Şimdi Ara

MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu) (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
42
Favori
128.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Frekans ok..

İnternet Radyo, vTunner kullanıyor, Androidte kurmuşluğum var ama her Radyo yok..BAzen Buffer hatası veriyor..BAzen yayın yok diyor..

Satıcılara Radyo dinlicem diyorum internetten dinle diyor :) sanki her interneti çalacak...

App var bitane ama 2 ile 3 arası puan almış, bunun üzerinden kumanda ediliyor aygıta ama sorunlar var diye okudum bu yazılımda da..

Yamaha ve Marantz arasında kaldım..Marantz müzik perfonmansı daha iyi tabii..Slim NR modelleri watt düşük dedi satıcı 50 wat..Küçük alanda kullancam ama baglanacak Haporlorde problem olur mu??

Mesela Heco 302 baktım Power handling=85/150 w , Monitor Auidio B2= 100 watt diyor..

Amfi 50 watt ise Hapo yüksek olursa olmaz mı, yani bu wat çıkışla Haporlor wattı ne anlama geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 10 Şubat 2017; 14:48:36 >
  • Yine sinema/stero ikilemine düşürdü satıcılar beni..Stero amfi al diyorlar müzik için tamam da, stero amfi benim bildiğim harici bir CD Player, Pikap vs gibi kaynaktan beslenen direk sesi işlemeden olduğu gibi Haporlore veren sistem değil mi?

Stero amfilerde digital müzik,RADYO (Mp3 gibi sıkıştırılmış şeyler,TV sesi PCM, Dolby vs) nasıl dinlenecek?

Ayrıca Sinema AVR diye bahsedilen serilerde de STERO ve PURE DIRECT modları olduğu gibi ses işleme Teknolojileri (PL2, NEO6..M-DAX..Mp3 sıkıştırması için extra yükselticiler) yok mudur?

Özet : Marantz Slim NR modelleri ile müzik dinlenmez mi..ille stero (Radyosuz modeller mi alınacak ) :)

Aslında YAMAHA RXV serisi kullanmış biriyim eskiden..Sırf Müzik Marantzda, Sinema Yamaha doluğu için Marantz düşünüyorum..Bazıları Fark yok diyor??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 10 Şubat 2017; 15:17:43 >
  • Önemli olan sizin ihtiyaçlarınız, satıcının ne söylediği değil. Eğer daha çok sinema seyrederim, ara sıra mp3, ara sıra tv veya uydu alıcıdan radyo dinlerim, 15-20 tane de müzik cdsine sahibim diyorsanız avr alıp geçiniz. Eğer stereo müzik dinlemek istiyorum, mp3, int radyo vs ile işim olmaz, 24 bit, sacd, cd,flac veya plak arşivim var veya bu yönde ilerleyeceğim diyorsanız, kesinlikle stereo sistem üzerine yoğunlaşın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simsek07 -- 10 Şubat 2017; 15:40:45 >
  • Sterio anfide uSB girişi olan cihaz varmı ? 24 bit, sacd, flac nasıl çalabilecek acaba
  • Marantz NR 1504 kullandım ,o bahsettiğiniz hop larda sorun olacağını düşünmüyorum ,ama bütçe müsaitse Marantz SR 6010 gibi üst modellere bakmak ve Amozon.de den kampanya yakalamanızı tavsiye ederim selamlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunhun34 -- 10 Şubat 2017; 16:16:57 >
  • hunhun34 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz modeller Pahalı ayrıca çok fazla özellik bana gereksiz, 7+1/ 9+1, Atmos, Dolby-X vs vs..

NR 1506 var ideal seviyede onun Müzik perfonmansı iyidir tahmin ediyorum.. Radyo, ve belki TV den Ps3 den bağlantı yoluyla ses alırım..Yani hepsinden biraz tarzı..
  • Eğer benim gibi sizde Marantz 1506 yı ülkemizden alacak olursanız Fiat'ın Amozon de Den alacağınız Marantz Se 6000 serisinden daha pahalıya patlar geçmiş başlıklarda bu konuyu tartışmıştık ,eğer yüksek güç istiyorsanız Amozon de Den kampanya takip etmenizde fayda var selamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Bir çok yeni nesil entegre amfi usb girişi ve dac barındırıyor.
    Hegel amfiler buna en iyi örnek.
  • Haklısınız ,bende bu amaçla Magnat 600 yarı lambalı entegre Anfi ye bakmıştım ama onda usb girişi yoktu sadece Bluetooth'u ve laptop a bağlanma özelliği vardı flac ları loptop dan çalabiliyor dünya bana biraz sıkıntılı gibi gelmişti sesi berrak ve sterio etkisi güçlü idi fakat hegele göre Fiatı daha makul idi fakat ben bu konuda daha çok yol alınması lazım diye düşünüyorum, şimdilik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Amozon.De tamam ama açıklamalarda açık noktalar var..

