Şimdi Ara

Marşpiyeli vurdum ne yapmalıyım (Kasko?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
7.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar arabanın marşpiyeli kaldırma sürttüm bayağı hasar aldı içeri göcük var ve boyada baya kalktı ama kapıda falan sıkıntı yok acaba kasko bu durumu karşılar mı? karşılarsa kasko bozulur mu? kaskoya yaptırmak mantıklı mı yoksa kendim mi yaptırmalıyım mağlum önümüzdeki sene hasarsızlık indirimi olmayacak. Hangisi daha mantıklı ne yapmalıyım sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fundinho -- 2 Ağustos 2013; 12:05:07 >

• Yere yakın bir araçsa daha bir çok defa sürtebilirsiniz. Benim 207'de çok yakın bir önceki sahibi bir iki kere sürtmüş. Çok ufak rötuş boyası yaptırmış. Çok görüntüyü bozmuyorsa öyle yapın. Ama aracınız yerden yüksekse şansızlık yüzünden olduysa doğrultup boyatın. Tabi hasarın büyüklüğü de önemli. Benim baktığım tüm 207'lerde vardı yere yakın olduğundan.
  • brkprlk35 kullanıcısına yanıt
    araç yüksek o yönden sıkıntı olmaz tamiratıda yapılacak zaten ama hangisi daha mantıklı olur kaskoya mı yaptırmak yoksa kendim mi yaptırmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fundinho

araç yüksek o yönden sıkıntı olmaz tamiratıda yapılacak zaten ama hangisi daha mantıklı olur kaskoya mı yaptırmak yoksa kendim mi yaptırmalıyım?

Bence kaskoya yaptırın. Benim kaskom yok o yüzden yaptırsaydım herşeyi ondan yaptırırdım. Büyük bir artış da olmaz kaskonuzda.
  • Benim marşpiyelde küçük bir göçük var boyası bile kalkmamış,göçüğü düzelttireyim diyorum birde orjinali boyulmasın elletmiyeyim diyorum.Ustaya sordum 200 lira gibi bir masraf çıkar diyor yaptırsammı kararsızım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadekar42

Benim marşpiyelde küçük bir göçük var boyası bile kalkmamış,göçüğü düzelttireyim diyorum birde orjinali boyulmasın elletmiyeyim diyorum.Ustaya sordum 200 lira gibi bir masraf çıkar diyor yaptırsammı kararsızım.

Marşpiyeldeki boyayla orjinallik mi bozulurmuş?Bende sürtmüştüm düzelttirip boyattım tabi boyatmadan resimleyerek arşive kaldırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lord66 -- 2 Ağustos 2013; 14:38:33 >
  • quote:

Arkadaşlar arabanın marşpiyeli kaldırma sürttüm bayağı hasar aldı içeri göcük var ve boyada baya kalktı ama kapıda falan sıkıntı yok acaba kasko bu durumu karşılar mı? karşılarsa kasko bozulur mu? kaskoya yaptırmak mantıklı mı yoksa kendim mi yaptırmalıyım mağlum önümüzdeki sene hasarsızlık indirimi olmayacak. Hangisi daha mantıklı ne yapmalıyım sizce?

Hasarsızlık indirminiz var mı? Kaskonuzu inceleyin belki tek hasar klozu falan vardır. Eğer hasarsızlık indiriminiz yüksekse ve tek hasar klozu tarzı bir kloz yoksa seneye kasko ücreti çok yükselir.
  • Bence bir kaportacıya gösterin önce , çok pahalı birşey değilse cebinizden yaptırın . Kaskodan yaptırırsanız hasarsızlık kademeniz bir kademe düşer , ama demek istediğim şu Allah korusun daha sonra 2. bir hasar da alabilirsiniz bunun da hesabını yapmalısınız. Bunu acentenize mutlaka danışın yukarıda bir arkadaş ben olsam herşeyi kaskodan yaptırırım demiş sakın dinlemeyin böyle cahil adamları. Böyle adamlar yüzünden şirketler zarar edip acısını sigortalılardan çıkarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord66

quote:

Orijinalden alıntı: sadekar42

Benim marşpiyelde küçük bir göçük var boyası bile kalkmamış,göçüğü düzelttireyim diyorum birde orjinali boyulmasın elletmiyeyim diyorum.Ustaya sordum 200 lira gibi bir masraf çıkar diyor yaptırsammı kararsızım.

