DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Masa üstü simgelerini büyültme
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
4
Cevap
0
Favori
17.646
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Yazılım Genel >> Masa üstü simgelerini büyültme
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      668 Mesaj
      26 Ocak 2010 18:18:25 Konu Sahibi
      Selam

Samsung 933nw+ monitörüm var.1440*900 çözünürlükte kullanıyorum.Bunun dışında daha kaliteli bir görünüm sağlayamıyorum.Sorunum masa üstündeki simgelerin ve yazı karakterlerini nasıl büyültebilirim

|
      |

• Yarbay
      5714 Mesaj
      26 Ocak 2010 18:54:14
      İşletim sistemi ?

Ben yinede atim bişeyler

quote:

Program olarak :
      Desktop Icon Toy 2.6
      Styler

Alıntıları Göster

quote:

Ekran Boyutunu / Çözünürlüğünü Ayarlama

Özellikle İnternette iken bazı sayfaların ekranınıza büyük geldiğini görmüşsünüzdür. Yada bazı programlarla çalışırken ekran size küçük gelebilir. Bir çok web sayfasında da, o sayfayı görüntülemek için ideal boyut belirtilir. Peki bu ayarlamaları nasıl yapabiliriz:
      Ekranı istediğiniz çözünürlüğe (boyuta) getirmek için ayarlar kısmını açın. Ayarlar kısmına 2 yoldan ulaşabilirsiniz.
      1- Masa üstünde iken sağ tuşu tıklayıp özellikler >> Ayarlar kısmına gelin.
      2- Veya denetim masası >> görüntü >> ayarlar.
      Burdan renkler ve ekran alanı diye 2 bölüm var: istediğiniz ayarları yapıp Windowsu yeniden başlatın.
      800x600 çözünürlükte ekranınız büyüyeceğinden başlat çubuğu ve simgeleriniz küçük görünebilir.
      Bunları büyütmek için masaüstünde iken sağ tuştan özellikler >> görünüm'e gelin. Ekranda büyütmek istediğiniz kısmı mousla tıklayıp daha altta bulunan boyut seçeneğinden boyutu büyütün va tamama basın.
      simgeleri büyütmek için öğeler kısmından simge'yi seçin boyutu ayarlayın ve tamama basın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowz61 -- 26 Ocak 2010; 18:59:32 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      668 Mesaj
      26 Ocak 2010 20:19:28 Konu Sahibi
      kullandığım işletim sistemi windows xp
      firefox yazı karaterleri ile explorer yazı karakterleri değişkenlik gösteriyor.Yani biri büyük biri küçük.Bu kullandığım çözünürülükle alakalı bence 1440*900 ama ne yapacağımı bilemiyorum monitörün driver cd si var onunla tanıtırsam sorun düzelirmi.Şu an tak kullan olarak monitörü algıladı.

İkinci aklıma gelen çözümse

masa üstü sağ klik-->özellikler--->Gelişmiş--->DPİ ayarları

şuanki dpi 96

|
      |

• Yarbay
      5714 Mesaj
      26 Ocak 2010 20:34:27
      quote:

Orijinalden alıntı: members

kullandığım işletim sistemi windows xp
      firefox yazı karaterleri ile explorer yazı karakterleri değişkenlik gösteriyor.Yani biri büyük biri küçük.Bu kullandığım çözünürülükle alakalı bence 1440*900 ama ne yapacağımı bilemiyorum monitörün driver cd si var onunla tanıtırsam sorun düzelirmi.Şu an tak kullan olarak monitörü algıladı.

İkinci aklıma gelen çözümse

masa üstü sağ klik-->özellikler--->Gelişmiş--->DPİ ayarları

şuanki dpi 96

Şu yukardaki yazdıklarım dışında yardım edemeyeceğim o biraz donanım konusuna giriyor sanki ama cd'yi yüklemeyi denemekte fayda var

|
      |

• Yüzbaşı
      668 Mesaj
      26 Ocak 2010 23:09:58 Konu Sahibi
      yazılımı yüklemeği deniycem

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.