Şimdi Ara

Marjet sıvı lpg sistemi (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
20
Favori
65.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk sizin araç değil tabikide :) Aynen biz fazla km yapıyoruz.Mahkemeye diyince meslek avukat hakim savcı herhalde :). Benim babada hakim olmasına rağmen ve araba ortak kullanıyoruz. Yılda 50 bin kmcik yol yapıyoruz :D

Yarın detaylı öğrenirim size özel mesaj atarım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  •  Marjet sıvı lpg sistemi
    12.08.2016 tarihinde Marjet sıvı Lpg taktırdım bu zaman kadar ki gene ayrıntılı şekilde döküman paylaşıyorum...
    Arkadaşlar tam 78 Günde 10408 km yol yaptık. Değerler bizim için çok güzel.Benzinde 60 Krş ortalamadan hesaplarsak(60 Krştan aşağı yakmıyor çünkü :D) Şuan 3100 lirasını çıkarttık. Yani kaldı 900 lirası. Buda demek oluyor ki 1 ay sonra amorti ederim :D %52 tasarruf oranı. :D

• YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    benim 1 yılda yaptığım km yi 78 günde yapmışsın.
    güzel değerler.darısı başımıza diyelim :))
  • Bugün kiti takan bayi ile konuştum. Guncellemenin daha önceden takılan vw ve hyundai grubu araçlarda olduğu söylendi.
    .
    LPG uygulanalı 9000km oldu. Herhangi bir sıkıntı yok.
    .
    Tamamen şehir içi kullanıyorum. Genelde soğuk motorla yokuş inip çıkıyorum: lpg tüketimi 12lt/100km. Yani km'de 30 kuruş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donanımlı İşsiz kullanıcısına yanıt
    sizin araç neydi acaba....
  • İnsignia SIDI 170hp

• Arkadaşlar Marjetin bayi listesi
     Marjet sıvı lpg sistemi

• Arkadaşlar müjde İstanbulda Atılım Otogaz montaja başlamıştır

• Balıkesir MARJET bayisi, Önbaşaran Otogaz Balıkesir Yeni Sanayi Sitesi 12ekim Caddesi No:89 Balıkesir Telefon: (0266) 246 18 19

• AUDİ - A3 1,4 TFSI (2013) montaj yaptıran var mı
  • laruz kullanıcısına yanıt
    atgersoz A kullanıcısına yanıt
    122-125 Bg olansa A3 bilmem ama golf Leon Jetta passat hepsine uygulandı hatta Aytuğ abim size deneyimlerini aktarır

• quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

122-125 Bg olansa A3 bilmem ama golf Leon Jetta passat hepsine uygulandı hatta Aytuğ abim size deneyimlerini aktarır

Sizin bahsettiğiniz modellerde de benim dediğim aralca aynı motor sanırım.
  • laruz kullanıcısına yanıt
    Aynen aynı motor

• merhaba,
    facebook grup sayfalarında bazı arkadaşlar yazıyor,''prins kullanıyorum şehir içi 23-25 krş yakıyor,marjet tavsiye etmiyorum,şu olduğunu,bu olduğunu duydum'' diye.....

hem kullanmıyor,hemde tavsiye etmiyor.Bana da bu söylemler komik geliyor çünkü bu insanlar başka başka yerlere de biz salak mıydık 7... bin tl verdik ithal ürün taktık yazdığını unutuyor.

Eğer daha fazla maliyete katlanmak niyetim olsa benim sıvı sistem tercihim 1.brc ldi, 2.zavoli zli 3.prins dlm şeklinde olurdu.bu ürünler denenmiş ve kullanıcıları memnun etmiştir ancak fiyatları 7-8 bin aralığındadır.

insanlar genel olarak sıvı sistemde daha ucuz bir çözüm arıyorlar ve şuanda bu 4-4,5 tl fiyatıyla yerli üretim marjet sıvı lpg kiti ile sağlanıyor. Herkesin merakı da yakıt değerleri nasıl,memnun musunuz,tavsiye eder misiniz yönünde. cevabı da bir marjet kullanıcısı olarak vereyim: 2 aydır kullanıyorum,bir problem yok,tasarruf oranı benzine göre %45-50 seviyesinde ,taktırmak isteyenlere de 15 yıllık lpg li farklı araçlar kullanmış bir kullanıcı olarak tavsiye ediyorum.