Marşpiyeldeki boyayla orjinallik mi bozulurmuş?Bende sürtmüştüm düzelttirip boyattım tabi boyatmadan resimleyerek arşive kaldırdım.

Bunu kaskodan yaptırmamak daha mantıklı geliyor,bende fotoğraf çekip arşivlerim satma zamanım geldiğinde çıkartıp göstermek için.Birde bunu yapmadan önce göçüğün olduğu bölümü kazıyıp bi aparat yardımıyla çekiyorlarmış.Ben boyatmaya gerek olurmu diye sordum,zaten düzeltmeden kazıyıp öyle düzeltiyoruz üzerinede boyasını çekiyoruz dedi.Doğruluk payı varmı bu şekildemi?

• quote:

Arkadaşlar arabanın marşpiyeli kaldırma sürttüm bayağı hasar aldı içeri göcük var ve boyada baya kalktı ama kapıda falan sıkıntı yok acaba kasko bu durumu karşılar mı? karşılarsa kasko bozulur mu? kaskoya yaptırmak mantıklı mı yoksa kendim mi yaptırmalıyım mağlum önümüzdeki sene hasarsızlık indirimi olmayacak. Hangisi daha mantıklı ne yapmalıyım sizce?

Aynısını yaşadım 2 servise götürdüm ikiside kasko bozulur dedi. Kaskoyu bozdurdum 1 500 TL tuttu. geçen sene kaskomu 790 TL ye yaptırmıştım bu sene geçen sene 790 TL veren AXA 1270 TL dedi, en ucuz yapı kredi 940 TL dedi. Bende yapı krediden yaptırdım. Sonuç, araç yeniyse bozdur gitsin kaskoyu. Zaten bunun için yaptırmıyormuyuz. Hasarsızlık indirimin düşse bile şirketler arası rekabetten dolayı acayip fiyata çıkmaz kaskon, en büyük örneği benim. 1500 TL yi cepten vermedim. iki senedeki kasko arasındaki fark 940 - 790 = 150 TL. 150 TL fark için kasko yakılır gardaş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare667

Bence bir kaportacıya gösterin önce , çok pahalı birşey değilse cebinizden yaptırın . Kaskodan yaptırırsanız hasarsızlık kademeniz bir kademe düşer , ama demek istediğim şu Allah korusun daha sonra 2. bir hasar da alabilirsiniz bunun da hesabını yapmalısınız. Bunu acentenize mutlaka danışın yukarıda bir arkadaş ben olsam herşeyi kaskodan yaptırırım demiş sakın dinlemeyin böyle cahil adamları. Böyle adamlar yüzünden şirketler zarar edip acısını sigortalılardan çıkarıyor.

Hasarsızlık indirimi evet var suana yaklasik 6-7 senedirde kasko icin kapilarini hic calmadim acaba cok fazla tutatmi seneye bozdurursam bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MICROBE

quote:

Aynısını yaşadım 2 servise götürdüm ikiside kasko bozulur dedi. Kaskoyu bozdurdum 1 500 TL tuttu. geçen sene kaskomu 790 TL ye yaptırmıştım bu sene geçen sene 790 TL veren AXA 1270 TL dedi, en ucuz yapı kredi 940 TL dedi. Bende yapı krediden yaptırdım. Sonuç, araç yeniyse bozdur gitsin kaskoyu. Zaten bunun için yaptırmıyormuyuz. Hasarsızlık indirimin düşse bile şirketler arası rekabetten dolayı acayip fiyata çıkmaz kaskon, en büyük örneği benim. 1500 TL yi cepten vermedim. iki senedeki kasko arasındaki fark 940 - 790 = 150 TL. 150 TL fark için kasko yakılır gardaş.

Tabi sizin gibi dusununce mantikli gozukuyor ama daha sonra kaskomu tekrar kaca yaptiracagin hasarsizlik indirimi dusucek egerki cebimden yaptirirsam ve aradaki fark cok degilse kaskoyu bozmak mantikli degil gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.