Şimdi Ara

Marcus Gunn Sendrom Tedavisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
7.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar marcus gunn sendromu olupta tedavi ettiren var mı?

• Evet, bu göz kapağının çene hareketiyle oynaması hastalığı, bu konuda tecrübesi olan yok mu, ben de araştırıyorum bunu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soruyorum61

Evet, bu göz kapağının çene hareketiyle oynaması hastalığı, bu konuda tecrübesi olan yok mu, ben de araştırıyorum bunu...

Merhaba, 06.06.2016 doğumlu bir kızım var. Kendisinde doğumundan beri olan çene ile birlikte oynayan göz kapağı ve göz kapağı düşüklüğü mevcut. Bugüne kadar bir çok doktora gittik. Levent bey, Şafak bey, Altuğ bey. Şimdi biraz daha kapak düştü. Fakat görebiliyor. 2 yaşını geçtikten sonra ameliyat görülüyor ufukta. Siz ne yaptınız? Önerebileceğiniz başka doktor var mı?
  • stigmata54 S kullanıcısına yanıt
    Hocam İstanbula çalışan neredeyse tüm oküloplasti cerrahlarını ziyaret etmişsiniz. Daha fazla hekim gezmek kafa karıştırıcı olacaktır.

• Yaşadığınız yere göre ilgi alanı oküloplastik cerrahi olan bir göz hekimine muayene olmanız bence verilebilecek en iyi tavsiye.

Bu hastalıkta hastalığın şiddeti ve yönetimi kişiden kişiye çok değişiyor. İnternet üzerinden ulaşacağını bilgiler boş yere kafa karıştırıcı olacaktır.

Bu hastalık hakkında tecrübe sahibi hasta bulmanız biraz zor, nadir görülen bir hastalık

• Merhaba , Bende Marcus gunn hastasıyım , 21 yaşındayım . Bence kişi rahatsız oluyorsa ameliyat olmasını tavsiye ederim . Ben hala ameliyat olmadım ama olmayı düşünüyorum , sosyal açıdan çok zor bir durum.

Bana önerenileceğiniz iyi bir doktor varmı İstanbulda ??

Şimdiden sağolun!

• quote:

Orijinalden alıntı: stigmata54

quote:

Orijinalden alıntı: soruyorum61

Evet, bu göz kapağının çene hareketiyle oynaması hastalığı, bu konuda tecrübesi olan yok mu, ben de araştırıyorum bunu...

Merhaba, 06.06.2016 doğumlu bir kızım var. Kendisinde doğumundan beri olan çene ile birlikte oynayan göz kapağı ve göz kapağı düşüklüğü mevcut. Bugüne kadar bir çok doktora gittik. Levent bey, Şafak bey, Altuğ bey. Şimdi biraz daha kapak düştü. Fakat görebiliyor. 2 yaşını geçtikten sonra ameliyat görülüyor ufukta. Siz ne yaptınız? Önerebileceğiniz başka doktor var mı?

Alıntıları Göster
    benim kızım 7 yaşında oldu,bizde levent Akçay beye götürdük 20 bin üstü istedi ,ama ben tek kızımın göz değilde sadece kapakta olan bir durum için bıçak altına gitmesine razı değilim ,Ayrıca kızımın göz kapağı normal ve doğalmış yani düşme yok kapakta o açıdan önce doğallığını bozmamız sonra ikinci bir ameliyatla düzeltmeye çalışmamız lazım dendi.Ben ALLAH cc. nın yarattığı sistemin devamlı kendini iyileştirmeye odaklı olduğunu bildiğimden zamanla düzeleceğine inanıyorum velevki tamamen düzelmezse de hiç büyük bir sorun olmadığını sadece estetik olarak olduğunu düşünüyorum,kızım ilerleyen yıllarda düzelme olmazsa ve illaki yaptıracağım derse yaptırırım yani karar verme zamanına kadar kızımın büyümesi taraftarıyım,yemek yeme zamanı dışında farketilmesi çok zor hem ayıp birşey değil çok çok da kızım evde babasıyla kalır:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkish59

Merhaba , Bende Marcus gunn hastasıyım , 21 yaşındayım . Bence kişi rahatsız oluyorsa ameliyat olmasını tavsiye ederim . Ben hala ameliyat olmadım ama olmayı düşünüyorum , sosyal açıdan çok zor bir durum.

Bana önerenileceğiniz iyi bir doktor varmı İstanbulda ??

