Şimdi Ara

MARKET POŞETLERİ ÜCRETLİ OLDU! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
2
Favori
5.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Naylon poşetler komple kalkmalı, cezai uygulaması olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Foxin

quote:

Orijinalden alıntı: Freeky

quote:

Orijinalden alıntı: Foxin

quote:

Orijinalden alıntı: Trakyaali

Listeyi hiç incelemedin belli ki. Krizdeki Yunanistan 1250 Euro maaş veriyor. Egonomisi çok eyi olan Türkiye ise sadece 373 Euro maaş veriyor. O dalga geçtiğiniz Bulgaristan ve Gürcistan'ın durumu bizden daha iyi. Sadece 3 ülkeyi geçebilmişiz. Amaç gerçekten çevreyi korumak olsa sesimi çıkarmam ama bu yeni bir rant kapısı yeni bir soygun yöntemi olacak maalesef

o listeyi biliyorum zaten mehmet şimşek ile de paylaşmıştım twitter da birşeyler yazıp. bence doğru karar bilinçsiz bir toplumuz, çevreye zararımız çok

O maaslari veren avrupa ulkesi yok diyodun ne oldu yumusadin hemen ? Cahil misin birader sen bir bok bilmeden konusup konusup durmayin su forumda

boş düşünen kitledensin. sırf konuşmak eleştirmek için konuşup kendinizi birşey sanmayın. kıvırma yok, içeriği bilmeden boş beleş sallama. boş adam olunca böyle oluyor. benim attığım mesaj mehmet şimşek dna ile ilgili birşey paylaşmıştı bende mezhepçilik yerine ekonomiye önem verseniz dedim o tabloyu attım. zaten azıcık aklın olsa o tablonun farklı bir Grafiği anlattığını anlardın 5000-3000 yazan şeyleri sen gelir mi sanıyorsun Abi şaka gibisiniz. doğru alım gücünün bir Grafiği o ama orada yazan sayılar € cinsinden değil. siz Euro sanıyorsunuz o Grafiği

ben o tabloya bakmadim bile cunku neyin ne oldugunu biliyorum burada sizin gibi yalanci heriflerin laflarina kanmam siz bos adamsiniz :)

Bak bana almanyadan gelen cocukluk arjadasimin dedigi laf

Almanyada dul kadinlara maas baglaniyormus cocugu olanlari devlet okutuyormus falan ulkede uretim %150 oldugundan dagiticak yer ariyor dedi

Boyle olmasada , belki abarti dedigini soyledim

Kici kirik yunanistan bile senden daha iyi durumda

Siz de kendi boktan hayal dunyanizda yasamaya devam edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ulkede asgari ucret 350 euro , ulkenin para birimi bes para etmez , ulkeye kac milyon bos adam alinmis yirmi otuz sene sonra baticaz , hala avrupaya bok atin. Siz kendi halinize yanin

Ulke halinin farkina varsa , bir kez desin yav cidden kotu durumdayiz bir seyler yapalim diye ..

• komple kaldirsinlar yerine kagit poset versinler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hani KÂÂDA geçiyoduk noldu?
    Hani FRAMSA da yasakladıydılardı
    FELAN
    -----------
    yEmedi koz karo
    --------
    Bunun ekonomiyi çeviren piyasaya hakim en az 25/30 net firması var
    Onlar ne derse o olur....
    -------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHCEK93 -- 18 Eylül 2017; 16:36:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

Avrupa’da 5 kurus degil posetler. Polonya icin konusayim, Lidl’da en ucuz poset 35 kurus civari, kaliteli ve saglam olanlar 90 kurusa kadar cikiyor.

Naylon posetlerin parali olmasi iyi bir sey. Gereksiz israf ve cevre kirliligi onlenir. Insanlar ceplerinden para cikmadiktan sonra dogayi ve cevreyi dusunmezler. Markete giderken bez torbayla gidin, yada geri donusumlu posetlerle gidin yada pazar arabasiyla gidin.

Sizi ilk defa olumlu bir eleştiri yaparken görüyorum :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kappa Face kullanıcısına yanıt
    Ara sira insanlari sasirtmak lazim :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bırak 25Kr 50Kr yi poşet verenler fetöcü diye tutuklanmalı yani okadar

• quote:

Orijinalden alıntı: SerkanHur

okumayın sözcü

Al Ahaber. Seversin;

http://www.ahaber.com.tr/ekonomi/2017/05/09/poset-parali-oluyor

• DoğanGörünümlüToros kullanıcısına yanıt
    Poşet vergisini unuttun sanırım... burasi Turkiye :)

• Bizim insanımızın malına parasına dinine dokunmadığın sürece sesi çıkmaz.

