Şimdi Ara

Delete

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 6 Aralık 2022; 23:27:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de zamanında çok aramıştım ama yenisini çıkarmayı düşünmüyorlar galiba. Sicilyalı, Omerta, Son Baba, Dördüncü K'yı bir sahaftan almıştım ama tabi sıfır olmalarını tercih ederdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkalen Fosfataz

Ben de zamanında çok aramıştım ama yenisini çıkarmayı düşünmüyorlar galiba. Sicilyalı, Omerta, Son Baba, Dördüncü K'yı bir sahaftan almıştım ama tabi sıfır olmalarını tercih ederdim
    Sahaflara bir sorayım hakkaten..

• Kardeş Emile Zola kitaplarının bile tamamı çevirilmedi daha...düşün artık... Koooskoca rougon-macquart dizisi yarım yamalak kaldı.. Bir yayın evi el atsa seriyi baştan eksiksiz çevirse hem kendisi için acayip prestij olur hem edebiyat severler bayram eder

• istemsizhareket İ kullanıcısına yanıt
    Sen fransızcaya ben ingilizceye başlayalım..

• Benim Fransızcaya senin Italyancaya başlaman gerekir sanırım

Malum mario puzo Italyan...

O değil de yıllaaar önce Istanbul taksimde sokakta kitap satan bir sergide mario puzo baba romanının orijinal Italyanca sert kapak baskısını bulmuştum ama almadım salak gibi. Baya da eski basımıydı

• quote:

Orijinalden alıntı: istemsizhareket

Benim Fransızcaya senin Italyancaya başlaman gerekir sanırım

Malum mario puzo Italyan...

O değil de yıllaaar önce Istanbul taksimde sokakta kitap satan bir sergide mario puzo baba romanının orijinal Italyanca sert kapak baskısını bulmuştum ama almadım salak gibi. Baya da eski basımıydı
    Amerikada doğmuş, ölmüş.. vay be .. alsaymışın müzeye filan verirdin heralde :-D

• Neden basmazlar anlamıyorum çoğu yazarı cebinden çıkarırdı bence
  • istemsizhareket İ kullanıcısına yanıt
    Kitabın orijinal dili İngilizce değil miydi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İngilizceymiş

Aslında MArio Puzo ve Godfather k,tabını sadece uzaktan bilirim- hakkında çok da bir bilgim yoktu- İtalyan olduğu yanılgısına da şundan düştüm: 5-10 sene kadar önce İtalyada bir mafya ailesinin lideri ölmüştü, haberi yapılırken de MArio Puzo'nun Baba romaına ilham kaynağı olan mafya ailesi falan denmişti, düşündüm de mafya ailesi İtalyan mafyası olarak Amerikada da olabilir... ya da ben uyduruyorum bilemedim. bir de yukarıdaki mesajda bahsettiğim gibi baba romanının İtalyanca ve eski bir baskısını gördüğümden kitabı da İtalyanca yazılmış sandım, o kadar...Yazar İtalyan aanne asıllı ailenin çocuğu olarak Amerikada doğmuş tabi.
  • Sorma yaa.. aldım baktım geri koydum

onun yerine dee o zamanlarda filmini izlediğim dandik bir amerikan filmi olan TTom Clancy'nin kızıl Ekim filminin kitabını aldım.

Almış olsam forumda okutmaya çalılşırdım muhtemelen :-)
  • geçen yaz taksimdeki fuardaki sahaftan ismini unuttuğum mario puzo romanın fiyatını merak etmiştim. tam tamına 250 lira demişti bana. Mario Puzo gibi bir üstada ayıp olmasın diye küfürsüz çıktım.
  • Bende birçok kitabı vardı kütüphaneye bağışladım.
    Hatta birinide forumdan birine yolladım ücretsiz.
    Sahaflardan çok ucuza almıştım kitapları.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.