Şimdi Ara

Market Fiyatları (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
2.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler o fakir asgari ücretli dediğiniz adamları akp besliyor,imamoğlu ile mansur faturalarını ödüyor,çoğu boğazın sırtlarına gecekonduyu dikip 3 katlı ev sahibi olmuş,satsalar 17 sülaleleri rahat geçinir,ev yoksa bedavaya toki vermiştir, şehirde ev yoksa köylerinde 17 dönüm arsaları vardır,vardır da vardır,siz kendinizi kurtarın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malvolorne -- 23 Mayıs 2020; 18:3:33 >
  • Bu durumdan sadece orta kesim etkilenecek. Alt kesim zaten bu tarz seylere kendine layık gormuyor.Yani adamin cebine para girse yine et tavuk almayacak gidecek makarna bulgur alacak.Adam 40 senedir bu sekilde yasamis etkilemiyor.Olur da makarna ve margarin fiyati artarsa sesleri cikar belki.İcecek,meyve,sucuk,kasar,kuruyemis vs girmiyorum zaten hic.Adam hayatinda cesme suyundan baska icecek,leblebiden baska kuruyemis yememis ki.Mesela havyar fiyatlari 5 katina ciksa o da bizi etkilemez zaten alamiyoruz.

Gecen sene patates sogan fiyatlari artinca mesela alt gelir grubu da hissetti pahaliligi.Makarna,bulgur,margarin,patates,sogan. Bu urunlerin fiyati anormal artmadikca halktan bir tepki ve sandiga yansima beklemeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malvolorne kullanıcısına yanıt
    bizim orta sinif biraz akilsiz.bu askida fatura olayi cok sacmaydi.bedavadan alt kesimin ihtiyaclarini karsiladilar.onlar da cok sukur yauvv her biseyimiz var ocakta makarnamiz kayniyor,elektrigimiz suyumuz var cehape verken elektrik mi vardi diye basacaklar muhru gavuru vurur gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: fabricioramirez

bizim orta sinif biraz akilsiz.bu askida fatura olayi cok sacmaydi.bedavadan alt kesimin ihtiyaclarini karsiladilar.onlar da cok sukur yauvv her biseyimiz var ocakta makarnamiz kayniyor,elektrigimiz suyumuz var cehape verken elektrik mi vardi diye basacaklar muhru gavuru vurur gibi.
    Ayrıca chpliler faturayı ödeyince,akpden aldıkları kredi yanlarına kar kaldı,gidip onla gram altın alıp,altındaki yükselişten voliyi vurdular,yılbaşına kadar rahatlar,duble kazandılar, akp bile uyandı vergi koydu dün altına.

Akp bitti birde başımıza siz mi çıktınız dediğimde mansurun trolleri beni linç etmişti,sadaka kültürü bu ülkeyi yıktı kimse farkında değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malvolorne -- 23 Mayıs 2020; 18:11:1 >
  • Şu ürünler 146 tl. Market Fiyatları

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baudelaire

tavuk kanat ve gazlı içecek zaten lüks denebilir.. insanlar halk tavuk pahalı meyve pahalı demediği sürece problem yok hatta kuru fasulye nohut mercimek. Gerçi bunları devlet bedava veriyor halkın bir bölümüne

yani senin halkı değil kendini düşünmen gerekli asıl . Ayrıca sen bunları pahalı diyorsun fakat bunları üreten içinde bunların hak ettiği fiyat bu... Gıda ürünlerinde vergi %8 üstelik ekmek ve unlu mamüllerde %1 Gazlı içecek dışında ektra vergilendirme yok yani

insanlar fiyatların pahalı olmasına değil gelirlerinin düşük olmasını dert ederlerse problem erken çözülür kanaatindeyim
    Dediğin şey aynı kapıya çıkıyor. Ben çiftçi, market pahalıya satıyor demiyorum ki. Alım gücünün düşmesinden dert yanıyorum zaten.

