Şimdi Ara

Masaüstü topluyorum uyumsuz bi parça var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
15
Cevap
0
Favori
223
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Sistem Tavsiyeleri >> Masaüstü topluyorum uyumsuz bi parça var mı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    702 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar ben normal de laptop alıcaktım fakat çok büyük bi parayı laptoba vermektense güzel bi masaüstü toplamaya karar verdim. Lafı uzatmadan sistemi atıyim sizde bana iyimi kötümü bişey fazlamı eksik mi veya farklı markalar modeller önerirmisiniz söyleyin lütfen

teşekkürler şimdiden

|
    |
    |
    |
    |
    |

MSI B150M Bazooka | Intel Core i5 6500 | MSI Nvidia GeForce GTX1660 Ti | CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance | Kingston 120GB SSD | WD 1TB HDD | Zalman Z3 Plus 600W | BenQ GL2460HM | LOGITECH Z506 5.1 SURROUND | SteelSeries Rival 310 | RAMPAGE DLK-5115 | Logitech G29 & Shifter | Beats Solo3 Wireless - Break Blue
    Steam PSN TvTime
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    -Güç kaynaklı kasanın yanına güç kaynağı almak yukarıda ki arkadaşın dediği gibi saçma olmuş. Güç kaynağını kaldırabilirsiniz.

-O işlemciye o anakart gereksiz olur. Z170 serisi oc'çular için. Ya sonunda k ibaresi olan işlemcileri alın. (Mesela Core i5 6600k). Ya da H170 anakart almalısınız. Ki bence böyle sisteme psu'yu çıkarttıktan sonra kalan paraya "Intel Core i5 6600k" koymayı öneririm.

-Performans kaybı olmaması içinde 2 adet ram alın. Mesela aynı ram'in 2X4 GB'lık kiti var. Bu sayede sisteminiz 2 kanallı çalışır.

Tavsiyem,

Intel Skylake Core i5 6500 3.2GHz 6Mb Cache LGA1151 İşlemci
    MSI H110M PRO-VH Intel H110 2133MHz DDR4 Soket 1151 mATX Anakart
    Kingston HyperX Savage 8GB 2133MHz DDR4 Ram HX421C13SB/8
    Zalman Z3-PLUS(WH) USB3.0 Beyaz Midi Tower Kasa
    MSI Nvidia GeForce GTX 980 4GB 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GTX 980 GAMING 4GD5)
    High Power Element Smart 750W Mavi Ledli 80+ Bronze [email protected] Power Supply (HP-EP-750S)
    Kingston HyperX Fury 240GB 500MB-500MB/s Sata3 SSD (SHFS37A/240G)

Skylake işlemcilerde custom soğutucular hasar verebiliyor. 6500 ü stok fanla sorunsuz kullanabilirsiniz.
    4300 civarı toplanabilir sistem.
    hala bütceniz kalıyorsa z170+i7 6700k takviyeside yapabilirsiniz.

Bu arada monitör olarak tvmi kullanıyorsunuz?
    |
    |
    Bahsedilenler: kemalcamuz
    quote:

Orijinalden alıntı: FSOCIETY

güç kaynağı kasayla gelen bir model seçmişsin ayrıca niye 460 tl verip güç kaynağı alıyorsun ki aşırı pahalı bir sistem olmuş ayrıca

Yok normalde belçika sitesinden alıyorum sadece size göstermek için vatandan topladım yanlış olmuş psu
    |
    |

Orijinalden alıntı: pena kutusu

-Güç kaynaklı kasanın yanına güç kaynağı almak yukarıda ki arkadaşın dediği gibi saçma olmuş. Güç kaynağını kaldırabilirsiniz.

-O işlemciye o anakart gereksiz olur. Z170 serisi oc'çular için. Ya sonunda k ibaresi olan işlemcileri alın. (Mesela Core i5 6600k). Ya da H170 anakart almalısınız. Ki bence böyle sisteme psu'yu çıkarttıktan sonra kalan paraya "Intel Core i5 6600k" koymayı öneririm.

-Performans kaybı olmaması içinde 2 adet ram alın. Mesela aynı ram'in 2X4 GB'lık kiti var. Bu sayede sisteminiz 2 kanallı çalışır.