Birde yerli atiker sıvı lpg çıkaracak diye bir bayinin söylemi var,yok ağustos yok sene başı diye boş atıp dolu tutmaya çalışıyorlar verdikleri tarihler bir bir geçiyor ama ortada ürün falan yok. Atiker den tek satır resmi açıklama yok sıvı lpg çalışmam var şu zaman çıkarmayı düşünüyorum diye. Keşke yerli ürünler çoğalsa da yabancılara muhtaç kalmasak.

rekabet varsa her zaman tüketici kazanır.saygılarımla.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dede06 -- 22 Kasım 2016; 10:34:13 >

• 1.6 ecoboost Kuga için Esto'yu aramıştım çıkınca haber verin diye. Bugün aradılar kabul ederseniz ilk sizin arabaya takalım diye . yarın gidip görüşeceğim.
  • humaru H kullanıcısına yanıt
    1.6 Ecoboost motora Marjet sıvı sistem yoktur. 1.5 Ecoboost motora vardır haberiniz olsun :)

• Benim sistem takılalı 4 ay oldu.
    .
    Şu anda bir sıkıntı yok.
    .
    2 gün önce bakım yaptırdım araca. Şehir içi tüketimim 12 ltden 10.5 e düştü. Bunun menzile yansıması ne olacak yine buraya yazarım. Şu anda bir depo ile (44lt) şehir içi 300 350 km yol gidiyorum. Şehir dışı genelde 110 120 km hızla (ortalama 90km h hız) 450km gidiyorum.
    .
    Tüketimi fazla olan varsa bujilere baktırıp, rutin bakım yaptırmasını öneririm.

• YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Yozgatlı kardeş, ilk olacak işte benimki. 3gün sürer dediler o yüzden,yarın detaylı konuşup, garanti isticem. Yozgatın neresindensin? Çekerekte çalışmıştım 4yıl

• humaru H kullanıcısına yanıt
    Ben Yozgat merkez. Ama mal mülk şefaatlide. Kendim mersinde yaşıyorum.

Şöle diyim. Ben bire bir yazılımcısı ile görüşüyorum 1.6 Ecoboosta çalışma yapmadım dedi. Siz bi yavuz abinin yanına gidin belki bişey olur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dede06

merhaba,
    facebook grup sayfalarında bazı arkadaşlar yazıyor,''prins kullanıyorum şehir içi 23-25 krş yakıyor,marjet tavsiye etmiyorum,şu olduğunu,bu olduğunu duydum'' diye.....

hem kullanmıyor,hemde tavsiye etmiyor.Bana da bu söylemler komik geliyor çünkü bu insanlar başka başka yerlere de biz salak mıydık 7... bin tl verdik ithal ürün taktık yazdığını unutuyor.

Eğer daha fazla maliyete katlanmak niyetim olsa benim sıvı sistem tercihim 1.brc ldi, 2.zavoli zli 3.prins dlm şeklinde olurdu.bu ürünler denenmiş ve kullanıcıları memnun etmiştir ancak fiyatları 7-8 bin aralığındadır.

insanlar genel olarak sıvı sistemde daha ucuz bir çözüm arıyorlar ve şuanda bu 4-4,5 tl fiyatıyla yerli üretim marjet sıvı lpg kiti ile sağlanıyor. Herkesin merakı da yakıt değerleri nasıl,memnun musunuz,tavsiye eder misiniz yönünde. cevabı da bir marjet kullanıcısı olarak vereyim: 2 aydır kullanıyorum,bir problem yok,tasarruf oranı benzine göre %45-50 seviyesinde ,taktırmak isteyenlere de 15 yıllık lpg li farklı araçlar kullanmış bir kullanıcı olarak tavsiye ediyorum.

Birde yerli atiker sıvı lpg çıkaracak diye bir bayinin söylemi var,yok ağustos yok sene başı diye boş atıp dolu tutmaya çalışıyorlar verdikleri tarihler bir bir geçiyor ama ortada ürün falan yok. Atiker den tek satır resmi açıklama yok sıvı lpg çalışmam var şu zaman çıkarmayı düşünüyorum diye. Keşke yerli ürünler çoğalsa da yabancılara muhtaç kalmasak.

rekabet varsa her zaman tüketici kazanır.saygılarımla.....

Lavato da sıvı direkt enjeksiyon LPG kit i var. lavato 32000tl Ancak tasarruf oranı %35-40 civarlarında.. Prins'in malzemeleri çok sağlam. Ama tasarruf oranı %30 olunca altından da olsa hiç bir anlamı olmuyor.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.