygamber zamanında da, Musa Peygamber zamanında da biliniyordu. Masonluk 5000 yıl geçmişi olan bir yapılanmadır ve Kuran ahlakının yer yüzüne hakim olmasında önemli bir rol üstlenecektir.

  Onlar, Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa Allah, kendi nurunu tamamlayıcıdır; kafirler hoş görmese bile. [Saff Suresi, 8]  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carmanja -- 6 Haziran 2016; 16:07:52 >
  |
  |
 • Yarbay
  3289 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  3 tane en yakın için cevabım, avukat, borsa broker ı, özel bir sektörde satış müdürü.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Wheatley kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

  masonluk ezoterik okült bir yapılanma veya organizasyon .. sen piramidin en alt segmentinde olabilirsin bazı sırlara vakıf olmaman gayet tabii .. nie 33 die hep sorardım zaman içinde sırları öğrendim . piramidin en altındaki bir mason un dünyasında segmentinde masonluk daha farklıdır en üst segmente ulaştıgında farklıdır ..


  şu sıralar flat earth ile ilgili bazı belgeseller izliyorum mesela admiral evelyn r . byrd 33 dereceli abd donanma amirali .. operation high jump ın tepesindeki adam .... güney bölgesinde yaşanılanlar bu operasyonda sırlar barındırıyor .. mesela benim için sır degil yaşanılanlar 1940 larda .. neyi gizleyip sakladıklarını biliyorum

  piramidin tepesindeki gören göz bildiğin gördüğün güneş ... 33 e gelmeme gerek yok veya bu sistem içinde olmayada gerenk yok ....zaten bilinen bişey bazı kişilerce güneş tapınması;;;;; inançları mısır ra tanrısına tapınma özünde ...
  |
  |
  _AMADEUS_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Cancer Clinical Trials
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.