1 ay parası yatmasın bakın ne oluyor. Ülkenin çıkarı için senin şu yerine el koyuyoruz deseler bakın nasıl ayaklanır. Onun dışında adam diyorki bana maaşım yatıyor mu yatıyor isterse ülkeyi satsınlar umrumda olmaz modunda takılıyorlar onun için kimseden ses çıkmıyor düşünme yeteneği olsa zaten ben bu parayla ne yapabiliyorum alım gücüm nedir diye düşünür kıyaslar diğer ülkelerle ve geçmişle herşeyi anlar ama anlamıyor milletimiz.

• Hiçbir şeyi beğenmiyorsunuz. Ben hükümet olsam 1 lira yapardım. Doğa korunmuş olacak işte. Geliyorsunuz burada avrupada insanlar poşetlerini kendileri götürüyor vay arkadaş diye yazıyorsunuz. Burada da uygulanmak isteyince iki yüzlülük yapıyorsunuz. Utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürmek isterdim ama ondan da anlamazsınız ki siz

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur.k

Hiçbir şeyi beğenmiyorsunuz. Ben hükümet olsam 1 lira yapardım. Doğa korunmuş olacak işte. Geliyorsunuz burada avrupada insanlar poşetlerini kendileri götürüyor vay arkadaş diye yazıyorsunuz. Burada da uygulanmak isteyince iki yüzlülük yapıyorsunuz. Utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürmek isterdim ama ondan da anlamazsınız ki siz

Naylon satılmaya devam edecek diyor haberi okumadın mı? 25 kuruşa kağıt torbalar yada file satılsa razıyız. Doğaya zararlı olan şeyi parayla satacaklar.

Bak aslında parayla satılmasına da ses çıkarmıyoruz, ama 50 kuruş ne arkadaş? hala konuşuyorsunuz.
  • Tr zaten dogayi katletmede bir numara paraniz varsa 85tl lik kopruden gecinde etrafindaki villara bi bakin nasil izin cikmis onlara ormanin tam ortasinda...

poset'e zaten birsey demiyorum adam bir tane su aliyor ustune 2 tane buyuk boy poset aliyor sonra cikar cikmaz cope atiyor israfinda israfi var bizde su ana kadar nasil cikmaz anlamis degilim

poseti parayla yap yine alirlar poset koymuyacaksin boyle yasa cikacak ne sacma birsey ya parayla poset mi olur biz avrupa degiliz ki bu kurali mantikli koyalim millet yine almaya devam edecek.. koy kagit veya bez bak bakalim kimler aliyor.. herkes evinden poset ve bez poset getirir
  • Çevre açısından güzel bir uygulama ama avrupa da şöyle bir şey var. Ornegın marketten su aldın veya soda onun şişesini markete ıade edınce sana para verıyorlar, aynı uygulama keşke bızde de olsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Çevre açısından güzel bir uygulama ama avrupa da şöyle bir şey var. Ornegın marketten su aldın veya soda onun şişesini markete ıade edınce sana para verıyorlar, aynı uygulama keşke bızde de olsa.

Bira şişeleri için buna benzer bir uygulama vardı Tekel bayilerinde. Şuan da var mı bilmiyorum ama küçükken şişe toplar satardık

• Topunuzun Allah belasını versin...Bu uygulama tam rezillik...eziyet başka bir şey değil... Poşet vermeyen yerden alışveriş yapmam bende...elbette rekabet uğruna ücretsiz veren yer olacaktır...

• quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Topunuzun Allah belasını versin...Bu uygulama tam rezillik...eziyet başka bir şey değil... Poşet vermeyen yerden alışveriş yapmam bende...elbette rekabet uğruna ücretsiz veren yer olacaktır...

Büfeler ücretsiz verir hocam

• Bakacağız artık..ama resmen rezillik ya..milletten tık yok ya..kafayı yiyecem ya..herşeye eyvallah oldu gitti...

• bak gör o 50 kuruş olacak poşetlere 2 sene sonra ötv koyarlar bir poşet 2 lira olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A2C4E36DE -- 18 Eylül 2017; 23:32:26 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.