Şimdi Ara

Masaüstü ile wireless bağlanıyorum ama internete giremiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Daha önce kablolu bağlantı ile sorunsuz çalışan masaüstüme yorumlara bakarak
    NETMASTER WN-R300U 802.11N 150-300 MBPS WİRELESS USB ADAPTÖR aldım.
    İlk kurulumunu yaptıktan sonra sorunsuz olarak çalıştı fakat restart yaptıktan sonra internete bağlanamamaya başladım

Sonrasında defalarca kurmama rağman sonuç değişmedi ne Explore ile ne de Opera ile internete bağlanamıyorum
    Ayrıca antivirüs vs güncelleme de yapamıyorum

Modemle bağlantı seviyesi mükemmel, admin sayfasına girip modemin tüm ayarlarını yapabiliyorum

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler

Aldığım ürün :
    http://www.hepsiburada.com/netmaster-wn-r300u-802.11n-150-300-mbps-wireless-usb-adaptor/productDetails.aspx?categoryid=103939&productid=bd999291

• DNS veya expoler da araçlar menüsünde çevrimdışı çalış modunda kalmış olabilir mi.

DNS ayarlarında ip atamasını kontrol edin.Otomatik ip de mi?
  • Otomatik IP deler.

Bu arada belirtmeyi unuttum, şu anda laptopla modeme/internete sorunsuz bağlanıyorum
  • ayni ürün ve ayni problemde olan insanlar iicin problemin ne oldugunu belirtseydin daha iyi olmazmiydi gugu kardes. büyük ihtimal cevrim disi calis modundadir senin explorer .
  • Yanlış anlaşıldım heralde, problemin ne olduğunu bulabilsem belirtmezmiyim hiç ...

Sorun hala devam ediyor, laptopumla bağlanabiliyorum ama hala desktopumla bağlanamıyorum

Tam net anlatamadığım için kusura bakmayın.

Bu arada belki faydası olur diye Wireless Zero Configuration ayarını da disable yaptım ama işe yaramadı ...

En son bıos'da usb yi 1.1 yaptım (bi kere başka bi alet için işe yaramıştı ) ama sonuç değişmedi ...

Sorunum :
    Desktopla wireless olarak modeme sorunsuz bağlanıyorum ama internete çıkamıyorum
    (Modemde sorun olmadığını laptopla deneyerek gördüm)

Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler ...

• Yine belirteyim:
    Explore çevrimdışı değil, aynı zamanda Opera ile de deniyorum, her ikisi de çalışmıyor.
    Ayrıca, mesela NOD32 yi de güncelleyemiyorum ...

Laptopumla desktopumun bilebildiğim bütün bağlantı ayarlarını karşılaştırdım bir fark göremedim
  • gugu ben cözümü buldum nod32 kaldir. tekrar yükle . nod32 firewall problemi. daha sebebini bulamadim fakat. bazi sitelerde dizi yada sinema filmi izlerken ayni sorun bende de oluyordu ara sira. tam ayarlarini nod32 ingilizce oldugu icin bulamadim. nod32 sildim (kasadan internetin kablosunu cikarmayi unutma) Pc yeniden baslattim. tekrar kurdum nod32 problem kalmadi. nod32 kurmadan da internet kablosunu sakin Pc'ye takma. hadi kolay gelsin.
  • Bilgisayarınızda Netlimiter gibi bir program mevcut mu?
  • Merhabalar,
    Sorunu çözümü sizden gelen ve çevremden aldığım bütün tavsiyeleri uygulamama rağmen sorun çözülmedi

Bi arkadaştan ödünç Airties USB modem (WUS 300) aldım, onunla da çalışmayınca sistemi yeniden yüklemek zoruna kaldım ...

Şu anda problemsiz çalışyor, ama harddiskte bad sector çıktığı için 2 yeni hdd aldım,
    hadi onu yapmışken ram'ı da yükselteyim vs derken yaklaşık 400 TL harcadım

Ama olsun kablo çekmeden bağlanabiliyorum

Bu arada ürün (NETMASTER WN-R300U) süper, tavsiye ederim

İlgilenen herkese teşekkürler ...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.