Şimdi Ara

Masaüstü Pc Çok Yavaş. Hangi Parçaları Değiştirmeliyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evde bi masaüstü pc var . Kardeşim kullanıyor , 1-2 program var test çözüyo , netten konu araştırıyo ,bide face ten oyunlara takılıyo. Pc nin kullanım amacı bu yani. Oyun yükleme falan yok .

Özellikler çok düşük zaten , ne yaparsak yapıyım ölü yatırım olcağını biliyorum ama şu an yeni pc alınmayacağı için en azından biraz daha hızlandırmak istiyorum.
    100 lira civarı bi rakama bunu yapabilirmiyim ? Eğer olursa neyi neyle değiştirmem gerekir ?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şu anki Özellikler ;

P4 2.8 Ghz
    128 MB O/B Ekran Kartı
    1 GB 667Mhz DDR2 Ram
    40 GB Harddisk

Baya bi kötü biliyorum ama yinede bişeyler yapmak lazım

• 1 gb ram al formatla kendine gelir anca 40 liraya bu olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: farcry535

1 gb ram al formatla kendine gelir anca 40 liraya bu olur

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: farcry535

1 gb ram al formatla kendine gelir anca 40 liraya bu olur

+1
    Ayrıca 50-60 liraya da x1600/1650-7600 agp gibi bir ekran kartı alabilirsin.
  • Anakartı sata destekliyse Samsung 502HJ hdd+ 1gb ddr2 ram al. Bilgisayarın açılış kapanışına, program açılışlarına hdd nin etkisi çok büyük. Hem ilerde sistemi yenileyecek olursanız hdd değiştirmenize de gerek kalmaz.

http://www.sanalmarketim.com/urun/f7b5025d2913f03c64dd9dadc73c551c/SAMSUNG-HD502HJ-Spinpoint-F3-500GB-7200Rpm-SATA2-16MB-HDD
    1gb ddr2 de 25TL civarına sıfır alınabilir, ya da 20Tl ye ikinci el alabilirsin.
    http://www.teknolojix.com/?urun-14809-1-GB-DDR2-800-MHz--VOLAR-.html

• Ram alıcam birde ekran kartımı alıyım yoksa harddiskmi ? Hangisi daha çok etkiler ?

@burak9006
    Harrddiski 500 yerine biraz daha küçük alsak fiyatı daha uyguna getirebilirmiyiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: T_Gzgnr

Ram alıcam birde ekran kartımı alıyım yoksa harddiskmi ? Hangisi daha çok etkiler ?

@burak9006
    Harrddiski 500 yerine biraz daha küçük alsak fiyatı daha uyguna getirebilirmiyiz ?

hız bakımından ekran kartı ve hard diskin bir etkisi olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T_Gzgnr

Ram alıcam birde ekran kartımı alıyım yoksa harddiskmi ? Hangisi daha çok etkiler ?

@burak9006

Bilgisayar oyun için kullanılmıyorsa size fayda vermez.

Hdd yi 320lik performanslı birşey koysakta pek farketmiyor almışken 500GB al bence.5-10Tl için değmez
  • Oyun için kullanmadığına göre 1 gb ram+hdd en mantıklısı
  • Yalnız anakartın sata destekli mi ondan bir emin ol hdd almaya karar verirsen.
  • sadece internet,müzik falan dinliyorsan hic birsey almana gerek yok.yeterli hersey format at yeter driverlari kur kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: yogitech

sadece internet,müzik falan dinliyorsan hic birsey almana gerek yok.yeterli hersey format at yeter driverlari kur kullan

Yok hocam ya , face te oyuna girerken bile donuyo pc. O derece yavaş yani. 1gb ram alıcam , inş işe yarar.
  • Anakartın marka modeli nedir?
  • kardesim ramlerle filan ugrasma bence yavas yavas biriktirmeye basla.isini gorecek bir sistem topla
  • Kardeşim sen en iyisi o kasayı becerebiliyorsan birilerine 150 200 tl arası sat o masraf için ayırdığın parayıda koy üstüne taksitle güzel bi bilgisaayar topla kendine
  • abiler banada yardım edin bilgisayarda oyun oynamak istiyorum mesela counter strike oynayabiliyorum metin2 oynayabiliyorum ama crysis oynayamıyorum yardım edin performansda düşük özellikler

İŞLEMCİM AMD ATHLON (TM) Processor Le-1600 2.20 ghz
    RAM 2 GB
    SİSTEM TÜRÜ 32 BİT İŞLETİM SİSTEMİ WİNDOWS VİSTA
  • NE OLUR YARDIM EDİN NOLUR NOLUR NOLUR
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.