Şimdiden sağolun!
    doktor dolu ama maddeye tapan faiz düzeninde para gani istiyorlar..
  • soruyorum61 S kullanıcısına yanıt
    Turkish59 T kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yazınızİ anca gördüm kusura bakmayin. Ben henüz kizimi ameliyat ettirmesin fakat benin kızımda marcus gunn mevcut bundan dolayı da kapak dusuklugu mevcut. O yüzden yemek yemese de gözündeki durum belli oluyor. Bu ilerleyen zamanlarda daha ragatsiz edici olabilecegini düşünüyoruz. Once Levent beye gittik ama ilgiyi goremedik kendisinde.. Biz Ankarada Dünya Göz de Altuğ ÇETİNKAYA beyi takip ediyoruz artık. Göz kapağı dusuklugu gözünün görmesini yani tembellige neden olursa ameliyat edecek hemen. Söylediği şey önce çene ile baglantisi kesilecek ardindan aynı ameliyatta asma işlemi uygulayacak. Siz ne yaptınız? SubaT 2018 den beri herhangi birşey yaptırdınız mi kızınızın gözüne? Ayrıca yemek yerken veya normal bakış posizyonunda belli oluyor mu kızınızın göz rahatsızlığı?@Turkish59

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teksen -- 4 Ocak 2019; 12:24:6 >
  • soruyorum61 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yazınızİ anca gördüm kusura bakmayin. Ben henüz kizimi ameliyat ettirmesin fakat benin kızımda marcus gunn mevcut bundan dolayı da kapak dusuklugu mevcut. O yüzden yemek yemese de gözündeki durum belli oluyor. Bu ilerleyen zamanlarda daha ragatsiz edici olabilecegini düşünüyoruz. Once Levent beye gittik ama ilgiyi goremedik kendisinde.. Biz Ankarada Dünya Göz de Altuğ ÇETİNKAYA beyi takip ediyoruz artık. Göz kapağı dusuklugu gözünün görmesini yani tembellige neden olursa ameliyat edecek hemen. Söylediği şey önce çene ile baglantisi kesilecek ardindan aynı ameliyatta asma işlemi uygulayacak. Siz ne yaptınız? SubaT 2018 den beri herhangi birşey yaptırdınız mi kızınızın gözüne? Ayrıca yemek yerken veya normal bakış posizyonunda belli oluyor mu kızınızın göz rahatsızlığı?

• stigmata54 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba benimde 1 aylık kızım bu hastalıkla doğdu ne yapacağımı bilmiyorum bu hastalığı araştırırken msjınızı gördüm. Siz ne yaptınız son durumunuz nedir acaba ?

• Çok hastane doktor gezdim ama sadece tek bir doktor bulabildim. Haydarpaşa Numune Göz Hastanesinde kadın bir doktora ulaştım. Zamanında makale yazmış bu hastalık için. Muayene oldum, ameliyatı yaparım ama daha kötü olur dedi. Kaş bölgesinden çene ve göz kapağı bağlantılı kası kesip alıyorlar ve askı şeklinde suni kas yapıyorlar. Bu da zamanla göz kapağının düşmesine, devamlı sabit kalmasına hatta kopmasına kadar gidebiliyor dedi. Eğer alırsak devamlı ameliyat olmak zorunda kalabilirsin dediği için vazgeçtim. 28 Yaşındayım ama gerçekten zor bi durum.

• Dertlikararsız D kullanıcısına yanıt

10 aylık oğlumda bu hastalık çıktı. Emerken sol göz kapağı çenesiyle beraber hareket ediyor. Siz ne yaptınız

• isl4m İ kullanıcısına yanıt

Hocam son durum nedir sizde benimde oğlumda bar galiba bu hastalık yemek yerken sol göz kapağı düşüyor

• kerim35 kullanıcısına yanıt
    Benim oğlumda biberon emerken veya çenesini çok açarken sol göz kapağı yukarı doğru hareket ediyor. En son geçen ay MR çektim Çocuk Nöroloji doktoruna gösterdim. MR temiz çıktı. Doktor önemli bir şey olmadığını söyledi. Sizin oğlunuzda göz kapağı düşüklüğü varsa görme kaybı da olabilir. Çocuk Nöroloji doktoruna gösterin bence

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bugün doktora gittim söyledim bana marcus gunn fenomeni olduğunu söyledi herhangi bir tedavisi yok dedi benim içinde sıkıntı yok bana sıkıntı yapmıyor.. Tek gıcık olduğum toplumda yemek yerken milletin bana bakması hiç tarzım değil ama kafa göz dalasım geliyor belki göze iki 3 yumruk yerim çene bağlantısı kopar :)

• yilladir kendi sendromuma sahip bi arkadas istiyorum cevremde hic boyle insan olmayisi garip geliyo senle olalim instagramını verirsen

• Bende aynı şekilde böyle bir arkadaşım olmasını istiyorum

• nisaaaann N kullanıcısına yanıt
    Size özelden mesaj attım

• Sağlık açısından bir problem oluşturmasa da toplum içinde yemek yerken huzursuzluk hisse veriyor insana... Bir de aman görürlerse anlat anlatabilirsen çene kasıydı bilmem ne bağıydı... Genelde sırtımı insanlara dönüp yerim yemeğimi. Ama yine de ameliyat olma düşüncesi beni tedirgin eder en azından sağlıklı bir şekilde görebiliyorum ☺️

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.