Şimdi Ara

MART ayı araç satışları!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD), 2022 Mart ayı Otomobil ve Hafif Ticari Araç Pazarı verisini açıkladı. Mart ayında toplam 50 bin 173 araç satışı gerçekleşti.

Verilere göre Renault Clio, Mart ayında Fiat Egea'yı geçerek uzun zaman sonra zirveye yerleşti.

Mart ayında en çok satan otomobiller

Renault Clio 5.103 adet

Fiat Egea 3.596 adet

Dcia Duster 3.145 adet

Toyota Corolla 2.700 adet

Renault Megane 2.156 adet

Volkswagen Polo - 1.478 adet

Honda Civic Sedan - 1.357 adet

Pegeout 3008 - 1.320 adet

Egea Cross - 1.224 adet

MART ayı araç satışları!

kaynak:

MART ayı araç satışları!
    MART ayı araç satışları!aykırı | türkiye'nin bağımsız ve objektif haber sitesi
    Araba alacaklar dikkat: Mart ayında en çok satılan modeller belli oldu!
    https://www.aykiri.com.tr/araba-alacaklar-dikkat-mart-ayinda-en-cok-satilan-modeller-belli-oldu/21662

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 4 Nisan 2022; 13:49:18 >

• kia rio u clio ya göre daha başarılı bulmuştum, clionun arkası gerçekten çekilmez ve çok dar, kimler heves edip almış bilemem, belki araç bulunurluğu fazlaydı belkide fiyatı daha ucuzdu, clionun neden sattığını ben anlamıyorum ve çözemiyorum, nesini beğeniyorsunuz,

• redferrari R kullanıcısına yanıt

araç kiralama şirketleri ve kurumsal firmalar alıyor zaten büyük kısmını. sonra 2 sene geçince 2.elde ucuza ilana atınca vatandaş mecbur alıyor. yoksa nesi cazip olabilir ki ufacık arabanın?_

• clio gibi yerli i20 satışı düşük kalmış, pek beğenilmedi herhalde, tucson ve bayon daha fazla satmış enteresan.

• Mart ayı otomobil+hafif ticari araç satış adedi 64.267 oldu.

2021 Mart’a göre düşüş %33,4, 10 yıllık ortalamaya göre düşüş %7,3

Benzinli %71,7

Dizel %15,4

Hibrit %9,6

LPG’li %2,4

1073 adet elektrikli satıldı.

SUV %41

Sedan %34,5

HB %22,7

Otomatik şanzıman payı %78,2, manuel %21,8

C segmenti %46,4

B segmenti %42,7

D segmenti %6,9

%54’ü yüzde 80 ÖTV, %25,1’i yüzde 70 ÖTV diliminde.

• bazıları tarafından dilimlenmiş ekmekten sonraki en büyük icat gibi gösterilen kia sportage ilk 40 da yok mu yoksa ben mi göremedim...MART ayı araç satışları! 

bu arada mb e çok iyi satmış o fiyatlara rağmen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapriceClassic -- 4 Nisan 2022; 21:32:55 >
  • E serisi Passat’tan bile fazla satiyorsa bu ulkede degil arac fiyati hicbir sey dusmez. Gercekten inanilmaz !!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şubat ayında MAİSin tırlar dolusu Duster Comfort getirdiğini söylemiştim. Duster'ın 3bin küsür satış adeti daha bir başlangıç.
    En yakın rakibinden her ay 3-5 kat fazla satacak

• 1.5dci motorun sorunsuzluğu, yedek parça bolluğu ve ucuzluğu, bana güzel gelen tasarımı ve canlı 2.eli benim için cazip özellikleriydi, sadece filo değil, bireyselde de çok satan bir model clio.

• berkolo88 kullanıcısına yanıt
    En büyük yanılgılardan biri de maalesef bu yorumunuz
    85 milyonluk bir ülke
    Sadece İstanbul , Avrupa da bir dolu ülkeden kalabalık

Ve o kalabalık İstanbul’un km2 olarak yarısından fazlasını oluşturan Şile Çatalca Silivri belki de 300 500 bin ancak nüfusu var ( geçen bir konu da rakamları ile vermiştim tekrar bakmayayım )

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 1.5 dci sevilen tutulan bir motor da, dizeli yok artık clio nun. Motorla alakası yok yani, tek sebep fiyat tabiki.

• Aylık 100 bin altı araç satışı ekonomi KÖTÜ, 200 bin üstü ekonomi İYİ demektir.

• caspento kullanıcısına yanıt

2 senedir dizel clio yok. 2020 de dizel manuel seklinde satildi en son, otomatigi bile yoktu

• Deníz kullanıcısına yanıt

Dizeli var demedim zaten, keza 2 sene öncesi için örnekte bulunulmuş.2 sene önce 2. el satılan filo arabası 2 yıl kullanılsa 2018 model eder ve dizel mevcuttu o yıllarda. Haklısınız fiyat/performans oranı da en önemli etkenlerden.

• Gelirler artmayınca insanlar sadece boğazlarına odaklanır.

Çok normal bu durum.

Kriz 4 yıldır var. Tahminim bir kaç yıl daha devam edecek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.