• 36 yaşına geldim şu türkiyeyi nasıl bıraktıysam hala bıraktığım gibi duruyor değişen bir şey yok insanlarda. Çocukluğumdan beri duyardım bu lafları yok ekonomi şöyle beter yok böyle fena. Ha kriz geldi ha gelecek bir şey olduğu yok.
    Her gelişimde insanların refahı daha yüksek görüyorum ama hangisine sorsan ay sonunu getiremiyor.
    Milletçe gözümüzü hiçbir şey doyurmaz mümkün yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: NoyanDervis

36 yaşına geldim şu türkiyeyi nasıl bıraktıysam hala bıraktığım gibi duruyor değişen bir şey yok insanlarda. Çocukluğumdan beri duyardım bu lafları yok ekonomi şöyle beter yok böyle fena. Ha kriz geldi ha gelecek bir şey olduğu yok.
    Her gelişimde insanların refahı daha yüksek görüyorum ama hangisine sorsan ay sonunu getiremiyor.
    Milletçe gözümüzü hiçbir şey doyurmaz mümkün yok.
    Seni Türkiye'ye bekleriz. Cennet vatana koş. Yurtdışlarında heba olma.

• Bir çok faktör var bunda. Zaten kırılgan ve sıkıntılı bir ekonomimiz vardı pandemi her şeyin içine etmiş durumda.

Yaklaşık 1 1.5 sene daha bu pandemi devam eder ve ilacı aşısı bulunmasa bile 1.5 sene sonra yok olur çıkar hayatımızdan.

Ama ekonomileri toparlamak yıllar sürecek.

TR için konuşursak dışa bağımlı yaşadıkça böyle olmaya devam eder. Tarım'da önce kendimize yetelim.
  • İBB ve ABB'nin yaptığı askıda fatura tam bir fiyaskoydu. Bizim süper kahraman orta kesim gitti faturaları ödedi, gitti bakkalların veresiye defterini kapattı. Zannettiler ki durumu kötü olanlar "bak ne kadar kötü durumdayız elin oğlu ödüyor borcumuzu" diyecek; ama tam tersi "bu millet kimseye boyun eğmez, reisimiz sayesinde birlik ve beraberliği öğrendik" diyecek.
  • NoyanDervis kullanıcısına yanıt
    Gözümüz doymuyor dediğin şey herhalde;
    Sen de yeni model arabaya binmeyiver, 2005 model clio neyine yetmiyor. Şükret.
    Sen de 3+1 büyük güzel evde oturmayıver merkezin 50km dışında 2+1 ev neyine yetmiyor.
    Sen de yurtdışına tatile gitme, ne güzel memleketin var.
    Sen de apple, samsung alma kaliteli diye de o kadar para verilir mi napcan bir alo diyosun, git vestel var onu al. Bilgisayar zaten alma telefon aldın işte o da internete giriyor.
    Sen de sürekli kırmızı et yemeyiver, haftada 1 bulursan tavuk yersin olmadı hamur ye.
    Sen de sürekli kaliteli peynir yeme, git bimden al kanser ol.
    Süt içme zaten sindiremiyormuşuz, meyve yeme zaten şeker var, gazlı içecek içme zaten zararlı. Alkol alma zaten günah. Hebele hübele.

Mantık buysa evet refah çok üst düzey
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReaLGz

Gözümüz doymuyor dediğin şey herhalde;
    Sen de yeni model arabaya binmeyiver, 2005 model clio neyine yetmiyor. Şükret.
    Sen de 3+1 büyük güzel evde oturmayıver merkezin 50km dışında 2+1 ev neyine yetmiyor.
    Sen de yurtdışına tatile gitme, ne güzel memleketin var.
    Sen de apple, samsung alma kaliteli diye de o kadar para verilir mi napcan bir alo diyosun, git vestel var onu al. Bilgisayar zaten alma telefon aldın işte o da internete giriyor.
    Sen de sürekli kırmızı et yemeyiver, haftada 1 bulursan tavuk yersin olmadı hamur ye.
    Sen de sürekli kaliteli peynir yeme, git bimden al kanser ol.
    Süt içme zaten sindiremiyormuşuz, meyve yeme zaten şeker var, gazlı içecek içme zaten zararlı. Alkol alma zaten günah. Hebele hübele.

