Şimdi Ara

Market markalarına sınırlama geliyor

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5
Cevap
0
Favori
265
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Market markalarına sınırlama geliyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    4040 Mesaj
    Vatandaşa ucuz ürünün kapısını kapatan yeni bir düzenleme geliyor. Yeni düzenleme ile süpermarketler daha ucuza sattığı kendi markalı ürünlerine sınırlama getiriliyor.

Süpermarketler, kendi markasını vererek yaptırdığı ve daha ucuza sattığı ürünlere yeni düzenleme ile sınırlama getiriliyor.

Ticaret Bakanlığı tarafından bir süredir taslak halinde tutulan Parekende Yasası önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek. Yasada en dikkat çeken uygulama ise vatandaşın daha ucuza aldığı market markalı ürünlere sınırlama getirilmesi. Türkiye'de market zincirleri, özellikle sıvı yağ, sabun, deterjan, sabun, peynir ve et ürünleri gibi temel tüketim maddesi ürünleri kendi markalarıyla daha düşük fiyata satıyorlardır.

Aynı tesislerde üretilmiş olan 5 litrelik sıvı ayçiçeği yağı markalı 40 liraya satılırken, market markalı ürün ise 34 liraya satılıyordu.

HAKSIZ REKABET

Vatandaşın markayı değil de ürünü alarak daha ucuza mal ettiği bu uygulama Ticaret Bakanlığı tarafından haksız rekabet olarak nitelendirildi. Bu nedenle yeni yasada bu ürünlere kısıtlama getiriliyor.
    Bu vatandaşın aynı içerikli ürünü en az yüzde 10 daha fazla ödeyerek alması anlamına geliyor.

K:https://www.paramedya.com.tr/devami/39329/market-markalarina-sinirlama-geliyor

|
    |

• Çavuş
    57 Mesaj
    Kalitesi bana göre daha düşük oluyor onların hiç tercih etmiyorum. Yerinde uygulama bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Doğru uygulama, bıktım artık malum market zincirlerinin milyarder olmasından.Sayelerinde küçük esnaf diye bişey kalmadı.Her işe ellerini attılar adamlar hem bakkal hem fırın hem kasap hem pastacı hem sütçü hem kuruyemişçi.Millet yine ucuza bir şekilde alır ve rekabet ortamı oluşur illaki.Şu malum marketler tekel olmasın da ne olursa olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: İAmSterdam06

Kalitesi bana göre daha düşük oluyor onların hiç tercih etmiyorum. Yerinde uygulama bence
    Öyleyse gıda kodeksini değiştirsinler.Neymiş cehape çok hantalmış proje yapmıyormuş.Düşünmeden haldır huldur mekanizmaları kaldırırsanız ne yaptığınızı kendiniz bile bilmezsiniz işte.Akepeliler 50 yıllık planlara ne gerek var ne güzel hızlı hızlı çat diye geçiyor demişti.Sonra da yapısal reform diye ağlanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 7 Ekim 2019; 1:33:26 >
    |
    |

Siz tercih etmiyorsunuz diye uygulama yerinde mi olmuş oluyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ogzZz92 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
192.168.1.1
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.