Normalde belçikada yaşıyorum ve burdaki bi siteden alıcam parçaları sadece size göstermek için vatandan topladım görmemişim psu lu geldiğini kasanın
    Bide şey işlemci kötü mü diyosunuz yani ?
    |
    |

• Yüzbaşı
    702 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Teknisyen_GG

Tavsiyem,

Intel Skylake Core i5 6500 3.2GHz 6Mb Cache LGA1151 İşlemci
    MSI H110M PRO-VH Intel H110 2133MHz DDR4 Soket 1151 mATX Anakart
    Kingston HyperX Savage 8GB 2133MHz DDR4 Ram HX421C13SB/8
    Zalman Z3-PLUS(WH) USB3.0 Beyaz Midi Tower Kasa
    MSI Nvidia GeForce GTX 980 4GB 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GTX 980 GAMING 4GD5)
    High Power Element Smart 750W Mavi Ledli 80+ Bronze [email protected] Power Supply (HP-EP-750S)
    Kingston HyperX Fury 240GB 500MB-500MB/s Sata3 SSD (SHFS37A/240G)

Skylake işlemcilerde custom soğutucular hasar verebiliyor. 6500 ü stok fanla sorunsuz kullanabilirsiniz.
    4300 civarı toplanabilir sistem.
    hala bütceniz kalıyorsa z170+i7 6700k takviyeside yapabilirsiniz.

Bu arada monitör olarak tvmi kullanıyorsunuz?

Şimdilik 27 inç bi tv de takılıcam ama sonra güzel bi monitör alıcam tabii ki

İşlemciyle birlikte soğutucu gelmiyor hangi soğutucuyu almam gerek o zaman zarar veriyorsa bu soğutucu ?
    |
    |

• Yüzbaşı
    325 Mesaj

i5 6500ler ile birlikte stok fan geliyor.

Dell S2240L 21.5" 7ms (Analog+HDMI) Full HD IPS Led Monitör önerebilirim

size önerdiğim sistem artı monitör 4600 civarı toplanır sizin topladığınız sistem fiyatına çok yakın.
    |
    |
    Bahsedilenler: kemalcamuz

Hocam asus strix gtx970 alıcaktım veya msi gtx970 alıcaktım az önce bi tane gtx980 buldum aynı fıyatta kfa2 markalı bi ekran kartı hemen linkini atıyorum hangisini almalıyim sizce ?

http://www.topachat.com/pages/detail2_cat_est_micro_puis_rubrique_est_wgfx_pcie_puis_ref_est_in10095124.html

http://www.topachat.com/pages/detail2_cat_est_micro_puis_rubrique_est_wgfx_pcie_puis_ref_est_in10082363.html
    |
    |
    Teknisyen_GG kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    325 Mesaj

Merhaba,

KFA2 TR de pek bilinmez GALAXY nin avrupada kullandığı marka idi. İyi markadır ancak bana linkini attığın kartta referans soğutucu modeli kullanılmış.
    Çok ses yapar birde garanti ağı ne durumda avrupada şuan hiç takip edemedim.
    |
    |
    kemalcamuz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2 yıl garantisi var

yani gtx970 msi gaming daha mı iyi olacaktır diyosunuz ?
    |
    |
    Teknisyen_GG kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    sistem baştan aşağı fail. birkere vatan gibi kazıkcı firmadan alman baştan hata. overclocklu anakarta overclocksuz işlemci koymuşsun bu bir corsairin sorunlu güç kaynağını koymuşsun bu iki. 970ler içerisindeki en dandik markayı seçmişsin bu üç. O paraya yazık edersin bu şekilde alırsan buda dört.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CraZyNoMaD -- 24 Şubat 2016; 4:12:15 >

Orijinalden alıntı: CraZyNoMaD

sistem baştan aşağı fail. birkere vatan gibi kazıkcı firmadan alman baştan hata. overclocklu anakarta overclocksuz işlemci koymuşsun bu bir corsairin sorunlu güç kaynağını koymuşsun bu iki. 970ler içerisindeki en dandik markayı seçmişsin bu üç. O paraya yazık edersin bu şekilde alırsan buda dört.

Öncelikle şöyle söyliyim ben belçikada yaşıyorum ve burdaki bi siteden alıcam sadece size göstermek için vatandan topladım.

İşlemci olarak i5 6600k almaya karar verdim

Ekran kartı olarak Msi gtx960 gaming 4gb almaya karar verdim

Ram zaten eyer dediğin gibi corsair sorunlu ise başka bir marka alırım o çok önemli değil

Herşeyi yerine oturttum sanırım sadece anakart konusunda kafamı karıştırdın ne alıcam anakart olarak şimdi ? En uygun fıyata en güzel görünen en çok önerilen anakart msi m3
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
Bey Azura
haberler
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.