Şimdi Ara

MASAÜSTÜ PC'DE EKRANDA GÖRÜNTÜ YOK.MONİTÖR,KABLO SAĞLAM.NE YAPMALIYIM?#çözüldü#

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
17.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi bi sorunum var .monitörü farklı pc de denedim çalışıyor.pek bu işlerden anlamam.kasay açıp baktığımda ekran kartının fanı çalışıyordu.Ama hep monitörde no-signal yazısı var. ne yapmam gerek bu durumda ?

ekleme: sorun çözüldü arkadaşlar . sonuç anakart yanmış onu değiştirdim.herkese teşşekkür ederim yardımları için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoRDNeLL -- 19 Aralık 2011; 11:58:53 >

• Ramler iki taneyse birini çıkar öyle dene ramdan sorun olabilir anakart sorunu olabilir Psu sorunu bile olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arcatera

Ramler iki taneyse birini çıkar öyle dene ramdan sorun olabilir anakart sorunu olabilir Psu sorunu bile olabilir.

dediğini yaptım olmadı malesef. başka ne yapabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoRDNeLL

quote:

Ramler iki taneyse birini çıkar öyle dene ramdan sorun olabilir anakart sorunu olabilir Psu sorunu bile olabilir.

dediğini yaptım olmadı malesef. başka ne yapabilirim.

Alıntıları Göster
    Ekran kartını çıkart Anakartının VGA çıkışı varsa onu monitöre tak eğer çalışıyorsa ekran kartında sorun var demek.
  • quote:

Ekran kartını çıkart Anakartının VGA çıkışı varsa onu monitöre tak eğer çalışıyorsa ekran kartında sorun var demek.

2 ramde sorunlu olamaz mı
  • quote:

denedim , birşey değişmedi malesef.
  • quote:

quote:

denedim , birşey değişmedi malesef.

Alıntıları Göster
    buyuk ihtimal ramlerin bozuk. su konuda benzer bir sorun yaşamıştım.http://forum.donanimhaber.com/m_55431297/mpage_1/f_/key_//tm.htm#55449471

• quote:

Orijinalden alıntı: neyseneya

buyuk ihtimal ramlerin bozuk. su konuda benzer bir sorun yaşamıştım.http://forum.donanimhaber.com/m_55431297/mpage_1/f_/key_//tm.htm#55449471

tavsiyen için saol.benim kasa sıfır değil , dün çalışırken bugün çalışmıyor . artık ne olduysa anlamadım .
  • quote:

quote:

tavsiyen için saol.benim kasa sıfır değil , dün çalışırken bugün çalışmıyor . artık ne olduysa anlamadım .

Alıntıları Göster
    Arkadaşdan falan bir ram bul tak dene bakalım . 2 modülün de arıza yapması pek sık karşılanılan bir durum değil.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Arkadaşım , bu gibi sorun ram lerin yerinden oynamasıyla olabiliyor. Ramleri denediğine göre , geriye güç kaynağı- ekran kartı ve en son anakart arızası akla gelmelidir . Tabi kablo bağlantılarında bir sorun ve gevşeme yoksa . Diğer bir sorunda bilgisayar işlemci fanının arızalanması , fanın tozlanması veya ayaklarından birinin gevşemesi bilgisayarın açılmamasına veya kısa süre açılıp tekrar kapanmasına neden oluyor. Bir başka bilgisayarda deneme imkanın varsa sırayla güç kaynağını -ekran kartını bir dene bakalım başka bilgisayarda sorunsuz açılıyor mu .

• quote:

quote:

rica ederim. sen yine de bi ram tak dene kardeşim. insanın hiç aklına gelmeyecek olaylar olabiliyor. bakarsın bozulmustur bi şey olmuştur.

ayrıca benım sıfır kasa almamın nedenı ramlerin bi anda bozulmasıydı. şansa yenı aldıgım ramler fabrika çıkışlı bozuk çıkınca anakart işlemci aldım onlar bozuk demek kı diye. yanı benım ramler de bi anda gitmişti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyseneya -- 12 Aralık 2011; 13:40:10 >

• quote:

quote:

quote:

rica ederim. sen yine de bi ram tak dene kardeşim. insanın hiç aklına gelmeyecek olaylar olabiliyor. bakarsın bozulmustur bi şey olmuştur.

ayrıca benım sıfır kasa almamın nedenı ramlerin bi anda bozulmasıydı. şansa yenı aldıgım ramler fabrika çıkışlı bozuk çıkınca anakart işlemci aldım onlar bozuk demek kı diye. yanı benım ramler de bi anda gitmişti :)

Alıntıları Göster
    benim de bir sorum olacaktı.
    Asus M51SN laptopum var.
    Sabah bilgisayarı açtığımda fan yüksek devirle çalışmaya başladı ve ekrana görüntü gelmiyor.
    Masaüstüne gidebiliyorum ama görüntü namına hiç bir şey yok.
    Öncesinde hiç bir belirti yoktu , gayet iyi çalışıyordu.
    Bir tavsiyesi olan var mı????

