Şimdi Ara

Marathon Ultimate serileri (piyasaya göre uygun fiyat buldum alınırmı) ALINDI_PİŞMAN OLUNDU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
6.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu ürünler hakkında (özellikle 9911 ve 9912) fikri olan varmı?
    Satıcılar eski marathon serilerindeki bütün eksiklerin bu serilerde giderildiğini söylüyorlar.
    9911 ve 9912 için piyasada fiyatlar çok yüksek ancak en uygun fiyatlar n11 de ve hediye çeki ile
    9911 630
    9912 730 liraya geliyor ki piyasaya göre oldukça uygun gibi.

Konu açıldıktan 1 gün sonra süpürge alındı arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 18 Kasım 2019; 22:3:19 >

• giderilen eksikliklerin ne olduğunu öğrendiniz mi, candoğan önceki serilerde multisiklon teknolojisi olmadığını tek siklon filtre olduğunu, hazneyi boşalttıktan sonra ayrıca fırçayla temizlemek gerektiğini söylemişti ve torbasız model olarak "ELECTROLUX ULTRA CAPTIC UCANIMAL" önermişti. ayrıca electroluxün aparatları daha kaliteli demiş. ben de bu ikisi arasında kaldım. candoğan hoca veya bilgi sahibi olanlar cevaplarsa sevinirim. bahsettiğim mesaj:
    http://forum.donanimhaber.com/m_89964379/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ladex

giderilen eksikliklerin ne olduğunu öğrendiniz mi, candoğan önceki serilerde multisiklon teknolojisi olmadığını tek siklon filtre olduğunu, hazneyi boşalttıktan sonra ayrıca fırçayla temizlemek gerektiğini söylemişti ve torbasız model olarak "ELECTROLUX ULTRA CAPTIC UCANIMAL" önermişti. ayrıca electroluxün aparatları daha kaliteli demiş. ben de bu ikisi arasında kaldım. candoğan hoca veya bilgi sahibi olanlar cevaplarsa sevinirim. bahsettiğim mesaj:
    http://forum.donanimhaber.com/m_89964379/tm.htm

Çok araştırma şansım olmadı ama eski marathonlarla kıyasladığımda toz torbasının klips ve kullanım olarak iyileştiğini hacim olarak daha kuculduğunu söyleyebilirim. Birde bunlarda filtre temizliğide eskilerinden farklı yani eskilerde filtre toz haznesi içindeymiş sanırım. Neyse dediğim gibi farkları hususunda çok bi fikrim yok ama süpürgeyi şu konudaki belirttiğim fırsathttps://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=98730724&p=1#98765042 ile 685 liraya aldım teknosa hepsiburada vatan gibi yerlerde 1200 lira fiyatı olduğunu düşünürsek kaçmaz bir fiyata geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun, kullanmaya başladığınızda yorumlarınızı aktarırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ladex

hayırlı olsun, kullanmaya başladığınızda yorumlarınızı aktarırsanız sevinirim.

Tabi ki

• Bugün süpürgemiz geldi bazı arkadaşlar gerek pm le gerekse diğer konularda süpürge hakkında bir inceleme beklediklerini belirttiklerinden ufak bir inceleme yapıp bilgi arayanlara biraz fikir vermek boynumuzun borcu oldu.
    Öncelikle şunu belirteyim ne süpürge uzmanıyım nede böyle bir iddiam var bu yüzden bir hatam varsa şimdiden affola. Bu seriler henüz bebek seriler bu yüzden piyasada çok bilinmedikleri gibi çok tecrübe edende yok dolaysıyla çok kullanıcı yorumuda yok ama kaliteli bir süpürge almak isteyen herkesin eminim ki kafasını meşgul ediyorlardır bu yüzden tek amacım biraz olsun fikir vermek.

