Şimdi Ara

Masaüstü donma sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese kolay gelsin.Yaklaşık 1 sene once vatandan bir pc topladım topladığımdan beri bir donma problemi yaşıyorum
    PCnin özellikleri ise şöyle :

AMD fx 8300 işlemci
    MSI anakart amd fx uyumlu tam hatırlamıyorum ama isteyen olursa bakarım
    8gb 2133mhz ram
    amd r7 ekran kartı2 gb 128 bit sanırsam
    hiperx 120gb ssd
    western digital 1 tb sata

Donma problemi ise şu şekilde :

Herhangi bir zamanda bu açıldıktan 1 sn de olabilir 1 saat içinde de olabilir herhangi bir işlem yaparken oyun veya internette dolanırken ekran donup kalıyor Mouse'u hareket ettirebiliyorum o anda 10 tane Explorer açtığımda tabi göremiyorum ama 30 sn içinde bu donma düzelince 10 Explorer ı birden açıyor
    donma sırasında neye basarsam bu kısa süreli donma bitince her şeyi patır patır açıyor..
    mesela lol clienti açıkken arka planda explorerda gezinirken donma yasıyorum ama lol clienti donmuyor client içinde tıkladığım her yere giriş yapabiliyorum ancak masaüstündekilere veya explorerdakilere tıklasamda donma bitince hepsini açıyor
    bi kaç kişi ssd bozuk olabilir felan dedi aslında ama tabi onlarda bu işin uzmanı değil garantiden götürmem lazım da hiç zamanım yok bu konuyu bilen biri yardımcı olabilirse sevinirim.

• yok mu fikri olan kimse ya :(
  • sıcaklıkları kontrol ettinizmi?
  • CpuTemp ve GpuTemp'i açıp donma olduktan sonra ekran görüntüsü alıp ekleyin. Arkaplan işlemlerinde işlemciyi çok kullanan gereksiz bir servis/uygulama varmı buna da dikkat edin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.