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzer44

benim de bir sorum olacaktı.
    Asus M51SN laptopum var.
    Sabah bilgisayarı açtığımda fan yüksek devirle çalışmaya başladı ve ekrana görüntü gelmiyor.
    Masaüstüne gidebiliyorum ama görüntü namına hiç bir şey yok.
    Öncesinde hiç bir belirti yoktu , gayet iyi çalışıyordu.
    Bir tavsiyesi olan var mı????

Alıntıları Göster
    arkadaşlar son durumu açıklıyorum : ramleri başka pcde deneme şansım oldu.ve 2 si de çalışıyor. Geriye ekran kartı ile anakart kaldı galiba.

• quote:

arkadaşlar son durumu açıklıyorum : ramleri başka pcde deneme şansım oldu.ve 2 si de çalışıyor. Geriye ekran kartı ile anakart kaldı galiba.

Alıntıları Göster
    Farklı bir monitör bagladınız mı? eger farklı monitorde görüntü var ise f8 ile sistemi başlatın ve sistemi vga modunda başlatınız..ekran ayarlarını düzeltip sistemi kapatınız.. tekrar sorunlu monitörü baglayın ve sistemi çalıştırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayrullah

Farklı bir monitör bagladınız mı? eger farklı monitorde görüntü var ise f8 ile sistemi başlatın ve sistemi vga modunda başlatınız..ekran ayarlarını düzeltip sistemi kapatınız.. tekrar sorunlu monitörü baglayın ve sistemi çalıştırın.

Alıntıları Göster
    Ekran kartını çıkarıp , anakarta giren kısmındaki bakır yolları bir silgi yardımı ile yavaşça sil sonra tekrar tak.Ayrıca monitör ile ekrankartı arasında bir çevirici kullanıyorsan onu değiştir başkası ile dene yada ekran kartı üzerinde birden fazla çıkış var ise monitörü oraya bağlama imkanın var ise bağla.Eğer bunları yaptıktan sonra boot esnasında windows tan önce görüntü alıyor isen sorun windows'ta olabilir.
    Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: nirvanha

Ekran kartını çıkarıp , anakarta giren kısmındaki bakır yolları bir silgi yardımı ile yavaşça sil sonra tekrar tak.Ayrıca monitör ile ekrankartı arasında bir çevirici kullanıyorsan onu değiştir başkası ile dene yada ekran kartı üzerinde birden fazla çıkış var ise monitörü oraya bağlama imkanın var ise bağla.Eğer bunları yaptıktan sonra boot esnasında windows tan önce görüntü alıyor isen sorun windows'ta olabilir.
    Kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    @hayrullah

farklı bir monitörde deneme şansım olmadı .en yakın zamanda denemeye çalışacağım. teşekkür ederim.

@nirvanha

evet bir çevirici kullanıyorum , yenisini alıp denedim ama işe yaramadı. ekran kartında 2 çıkış var 2 sinde de olmadı. teşekkür ederim yardımlarınız için.

ek olarak kasayı çalıştırdığımda hiç bip sesi gelmiyor buradan bir sonuç çıkarabilir miyiz bilmiyorum.

• quote:

@hayrullah

farklı bir monitörde deneme şansım olmadı .en yakın zamanda denemeye çalışacağım. teşekkür ederim.

@nirvanha

evet bir çevirici kullanıyorum , yenisini alıp denedim ama işe yaramadı. ekran kartında 2 çıkış var 2 sinde de olmadı. teşekkür ederim yardımlarınız için.

ek olarak kasayı çalıştırdığımda hiç bip sesi gelmiyor buradan bir sonuç çıkarabilir miyiz bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    Sistemini yazar mısın? Belki PSU besleyemiyordur ya da PCI-Ex'ten yeterli güç alamıyordur.

• quote:

@hayrullah

@nirvanha

Alıntıları Göster
    no signal yazısı kasadan ekrana veri gitmediğinde verilir. ram veya ekran kartı gibi hatalarda bu tür bi hata vermez. kasaya taktığın bol delikli delikleri mavi ekran kablosunu iyice abanarak takmanı çivilerini iyi sıkmanı öneririm...benimde başıma gelmişti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samez -- 14 Aralık 2011; 11:58:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: samez

no signal yazısı kasadan ekrana veri gitmediğinde verilir. ram veya ekran kartı gibi hatalarda bu tür bi hata vermez. kasaya taktığın bol delikli delikleri mavi ekran kablosunu iyice abanarak takmanı çivilerini iyi sıkmanı öneririm...benimde başıma gelmişti...

GPU hasar görmüş ve görüntü akratarmıyorsa yine No Signal yazısı çıkar. Kendi kendine çelişmişsin gibi sanki galiba :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: BecHo-minaTor

quote:

Orijinalden alıntı: samez

GPU hasar görmüş ve görüntü akratarmıyorsa yine No Signal yazısı çıkar. Kendi kendine çelişmişsin gibi sanki galiba :/

gpu un o tam o bölgesinin hasar görüp pc nin bunu hiç takmayıp aynen çalışmaya devam edip ama ekrana görüntü yansıtma olasılığı %2 gibi bir oran olduğundan kablo kısmı, kasa çıkış noktası veya monitor kablo giriş noktasında sorun olma ihtimali daha yüksek...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.