Öncelikle eski süpürgemizle başlayalımhttp://www.samsung.com/ae/consumer/home-appliances/vacuum-cleaner/canister/VCC6780V3R/XSG
    Samsungun SC6780 modeli bu modelin çekim gücü 380 ses düzeyide 81 db bu makineyi tam 4 yıl önce aldık ilk yıl hepa filtre kapağı 2. yılda açma kapama düğmesi yüzünden garanti dahilinde tamir gördü daha sonra hortumu koptu 3. yıldan sonrada çekiş gücünü fazlasıyla kabetti ama halen mihrap yerinde
    Marathon Ultimate serileri (piyasaya göre uygun fiyat buldum alınırmı) ALINDI_PİŞMAN OLUNDU
    bu makine ile bence bir süpürge için en zor görevlerden biri olan makarna/shaggy halıda 2 dakikalık bir süpürme işleminden sonra yeni makinemiz 9912/01 i kullanacağız.
    halımız buMarathon Ultimate serileri (piyasaya göre uygun fiyat buldum alınırmı) ALINDI_PİŞMAN OLUNDU
    öncelikle samsung makinemize temiz bir filtre takarak çekiş gücünü en şekilde göstermesi için yardım ediyoruz.
    ve sonuç gördüğünüz gibi bir tutam toz var yani halı temiz gibi görünüyor
    şimdi gelelim 9912/01 imizin kutusunu açmayaMarathon Ultimate serileri (piyasaya göre uygun fiyat buldum alınırmı) ALINDI_PİŞMAN OLUNDU
    kutusunu açınca kutudan 2 adet büyük başlık 2 adet aparat (birisi sivri koltuk aralarına giren, diğeri küçük fırça şeklinde) çıkıyor hortum ve boru kalite anlamında çok kötü değil, süpürgenin kendiside oldukça alımlıMarathon Ultimate serileri (piyasaya göre uygun fiyat buldum alınırmı) ALINDI_PİŞMAN OLUNDU ayrıca koldan kumandası için 2 adet pilinde çıktığını söylemeliyim.
    kurulum zaten 2 dakika almıyor. Ve sabırsızlıkla hemen basıyorum saatin kronometresine ve test başlasın tam 2 dakika az önce süpürdüğüm halıyı süpürüyorum ve sonuçMarathon Ultimate serileri (piyasaya göre uygun fiyat buldum alınırmı) ALINDI_PİŞMAN OLUNDU gerçekten verdiğiniz paranın hakkını alıyorsunuz, süpürge en son gücünde kalıların uçlarını yukarı kaldıracak kadar güçlü seside eski süpürgeme göre bayağı düşük kısaca benden bu kadar arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 28 Ekim 2014; 21:54:08 >

• Hocam süpürgen hayırlı olsun incelemeni okudum benim süpürge henüz elime ulaşmadı mediamarkt alışveriş bittikten sonra 3.gün kargoya vermiş bekliyoruz hala😁 umuyorum memnun kalırım

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

öncelikle bu konuyu açtığınız için çok teşekkürler.

süpürgeyi alalı epeyce zaman olmuş memnuniyetiniz devam ediyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyoshocu

quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

öncelikle bu konuyu açtığınız için çok teşekkürler.

süpürgeyi alalı epeyce zaman olmuş memnuniyetiniz devam ediyor mu?

hocam kullanıyoruz bir sıkıntı yok ama, ürünü eleştirmem gerekirse (övmek kolaydır süper, şöyle uçar böyle kaçar kısmını herkes yazarda aldığı şeyi kolay kolay kimse eleştirmez)
    üzeri tozlanıyor makinenin bu neden oluyor anlamıyorum, çokta önemli aslındA değil ama eksi taraflarının birisi bu. ikinci eksi gördüğüm nokta boruları çok sert bir metalden yapılmamış ve ne kadar dayanıklıdır emin değilim
    birde fiyatı çok düştü makinenin n11 den çekle 700 tl nin altına alınabilir fiyatlara geldi ben bu fiyatlara alınabilir bir ürün olduğunu düşünüyorum.