Mantık buysa evet refah çok üst düzey
    Kısmen doğru. Hepsi değil. Ben türkiye ekonomisi muhteşem rakipsiz falan mı dedim , abartıyor insanlar belli bir kesimin durumu zor coğunluk ağlasa da evini arabasını alıyor gezip yaşıyor. Türk milletinde genel vardır nesiller boyu ağlama işi abartıldığı kadar kötü bir durum yok. Fakir her ülkede var , burada da var fakirler tek türkiyede yok.

• Afiyet bal şeker olsun.
  • Onu bunu bilmem ama ozellikle bu corona dalgasindan sonra yaklasik 2 ayda muhtesem zamlandi hersey.

En cokta suna kitlendim; 30lu gürses marka yumurta 13 tl iken bi anda 16,5 tl oldu. Bi kere de 3,5 tl zam gelmesi cok ilginc.

Bu ornek sunun içindi, eskiden küçük küçük zam gelirdi ama simdi bi kere de 5 lira 10 lira gibi acımasız zamlar geliyor.

Migros ta muzun kilosunu 19 tl ye gördü bu gözler. Almadim. A101 den 12 tl ye aldim ama muz demeye bin sahit lazim.

Kısaca; BİTMİŞİZ, OKEYE DÖNÜYORUZ ama elimizde OKEY bile yok

• Hocam evet haklısın dediklerin de fakat benim şaşırdığım bir durum var. Şu an yapılan anketleri incelediğimiz de yine şu an Recep Tayyip Erdoğan başkanlık için aday olursa %51 in üzerinde oy alacağını söylüyor. Geçen solcu bir anket araştırma firması da böyle açıkladı. Ben anlamış değilim pirincin bile o da Bim'in en dandik ürünü 1 kg'si 10 TL, tavuk göğsü 20 TL kırmızı et falan girmiyorum zaten. Kırmızı etten anlayışı kavurma olan arkadaşlar ile hiç tartışmıyorum zaten. Ben anlamadım biz de mi bir sorun var bizim durumumuz kötü onların ki mi iyi bir türlü çözemedim.

Edit: Bu arada gurbette olan arkadaşlarımız var ise hak verecektir. Aynı kişi aynı abur cubur gıdaları bir burada bir de Avrupa'da yesin ben inanıyorum ki Avrupa'da yaşayan arkadaşımız Türkiye'de yaşayana göre kilo bile verecektir. Biz de sadece şeker var adamlar fındık ve çikolata koymaya tenezzül dahi etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HBeg -- 25 Mayıs 2020; 3:30:22 >
  • @Attorney58 nickli arkadaşımızın haklı olarak açtığı konusu onlarca sayfa uzamış ve ibretlik tartışmalar çıkmıştı. Yine market ve hayat pahalılığı üzerine idi. Orada da anlamsız şekilde bu zıvanadan çıkmış durumu savunanlar, halinden memnun olanlar, güzelleme ve normalizasyon kasanlar vardı. Söylenecek fazla birşey yok.

https://forum.donanimhaber.com/hayat-pahaliligi-biktim--142954639

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 25 Mayıs 2020; 4:11:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadece orta boy 1 karpuz ve küçük 1 kavun aldım 33 lira tuttu.
  • hocam keyfine bakmaya devam. halk bunları konuşmuyor, gavur izmir camilerde çav bella çaldı, bunu konuşuyor, bim'den aldığı centro gofret eşliğinde.
    milka gofret değil ama , centro gofret. milka almaya yürek ister.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu an için ortalama gelirimizin %20'sini gıdaya harcıyoruz ( daha az maaş alanlar tabi daha fazla ayırabilir),bu oran gelişmiş ülkelerde %10, fakir ülkelerde %30-35, fas fakir ülkelerde ise Afrika gibi %45 ve üzeridir. %25 üstüne çıktığı anda ortalık karışır,makarna filan da kurtarmaz artık.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.