Şimdi Ara

**MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ** BİLGİLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşklar merhaba,size Artuklu Üni. ve Mardin hakkında genel ve bilinmesi gereken bilgiler vereceğim.Doğma büyüme buralıyım fakat kürt değil arabım.Burda kürt ve arap çoğunluğu olarak baktığımız zaman merkezde arap yoğunluğu daha fazla olmakla beraber kürt,arap,türk,süryani,yezidi ve daha birçok insan yaşar.

ŞEHİR HAKKINDA

-Yazları felaket sıcaktır inanamazssınız o derece cehennemin fragmanı gibi bişey yani zaten Türkiye rekoru burdadır araştırın isterseniz :) kışları soğuktur haliyle.
    -Siyasi olaylar bakımından doğu illerine göre en az etkilenen şehir burasıdır.Yani merkez de pek olay olmaz.Ama bazen tabiki ilçelerde olaylar oluyor
    -Batıdan gelecekseniz ki kesinlikle öyle bişey olacağını sanmıyorum burası size cehennem gibi gelebilir açık ve net.Fakat doğudan gelmişseniz pekte bir fark olacağını sanmam.
    -İnanamayacağınız şekilde kültürlü,sağlam insanlam insanlara rastlayabilirsiniz.bkz:Murathan Mungan,(Barış Falay'da Mardin'li sayılır)Müzik kültürü iyidir fakat tabiki apaçi müzikleri dinleyip keko takılan çoktur.
    -Son seçimlere kadar burayı genellikle akp alırdı ama son seçimlerde hdp aldı burayı genel olarak.
    -Belirli kürt aileler vardır ve bunlar tahsilli,kültürlü insanlardır ama geri kalanları biraz sıkıntılıdır;arap kesimi onlar da kültürlü,okumuş ve bilinçli insanlardır hiçbir siyasi olayda ya da eylemde bulunmazlar ayrıca merkezde çoğunluk araplardır fakat ilçelerde durum böyle değil.İlçeler de olaylar oluyor ama üniversitenin bölümlerinin çoğu merkezdedir.
    -Şehir küçük ve şirindir fakat öğrenci için pek te kullanışlı bir şehir değil.Aradığınız her şeyi bulamayablirsiniz.İnsanları çok sıcakkanlıdır ama öğrenciyi pek sevmiyorlar onu baştan söyliyeyim.Kızları güzeldir çok sıcakkanlı olanları vardır tabi kezbanı da var
    -Burda et fazla tüketilir.Ayrıca yemeğe gideceğiniz sağlam yer sayısı 2 3 tanedir restorant bakımından.Yoksa zaten dönerci kebapçı bayağı vardır.
    -Gelişmişlik bakımından sınıfta kaldığı söylenebilir.Ulaşım da pek sıkıntı yoktur zaten gideceğiniz yerler arası mesafe çok azdır
    -Takılacağınız bar yoktur ancak içki içmek isterseniz,manzaraya karşı keyif yapabileceğiniz birçok yer vardır merak etmeyin.
    -Sosyallik sıfıra yakındır yapacağınız aktivite sınırlıdr.Tabi bowling,bilardo falan var yani o kadar da değil.
    -Kiralar yüksektir saçma sapan bir şekilde hemde.Normalde doğuda düşük olması gerekir ama burda malesef yüksek.
    -Yukarı Mardin denilen yer hakkaten çok güzel bir yerdir.Taş evler,dar sokaklar,inanılmaz bir mimari,her türlü yardım alabilceğiniz sıcak insanlar,mükkemel gece manzarası,tarihi müzeler hanlar kiliseler ve daha birçok yeri vardır.Hiçbir siyasi olay olmaz Yukarı yada Eski Mardin denilen yerde
    -Eski Mardin hakkaten muhteşem bir yerdir turist akını olur her yıl yani burayı vurgulayarak söylüyorum zaten dünyaca ünlüdür.Araştırabilirsiniz.Tanınmış kimseler burayı pek ziyaret eder bizzat gördüğüm isimler Sinem Kobal,Nimet Çubukçu(işle ilgili değil geziye gelmişti),Mahsum Kırmızıgül,Yılmaz Erdoğan..vs
    -İlçeler biraz sıkıntılıdır Kızıltepe,Derik,Dargeçit gibi yerler gerçekten iyi yerler değildir siyasi açıdan yoksa çok güzel yerler var tabi

ÜNİVERSİTE

-Mimarlık haricindeki bölümler beş para etmez mimarlık hariçinde gelmeyin.Gerçi o da ne kadar iyi bilmiyorum.
    -Zaten mimarlık dışında elle tutulur bölümü yok.Ama mimarlığı iyidir.Atatürk'ten,Bozok'tan yüksek yani
    -Kampüs diye bişey yok varsa da ben görmedim
    -Dicle,Fırat,Harran yanında yarışamaz bile yani üniversite bile değil bana göre Artuklu Üni.
    -Abuk sabuk bölümler vardır her sene dolmaz bile.
    -Üniversite de kekolar okuyo onu bir söyleyeyim.Çünkü staja gelen edebiyat mezunu ilk görüşte okula giren maganda sandım sonradan öğrendim ki stajyer öğretmenmiş :D
    -Böyle sosyallik aktivite falan öyle bişey yok diplama için okursanız okuyun.
    -Yine söylüyorum batıdan gelenler için cehennem olablir burası itihar edebilrisiniz fakat doğudan gelenler için pekte bişey değişmez bence.

arkadaşlar ben bildiklerimi burda 18 yıllık izlenimlerimi anlattım kafanıza takılan bişey olursa mesaj atabilrisiniz.

• sorularınız var mı ?
  • yere düşen turistlere ne yapıyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • olmadı ama bu
  • Fermiyon kullanıcısına yanıt
    aynen zaten kötü bir üni. sadece mmimarlığı birkaç üniversiteden yüksek o kadar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.