• Çok teşekkürler alalım bakalım nasipse bende paylaşırım deneyimlerimi artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyoshocu -- 20 Aralık 2014; 17:32:12 >
  • Filtreleri yıkama olayı nasıl oluyor? Daha önce torbasız kullanmadım. Philips'in torbalı bir modelini kullanıyorum memnunum ama diğer eve torbasız model arıyorum.
  • valla filtre nasıl yıkanıyor ben bilmiyorum zamanı gelince araştırırım
  • ben 2 sene önce 9225 incelemesi başlığını açmıştım ve bir çok arkadaşın 9225 in toz dökülme sırasındaki toz sıkıntısı kısmına katılıyorum , bu yeni seriler benimde dikkatimi çekti ve geçen gün mağazada gidip inceledim ben beğendim güzel olmuş fakat bir kaç nokta dikkatimi çekti bunlardan birincisi 9225 in arka hepa 13 filtresini yeni değiştirdim ve 10 - 15 arası süpürme işlemi olmuştur hepanın arka tarafında dahi belirgin bir iz yok yani demem oki içteki silindrik filtre işini o kadar iyi yapıyordki hepaya bile pek iş kalmıyor , yeni serilerdeki iç filtre bu silindirik filtre kadar iyimi bilemiyorum , birde yeni model fazla parçalı olduğu için sızdırmazlık contaları birden fazla yerde kullanılmış acaba bu ilerde sıkıntı oluştururmu diye düşünmeden edemedim
  • Siparişi verdim bekliyorum teknosa da 1079 tl idi n11 den 800 e aldım

• hayırlı olsun bende n11 den geçen ay 9912 aldım memnunum
  • Arkadaşlar philips fc9911 ve fc9912 arasında kararsız kaldık. Ortalama 180tl kadar fiyat farkediyor. Yardımcı olurmusunuz acaba. Bu farka 9912 almaya değermi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanemre34

Arkadaşlar philips fc9911 ve fc9912 arasında kararsız kaldık. Ortalama 180tl kadar fiyat farkediyor. Yardımcı olurmusunuz acaba. Bu farka 9912 almaya değermi ?

Hocam bu konuda ne desek boş kimisi için koldan kumanda hayatidir kimisi içinse gereksiz yani kararı siz vereceksiniz.

• Merhabalar, PHILIPS FC9912/01 ürünü ben de almayı düşünüyorum yalnız aklıma takılan bir şey var , haznenin ardındaki yıkanabilir filtreye çok fazla toz kaçıyor mu? Çünkü şu anda kullandığım toz torbasız süpürgenin en büyük sorunu bu en fazla iki genel temizlikten sonra filtreyi yıkamak gerekiyor.
    Bir de güç gerçekten yeterli mi,halıyı sökercesine temizleyen bir süpürge istiyorum çünkü.teşekkürler
  • Aynı sizin gibi 4-5 yıllık aynı model samsung cihazımız vardı en son iyice arızalandı.

Siz şuan ki cihazınızdan memnun musunuz? yaklaşık 7-8 ayınız olacak cihazı alalı. Her hangi bir sevmediğiniz yönü var mı?

Filitreleri nasıl? 9238 almayı düşünüyorduk içinde silindirik filitresi olandan. Filitre masrafı olur diye pek sıcak bakmıyordum ama. Bu cihazda durum nedir? Motor öncesi filitreler yıkanabiliyor galiba. Filitre ömrü nedir aşağı yukarı? Kullanım klavuzun da filan yazıyor mu acaba?

Genel olarak toplarsak memnun musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sherlock Domates

Aynı sizin gibi 4-5 yıllık aynı model samsung cihazımız vardı en son iyice arızalandı.

Siz şuan ki cihazınızdan memnun musunuz? yaklaşık 7-8 ayınız olacak cihazı alalı. Her hangi bir sevmediğiniz yönü var mı?

Filitreleri nasıl? 9238 almayı düşünüyorduk içinde silindirik filitresi olandan. Filitre masrafı olur diye pek sıcak bakmıyordum ama. Bu cihazda durum nedir? Motor öncesi filitreler yıkanabiliyor galiba. Filitre ömrü nedir aşağı yukarı? Kullanım klavuzun da filan yazıyor mu acaba?

Genel olarak toplarsak memnun musunuz?

Hocam son derece memnunuz hiç bir sıkıntısı yok. Filtreleri ilgili hiç bir bilgim yok geçen gün arka filtresine bir bakayım dedim ve halen tertemizdi dolayısıyla filtreler le ilgili bir araştırmaya girmedim.şikayetçi olacağım şeylerin ilki makinenin üzeri toz oluyor birde tekerleri çok iyi döndüğünden biraz fazla çekerseniz ayağınıza çarpıp açıtabiliyor sonuç olarak memnunmuyüz evet memnunuz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.