Şimdi Ara

Marea termostad(Değiştirme İşlemi ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
17.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Benim sorun sizinkiyle aynı, motor bir türlü ısınmıyordu. Yani soğuk havalarda şehir içindede dışındada motor soğuk lambası sönmüyordu. Şu anda çalıştıktan 10-15 dk sonra sönüyor yani motor ısınıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: VeliSAYIN
    quote:

Orijinalden alıntı: GreatWhite
    Ben Era için 25 TL'ye değiştirtmiştim, işçilik almadılar. Benim rakam bedava o zaman.

Üstad senin problem neydi de değiştirdin açık mı kaldı kapalı mı benim sorun için yorumunuz varmı benzerlik falan arıza olarak varmı

• Geçen hafta termostadımın arızalı olduğuna bizzat kendim deneme test yaparak kanat getirdim,ellerinde yokmuş sipariş verdim inşallah bugün gelmişse değiştireceğim,kendim değiştireceğim çünkü ustalardan iyice soğudum ve bir kaç fiyat aldım 30 tl , 40 tl gibi acayip ustalık parası istiyorlar bende kendim değiştireceğim ve resim çekersem buraya ekleyeceğim bu tür şeyleri herkes kendisi halletsin,( bence yani )
  • Ewet arkadaşlar sizlerin de tavsiyeleri ve benim tepitlerim sonunda termostatımı değiştirdim,
    İlerde ihtiyacı olan arkadaşlar için yaptığım işlemleri birkaç tane foto koyarak paylaşmak istedim;Termostatın yeri ateşleme bobininin tam altında Ecu'yu sökünce çok rahat görülebilir İlk olarak ön taraftaki radyatörün önünde ki hava emiş kanalını söktüm daha rahat çalışmak için sonra akünün kutup başını(+) söktüm,arkasından Aracın ECU'sunu söktüm,çünkü Ecu'yu sökmek termostat'ın rahat sökülüp takılması için şart ,sonra hortumlardaki suyu boşalttım,ben daha önce radyatörün içini bir iki defa yeni su ile boşaltıp doldurdum en sonra yarı yarıya paraflu ve içme suyu koyarak doldurmuştum bu yüzden ziyan olmasın diye bir hortum yardımıyla temiz bir bidona akıtıp tekrar doldurdum;radyatör hortumları boşalınca sökme işlemini yapıyoruz ilk olarak radyatör hortumları,kalolifer hortumları tüm hortumları söktüm,sonra termostatı sabitleyen üç tane vida var bunlarıda söktüm ve termostatı çıkardım çıkarılmış hali ve söktüğüm yerin resmi aşağıda var resimler eklenirse inşallah,termostatı söktüğüm yerde bir miktar tortu vardı bunları ince zımpara ile temizledim termostat tamamen yerleşsin diye sonra eski termostattaki sıcaklık sensörlerini söktüm yeni termostata atktım bu arada sensörlerin dirençlerini ölçtüm avometre ile gayet güzel çalışıyorlardı sensörlerde takılınca yeni termostatı monteledim en son hortumları taktım bidondaki hazır suyumu doldurdum hava alma işlemlerini yaptım aracın ecu'sunu en son aküyü bağlayıp birazbekledikten sonra Ecu bir kendine gelsin diye aracı çalıştırıp 90 gelinceye kaday ısıttım gezdim falan sonra bir miktar daha su azaldı Antifiriz ile tamamladım ve işlemi bitirdim bu arda arkadaşlar üstünden Mita termostat çıktı Made in Turkey yazıyordu şimdi ise Vernet taktım fransıs Malı imiş orjinal dediler ama genede bilmiyorum Vernet takanlar yorum yazarsa sevinirim 120Tl idi Zorbela 100 e anlaştık Bobini verdim yerine bunu aldım saygılar

Marea termostad(Değiştirme İşlemi )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Einstein(ayştayn) -- 12 Aralık 2011; 12:18:10 >

• Ya varya yanlış resim koymuşum diğer resimlerde çok büyük diye eklenmiyor,
    Neyse resmi düzelltim resimleri de tek tek ekliyorum sorunu çözdüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Einstein(ayştayn) -- 12 Aralık 2011; 12:16:33 >
  • soğuk bir pazar sabahıydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Einstein(ayştayn) -- 12 Aralık 2011; 11:42:00 >
  • kaputu açtım

• radyatör sıvısını boşalttım

• termostatı aldığım gibi söktüm

• Söktüğüm yer böyle boş kaldı

• Sökmüşken sensörleri test ettim

• Biraz daha ısıttım sonuç süper gayet güzel çalışıyordu ısındıkça direnç düştü

• quote:

Orijinalden alıntı: Einstein(ayştayn)

Ewet arkadaşlar sizlerin de tavsiyeleri ve benim tepitlerim sonunda termostatımı değiştirdim,
    İlerde ihtiyacı olan arkadaşlar için yaptığım işlemleri birkaç tane foto koyarak paylaşmak istedim;Termostatın yeri ateşleme bobininin tam altında Ecu'yu sökünce çok rahat görülebilir İlk olarak ön taraftaki radyatörün önünde ki hava emiş kanalını söktüm daha rahat çalışmak için sonra akünün kutup başını(+) söktüm,arkasından Aracın ECU'sunu söktüm,çünkü Ecu'yu sökmek termostat'ın rahat sökülüp takılması için şart ,sonra hortumlardaki suyu boşalttım,ben daha önce radyatörün içini bir iki defa yeni su ile boşaltıp doldurdum en sonra yarı yarıya paraflu ve içme suyu koyarak doldurmuştum bu yüzden ziyan olmasın diye bir hortum yardımıyla temiz bir bidona akıtıp tekrar doldurdum;radyatör hortumları boşalınca sökme işlemini yapıyoruz ilk olarak radyatör hortumları,kalolifer hortumları tüm hortumları söktüm,sonra termostatı sabitleyen üç tane vida var bunlarıda söktüm ve termostatı çıkardım çıkarılmış hali ve söktüğüm yerin resmi aşağıda var resimler eklenirse inşallah,termostatı söktüğüm yerde bir miktar tortu vardı bunları ince zımpara ile temizledim termostat tamamen yerleşsin diye sonra eski termostattaki sıcaklık sensörlerini söktüm yeni termostata atktım bu arada sensörlerin dirençlerini ölçtüm avometre ile gayet güzel çalışıyorlardı sensörlerde takılınca yeni termostatı monteledim en son hortumları taktım bidondaki hazır suyumu doldurdum hava alma işlemlerini yaptım aracın ecu'sunu en son aküyü bağlayıp birazbekledikten sonra Ecu bir kendine gelsin diye aracı çalıştırıp 90 gelinceye kaday ısıttım gezdim falan sonra bir miktar daha su azaldı Antifiriz ile tamamladım ve işlemi bitirdim bu arda arkadaşlar üstünden Mita termostat çıktı Made in Turkey yazıyordu şimdi ise Vernet taktım fransıs Malı imiş orjinal dediler ama genede bilmiyorum Vernet takanlar yorum yazarsa sevinirim 120Tl idi Zorbela 100 e anlaştık Bobini verdim yerine bunu aldım saygılar

Kutusunda Mita yazıyorsa Çin işi gibi kardeş. Bende takdırdım İstanbul'a giderken Eskişehir'de bağımsız bir serviste.Takılan çin malıydı.Kutusu mita ve kendi ustam çin taktırmasaydın demişti keşke.Mita yı 80 TL, orjinaline 136 TL demişlerdi. Çin takın demiş bulundum (demez olaydım, güvenemiyorum)

Sizinki İnş. Çin işi değildir.

• selamlar aynı termostat sorunu bendede var değişmesi gerekiyor 90 da sabit durmuyor motorda tam ısınmıyor tabi ki durunca yükseliyor giderken düşüyor ayrıca işcilik çok güzel güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekek

selamlar aynı termostat sorunu bendede var değişmesi gerekiyor 90 da sabit durmuyor motorda tam ısınmıyor tabi ki durunca yükseliyor giderken düşüyor ayrıca işcilik çok güzel güle güle kullanın

teşekkürler darısı başınıza ben değiştirdikten sonra çook süper oldu motor daha sıcak olmaya başladı motor çalışırken tam 90' a gelmiyordu ama stop edip çalıştırınca direk 90' gösteriyordu ibre önce ki çok aşağılarda kalıyordu
  • ekek kullanıcısına yanıt
    Konu Biraz kortlayacak ama orjinali ne marka vernetmi mitamı oparmı?
  • orjinali behr markadır
  • ibrahimmcolak İ kullanıcısına yanıt
    Bende orjinal çıkanda lancia yazıyordu
  • benimkinin hararet göstergesi bozuk düşüyor çıkıyor kafasına göre fan açması vs normal,müşür değişti sizce mekanik olarak bir problem mi yoksa sadece gösterge arızası mı ?
  • beybiger B kullanıcısına yanıt
    Merhaba Arkadaşım sorun gösterge de, antalyada oto elektronikçi 120 tl karşılığında yaptırıldı, sorun yok dalgalanma artık olmuyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.