Herşey içinde Hızlı gönderi dese de Türkiyedeki Gümrük vs işlerine karışmıyor..Yani Son günlerdeki Ticari anlaşmalar, Maliye Bakanlığı mevzuatları vs..Tam ne ödeyeceğimi kestirmek zor..

Sadece Hızlı gönderide Tüm herşeyi üstelniyor, standart gönderimde Alıcı Ülkenin Gümrrüklerine karışmıyor..

Hızlı gönderide de pahalı oluyor..Kesinlik yok..Gümrükte geri de gidebilir ..Karışık geldi bana..

ürün gelir, Gümrüğe kadar da gelir sorun yok ama sonrası Muamma..Kimse buna garanti vermiyor ;)

Bazı arkadaşlar herşey içinde diyor ama maalesef değil..75 euro üstüne herşeyden Gümrük vergisi alınıyormuş..

İthalat vergisi başka, Kdv-Ötv başka..Herşey hallolsa bile Türkiyede "Peşin" alma ile indirim yapıyorlar- amazon.de den alma arasında 500-1000 TL fark var ki riske değmez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 11 Şubat 2017; 18:56:38 >

• Marantz NR 1506

Ürünün amazon.de fiyatı: 389 Euro
    % 18 KDV indirimi ile: 327 Euro'ya düşüyor
    sonra buna % 20 Gümrük vergisi ekleniyor ve ödeyeceğiniz net rakam 391 Euro oluyor.

Peşin fiyatta bana en düşük 2400 TL fiyat verdiler. Tercih sizin.
  • hyperborea61 H kullanıcısına yanıt
    ..Doğrudur
    İstanbulda bir Arkadaş var Almanya Media Markt ten alıyor bana hesap çıkardı 435 euro...uyguna geliyor ama tek kişi için git gel zor..(Bilet parası +Komisyon) Alacak varsa 2 adet olarak aldırılabilir..Tabi güven konusu var, 200 Tl kapora alıyormuş?? Bu kısmı iyi..

Ayrıca bu Güç olayı da farklı konu..Ben zaten apartman ortamında 50 Wat bile açamam ki, 100 watlık cihaz alsam ne olacak :9 Yer olur, müstakil ev olur o zaman tamam..

Amacım Kısık sesle az wattla yeterli seviyede müzik-radyo-internetten dinlemek...

N1506 yanlış tercih mi? Bana 20-30 wat bile yeter :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 11 Şubat 2017; 20:11:39 >
  • Amazon de olayı patladı gibi ek önlemler geldi sanırım noterden vekaletname isteniyor 300 tl para çıkıyor ayrıca hiç tanımadığın 100 kişiye vekalet verceksin yani aldın kapına kadar geliyor olayı şu zamanda hikaye,amazon de bu tür sorunlardada yapcagimiz bişey yok özürdileriz vs.. boş laflarla can sıkıyor düşünen arkadaşlar bunu da hesaba katsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugurbjk35 U kullanıcısına yanıt
    Patlayan bir şey varsa o da fahiş fiyatlarla ürün satıp 10 alışverişte yapacağı kârı tek alışverişte yapmaya çalışan hi-fi esnafı.
  • ugurbjk35 U kullanıcısına yanıt
    Eleştiri üzerine baktım profil neden gizli acaba??
  • Bloklayın ve şikayet edin gitsin. Felaket tellallığı yapıyor... Muhtemelen yerli bir satıcı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yine geldi satıcı kardeş Bu vatandaş panik halinde anlaşılan çok zararı var Tatlı karları sekteye ugradı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunhun34 -- 12 Şubat 2017; 0:40:14 >
  • Amazon ile ilgili alışverişler için bu link size yeter ,
    https://forum.donanimhaber.com/trnin-en-buyuk-amazon-rehberi-3-yilinda--99980530
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurbjk35

Amazon de olayı patladı gibi ek önlemler geldi sanırım noterden vekaletname isteniyor 300 tl para çıkıyor ayrıca hiç tanımadığın 100 kişiye vekalet verceksin yani aldın kapına kadar geliyor olayı şu zamanda hikaye,amazon de bu tür sorunlardada yapcagimiz bişey yok özürdileriz vs.. boş laflarla can sıkıyor düşünen arkadaşlar bunu da hesaba katsın

Sizin Amazon la derdiniz ney biz dunya kadar ürün alıyoruz her hafta hiç sorun yok nerden çıktı bu yazdıklarınız

• Saplantıya bak insanlardaki neyse hayal dünyam geniş uydurdum demekki ama başınıza gelince sen haklıymışın derseniz kafi

• 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.