Şimdi Ara

Marea Klima Sorunu Bi açılıyo Bi Kapanıyo (Bıktım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selamın aleyküm aracım Marea 2001 ELX modeli klimasında bi problem var bazı facebook gruplarına yazdım arızalı olmayan parçasını saymayan kalmadı, yok şu arızalıdır yok bu arızalıdır, ya abicim evet arızalı olan birşey var ama ne? ben sorunu net anlatıyorum her neyse sorunum şu:

Arkadaşlar araç ile genelde uzun yolda klima açmaktayım ki zorlanmasın çekiş azalmasın yakmasın fazla vs.
    Klimayı açıyorum ilk aşamada güzel soğuk buz gibi hava veriyor üflüyor..(gazı tam)
    Açtıktan belli dakika sonra 5 -10 dk sonra kompresörü kapatıyor ama klima açma düğmesindeki ışık hep yanıyo. (Kompresör kapattığını nerden biliyon dersen;
    Soğuk havayı kesiyor normal dış hava üflüyor. Hani hiç klima açmazsında dış havayı içeri verir ya öyle..
    Sonra ne oluyo içeriyi soğuttuğunu yine fazlasıyla geri alıyo.
    Kısaca sorunum klima bi soğuk üflüyo (buz gibi) bide normal dış hava ama bunu sıklıkla yapıyo 5 -10 dk (belirsiz süre) soğuk yine 5 -10 dk sonra normal dış hava..
    Not: Error Cli hatası "yok" (hava yönlendirmem çalışıyor), Ayna altındaki derece ölçer eksiksiz mükemmel birebir çalışıyor.

• Buradaki prosedürü uygulayarak arıza kodunu görüntüleyebilirsin belkiMarea Klima Sorunu Bi açılıyo Bi Kapanıyo (Bıktım)Marea Klima Sorunu Bi açılıyo Bi Kapanıyo (Bıktım)

• teknik servis dokumanini ekledim. fiat bravo/brava/marea larda arac dur kalk asamasinda, klima kompresorunu kapatir. ozellikle sehir icinde cok dur kalkli trafikte, klima kompresoru bu sebeple kapali kalir.

klimaniz arizali degil, bubsekilde calismasi icin tasarlanmis. gaza %70 ten fazla bastignizda veya durur halden kalkisa gectiginizde kompresor 6 sn ligine kapanir. cozumu araci satmaktir ne yzik ki.
    Marea Klima Sorunu Bi açılıyo Bi Kapanıyo (Bıktım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stitchgosu -- 3 Ağustos 2020; 22:32:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.