DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Masa üstü simgelerini büyültme
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
4
Cevap
0
Favori
17.440
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Yazılım Genel >> Masa üstü simgelerini büyültme
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      668 Mesaj
      26 Ocak 2010 18:18:25
      Selam

Samsung 933nw+ monitörüm var.1440*900 çözünürlükte kullanıyorum.Bunun dışında daha kaliteli bir görünüm sağlayamıyorum.Sorunum masa üstündeki simgelerin ve yazı karakterlerini nasıl büyültebilirim

• Yarbay
      5711 Mesaj
      26 Ocak 2010 18:54:14
      İşletim sistemi ?

Ben yinede atim bişeyler

quote:

Program olarak :
      Desktop Icon Toy 2.6
      Styler

Alıntıları Göster

quote:

Ekran Boyutunu / Çözünürlüğünü Ayarlama

Özellikle İnternette iken bazı sayfaların ekranınıza büyük geldiğini görmüşsünüzdür. Yada bazı programlarla çalışırken ekran size küçük gelebilir. Bir çok web sayfasında da, o sayfayı görüntülemek için ideal boyut belirtilir. Peki bu ayarlamaları nasıl yapabiliriz:
      Ekranı istediğiniz çözünürlüğe (boyuta) getirmek için ayarlar kısmını açın. Ayarlar kısmına 2 yoldan ulaşabilirsiniz.
      1- Masa üstünde iken sağ tuşu tıklayıp özellikler >> Ayarlar kısmına gelin.
      2- Veya denetim masası >> görüntü >> ayarlar.
      Burdan renkler ve ekran alanı diye 2 bölüm var: istediğiniz ayarları yapıp Windowsu yeniden başlatın.
      800x600 çözünürlükte ekranınız büyüyeceğinden başlat çubuğu ve simgeleriniz küçük görünebilir.
      Bunları büyütmek için masaüstünde iken sağ tuştan özellikler >> görünüm'e gelin. Ekranda büyütmek istediğiniz kısmı mousla tıklayıp daha altta bulunan boyut seçeneğinden boyutu büyütün va tamama basın.
      simgeleri büyütmek için öğeler kısmından simge'yi seçin boyutu ayarlayın ve tamama basın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowz61 -- 26 Ocak 2010; 18:59:32 >

• Yüzbaşı
      668 Mesaj
      26 Ocak 2010 20:19:28
      kullandığım işletim sistemi windows xp
      firefox yazı karaterleri ile explorer yazı karakterleri değişkenlik gösteriyor.Yani biri büyük biri küçük.Bu kullandığım çözünürülükle alakalı bence 1440*900 ama ne yapacağımı bilemiyorum monitörün driver cd si var onunla tanıtırsam sorun düzelirmi.Şu an tak kullan olarak monitörü algıladı.

İkinci aklıma gelen çözümse

masa üstü sağ klik-->özellikler--->Gelişmiş--->DPİ ayarları

şuanki dpi 96

• Yarbay
      5711 Mesaj
      26 Ocak 2010 20:34:27

quote:

Orijinalden alıntı: members

kullandığım işletim sistemi windows xp
      firefox yazı karaterleri ile explorer yazı karakterleri değişkenlik gösteriyor.Yani biri büyük biri küçük.Bu kullandığım çözünürülükle alakalı bence 1440*900 ama ne yapacağımı bilemiyorum monitörün driver cd si var onunla tanıtırsam sorun düzelirmi.Şu an tak kullan olarak monitörü algıladı.

İkinci aklıma gelen çözümse

masa üstü sağ klik-->özellikler--->Gelişmiş--->DPİ ayarları

şuanki dpi 96

Şu yukardaki yazdıklarım dışında yardım edemeyeceğim o biraz donanım konusuna giriyor sanki ama cd'yi yüklemeyi denemekte fayda var

• Yüzbaşı
      668 Mesaj
      26 Ocak 2010 23:09:58
      yazılımı yüklemeği deniycem

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.