Şimdi Ara

Marjet sıvı lpg sistemi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
20
Favori
65.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öndeki boost pompadan geliyor gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    Bi araştıralım bu boost pompa ne sorun yaparmış.
    .
    Sizin sistem sorunsuz işliyor maşallah.

• Donanımlı İşsiz kullanıcısına yanıt
    Bende önde ses yok sadece klima yüzüne ses geliyor daha fazla kompresör basma sesi vuu diye,oda Lpg pompalarından değil. Klima kapatıp açtım sürekli klima açıksa kalkışta bu ses var klima kapalı ise bu ses yok.

Sorunun kaynağı fsu diye bir parçaymış. Parça değişince ses kesildi.

• Tüketim verisinide yazayım.
    .
    1.6 insignia SIDI motor 170 hp otomatik
    .
    Marjet sıvı Lpg ile km de 21 kuruş harcıyor. ℅60 şehir içi kullanım. Ekonomik olmak için kasmıyorum. Nasıl gerekiyorsa öyle kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Donanımlı İşsiz

Tüketim verisinide yazayım.
    .
    1.6 insignia SIDI motor 170 hp otomatik
    .
    Marjet sıvı Lpg ile km de 21 kuruş harcıyor. ℅60 şehir içi kullanım. Ekonomik olmak için kasmıyorum. Nasıl gerekiyorsa öyle kullanıyorum.

Güzel değerler, Rabbim güle güle binmek nasip etsin inşallah.

Bende sırf tüp takılamamasından dolayı 1.4 insignia almıştım,

En az bir sene daha bu araca bineceğim artık ama sorunsuz kullanımlar artarsa SIDI insigniada gözüm var hala :)
  • earl2000 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    .
    Yeni motor Lpg ile daha uyumlu sanırım. Eski insignialarin adı çıktı Lpg konusunda.
    .
    Benim sistemden başka bir insignia ya daha takılmış. Sahibi ile konuştum, 45000km de sorunsuz devam ediyormuş.
    .
    Benzinde tüketim 40 50 kuruş arasındaydı. Şu anda 21 kuruş. En az ℅50 tasarruf.

Bende aynı şeyi yaptım tüpün derdinden 1.4 T aldım tüp taktırdım. İçimde kaldı 1.6 sidi otomatik ne yapsam bilemedim .
  • Hocam muhtemelen Atiker de sene sonuna kadar drek enjeksiyonlu bir kiti piyasaya sürecek, Ankara bölge bayisi bi tanıdığımız var,
    sene sonuna kadar çıkmasını bekliyoruz, 3.000-3.500tl civarı bir kit olacak dedi. Söyledikleri gibi çıkarsa ve sorun da çıkarmazsa
    SIDI aklımı çelip duruyor :), Allah nasip ederse alıp bi 3-5 sene binerim.
    Atiker sıvıyı beklemeyin. Bu kış ağustos ortası en geç sonu piyasada dediler aha ağustos ayındayız kit yok. Yıl sonu diyorlar şimdi,yıl sonu olucak yaz ayında çıkartacaz derler :)
  • Prinsin kiti var ama üretip Türkiye ye gondermiyor. 1.5 yıldır kit bekliyoruz.
    .
    Atiker 1 yıldır sıvı sistem çıkarıyor.
    .
    İnsignia için kit şu anda sadece Marjet te var. Parça sıkıntısı yok, kit sıkıntısı yok.
    .
    Uzun dönem sonucunuda hep beraber göreceğiz. Umarım sıkıntısız devam eder.

• Şu sektörü kim iyi değerlendirir, kaliteli hizmet verirse tabi uygun da fiyat olacak, sektörü siler götürür. Devir turbolu, direkt enjeksiyon devri ya batacak ya çıkacak Lpg firmaları.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Conqueror26 kullanıcısına yanıt
    Dediğinizi şuan Marjet yapıyor.

Direkt enjeksiyonlu motora Sıvı sistem 1000-2000 lira gibi fiyatları rüyamızda göremeyiz.En en ölüsü 3000 lira olur oda dandik depo ve boost pompa kullanır :)

Şuan Marjetin planı Bmw 1.5-1.6 136 Bg ve 170 Bg motorlara kit çıkarmak. Şuan 156 Bg Cgi motora arge bitmek üzere zaten. Bu yüzden artık direkt enjeksiyonlu motorlara korku ile yaklaşmaya gerek yok

İnşallah yaygınlaşır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaygınlaşır yaygınlaşmasına ama bizim insanımızdaki bu ön yargı olduğu sürece zor alman hollandalı yapınca wowww oluyor biz yapınca Maraştan mı dünya markası çıkacak oluyor...girişimi bile takdir edilir

• Benim arka pompada sıkıntı oluştu. Pompa yeterli basıncı üretemiyor. Bu yüzden zaman zaman lpgde stop etme ve marş almama sorunu oluyordu. Yenisi ile değişim yapıldı, bu kez hiç Lpg de çalışmaz oldu.
    .
    Şimdi Maraş tan haber bekliyorum. Gelip aracı yerinde görecek ve pompayı değişecekler. Bakalım sonuç nasıl olacak.
    .
    Şehir içi 20-25 kuruş, şehir dışı 15-20 kuruş arası tüketim var.
    .
    Sıkıntılar arka arkaya geldi. Tek iyi tarafı servis hizmeti iyi. Sorun oluştuğu gün pompadan kaynaklandığı tespit edildi. Sonraki günde yeni pompa elime ulaştı. En azından aylarca parça beklemedim.
    .
    Sistemin tasarruf oranı çok iyi. Kiti sökmek zorunda kalırsam gerçekten üzülürüm. Umarım sorun çözülür.

Hocam sonucu merakla bekliyoruz bizi bilgilendirmeyi ihmal etmeyin lütfen. Geçmiş olsun umarım ciddi bir sorun değildir. Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: earl2000

Hocam muhtemelen Atiker de sene sonuna kadar drek enjeksiyonlu bir kiti piyasaya sürecek, Ankara bölge bayisi bi tanıdığımız var,
    sene sonuna kadar çıkmasını bekliyoruz, 3.000-3.500tl civarı bir kit olacak dedi. Söyledikleri gibi çıkarsa ve sorun da çıkarmazsa
    SIDI aklımı çelip duruyor :), Allah nasip ederse alıp bi 3-5 sene binerim.

Banada 4500 olur en az dendi.

Abim geçmiş olsun. Pompadan sonra ayarı bozuldu büyük ihtimalle.

Yarın gelirler hemen hallederler. Elazığda bayi olması lazım benim bildiğim

• INTRUDERTR kullanıcısına yanıt
    Hocam sen bir ara Marjet taktırcakdın hatta konuşmuştuk kararı verdin mi?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.