Şimdi Ara

Marş Basıyor Ama Araba Çalışmıyor YARDIMM!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
3
Favori
191.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalinden alıntı: byurt

Sağolun Beyler

Opan 600 YTL istedi

Özel Servis ( Ar Opel ) 400 istedi

İkiside aynı marka BOSCH takıyorlar

Bende gittim sanayide yedek parçacıdan kendim aldım

Birebir aynı pompa görmeniz lazım üzerindeki kabartmalara kadar aynı

Ve 120 YTL ye aldım

Orda da bir usta vardı 40 ta ona verdim

160 a hallettim

Siz düşünün atılan kazığın boyutu

Bu arada tamirciler dediki Benzin Işığı yanınca hemen alın

Pompanın en büyük yanma sebeplerinden biri buymuş

Pompa Çalışırken Isınırmış İçinden Benzin Geçerek Pompayı Soğuturmuş Ama Benzin Az geldiği zaman yani ışık yanınca Alet Aşırı Isınırmış

Aman Ben yandım Siz Dikkat Edin

dostum saolasın güzel anlatmışsın olayı.Bilmiyordum sayende bişey öğrenmiş olduk.

• ozel servismi acsak acaba? madem bu kadar kar var gercekten iyi
  • Paramız olsada açsak vallahaa

Adamlar 15 km gelmeye sırf Servis ücreti diye 40 ytl istiyorlar

Arabayı görüyor şu arıza var diyor fiyat veriyor gidiyor

Sorunu çözdüğüde yok yine araba çalışmıyor valalha

quote:

Orijinalinden alıntı: ImHOTeP

ozel servismi acsak acaba? madem bu kadar kar var gercekten iyi
  • sarz dinamosu gibi geldi bana tabiri caizce arabay1 vurdurarak calISTIR. caizmiydi?
  • iyi akşamlar 2005 model albea 1,3 dizel arabam sorun çıkarmaya başladı önce şarj dinamosu arızalanda kayış kopardı değiştirdim yaptırdım geçen günde 100 km yola gittim 5 saat orada kaldım dönüşe geçtiğimde 1 km gitmeden istop etti marşa bastım tekrar çalıştı bir kaç gün sorun çıkarmadı şimdi marş basıyor çalışmıyor uzun süre marşa basınca motor arızası yazıyor hangi sensörde veya neresinde arıza olabilir şimdiden çok teşekkürler
  • BMW' de buna pek benzemese de böyle bir sorun gözlemiştim. Araba mesela bir ay yatınca marş çevirip çalışıyordu ama uzun yola gidip geldiğinde ertesi gün çalışmıyor, anahtarı çevirince sağ önden tak tak tak tak diye bir ses geliyordu. Akü boşaldığında da aynı sesi yapıyordu. Bagaja yaklaşıp takviye yapınca araba çalışıyordu. Akü başını sökünce de kıvılcım atmıyor, resmen mavi ışık geniş bir şerit halinde akıyordu.
  • beyinde vaya hava sensöründe arıza olabilirmi acaba
  • fiat albea 1,3 arabam çalışmıyor 15 gündür araştırıyorum arabanız marşa basıyor çalışmıyor ise elektrik tesisatında sorun yok ise VOLAN SENSÖRÜ nü kontrol edin geçmiş olsun
     Marş Basıyor Ama Araba Çalışmıyor YARDIMM!!
  • Merhaba sayın forum üyeleri,
    Aracım 2005 Clio HB 1.5 DCI, manuel vites, 217.000 km'de. 3 ay önce 90 km/sa hızla beşinci viteste düz yolda giderken ayağımı gazdan kestiğimde ibre 80 km/sa'e doğru yanaşınca olan aşırı bir sarsıntı (vites topuzunda ve gaz pedalında özellikle olan ama bütün arabada da seyir halinde iken hissedilen bir sarsıntı, gidip gelmeli çalışma durumu) hissettim, defalarca denedim, her seferinde oluyordu, hatta stop etmesinden korktum, devirli kullanmaya başladım. Devirli kullanınca veya 90 km/sa hızı geçince olmayan bir durum. Daha önce hiç fark etmediğim bir şeydi. Tokat'ta yetkili servise gittim, baktılar ettiler, alete bağlayıp baktılar, deneme sürüşü yaptılar. Bir basınçtan söz ettiler, ne basıncı olduğunu unuttum şimdi, onu ölçtüler ve normal çıkmış, bu durumda bunu açıklayacak bir arıza bulamadıklarını söylediler ve "bu durumu açıklamaz ama akünün ve kızdırma bujilerinin değişmesi gerek" dediler, değiştirdim. Bu sarsıntılı seyir etme halini kabullenmiştim ki bir kaç hafta önce başlayan başka bir problem ortaya çıktı. Şöyle ki, marş basıyor ama motor çalışmıyor, bir kaç denemeden sonra özellikle de klimayı, radyoyu ve çakmaklıktaki telefon şarj aletini kapattıktan sonra daha rahat çalıştığını fark ettim, belki de ben öyle sanıyorum, bilmiyorum. İstanbul'da yaşadığım için her zaman gittiğim yetkili servise gittim, bütün öyküyü anlattım, akü ve kızdırma bujilerinde sorun yok dediler, mazot regülatöründe hava kaçağı gibi bir arıza fark etmişler, bu sorunları açıklamayabilir de açıklayabilir de ama onun değişmesi gerek dediler, değiştirdim. Bu sorunlarım devam ettiği gibi dün gece 15. marşa basışta zar zor çalıştı araba. Sizce nedir problem? Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

• Marş basıyor araba çalışmıyorsa bunun nedenleri çözümleri bu yazıda...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.