Şimdi Ara

MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu) (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
42
Favori
128.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar marantz sr 7010 ile aranıza katıldım.
    5.1 speaker sistemi ile kullanıyorum.
    Henüz ayarları öğrenme ve alışma aşamasındayım.
    Birkaç film izledim ve gayet memnunum şimdilik.
    Yalnız şöyle ilginç bir durum var.
    İndirmiş olduğum remux atmos filmleri zidoo z9s ile izlerken avr de atmos değil dolby truehd yazıyor.
    Ama apple tv 4k ile satın alınan dolby atmos filmleri ve netflixden atmos film ve dizilerde avr de atmos yazıyor.
    Bu durum neden olur?
    Atmos speakerlarım yok diyeceğim ama aplle tv de izlerken sorun yok.
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Atmos terminaline hoparlör bağlayıp deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 25 Mart 2019; 9:19:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hayırlı olsun keyifli kullanımlar.

Atmos çıkışlarında hoparlör olmadığı için öyle gözüküyordur muhtemelen. Apple tv 5.1 olarak gönderiyor galiba atmosu, farklı bir teknoloji kullanıyor tam da anlayamadığım o yüzden sorun olmuyor olabilir.
    Bende x9s var. Yanlış hatırlamıyorsam film oynarken menü/ses kısmından atmos olanı seçmeniz gerekiyordu. Filmde hem true hd hem atmos olarak 2 seçenek vardı diye hatırlıyorum ama emin değilim. Bir bakın isterseniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Atmos terminaline hoparlör bağlayıp deneyin.
    Ön 2 kulenin üstlerine bunları koymayı düşünüyorum. Ne dersiniz?https://www.hepsiburada.com/sony-ss-cse-dolby-atmos-ozellikli-hoparlorler-p-HBV00000FJ2SV?magaza=BT%20Teknoloji&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=EAIaIQobChMI7pvcguCc4QIVDbbICh2_7w7hEAYYASABEgLIKvD_BwE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 25 Mart 2019; 10:19:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Hayırlı olsun keyifli kullanımlar.

Atmos çıkışlarında hoparlör olmadığı için öyle gözüküyordur muhtemelen. Apple tv 5.1 olarak gönderiyor galiba atmosu, farklı bir teknoloji kullanıyor tam da anlayamadığım o yüzden sorun olmuyor olabilir.
    Teşekkür ederim.
    Atmos speaker almam şart gibi herhalde
    İşinizi görür. Ben de bir ara almayı düşünmüştüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dousk

Bende x9s var. Yanlış hatırlamıyorsam film oynarken menü/ses kısmından atmos olanı seçmeniz gerekiyordu. Filmde hem true hd hem atmos olarak 2 seçenek vardı diye hatırlıyorum ama emin değilim. Bir bakın isterseniz.
    Teşekkürler. akşam mutlaka bakacağım
  • Marantz nr 1604. Kumandası,mikrofonu mevcut. Sadece kutusu yok. Alacağım amfi indirime girdiğinden acil satılık. 1500 TL. İlgilenenler pm'den yazabilir .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Üstad hoparlörlerin özelliklerine bakın ona göre alın bence. Bu tarz hoparlörler tavandan yansıtma ile atmos etkisi yarattığı için kullanım ortamınızın uygunluğu önemli. Hoparlör, dinleme alanı arasındaki mesafe uzun olabilir, kısa olabilir, tavan düz olmazsa yine sıkıntı olma ihtimali yüksek.
    Az para değil araştırma yapmadan almayın bence. :)
  • quote:

Üstad hoparlörlerin özelliklerine bakın ona göre alın bence. Bu tarz hoparlörler tavandan yansıtma ile atmos etkisi yarattığı için kullanım ortamınızın uygunluğu önemli. Hoparlör, dinleme alanı arasındaki mesafe uzun olabilir, kısa olabilir, tavan düz olmazsa yine sıkıntı olma ihtimali yüksek.
    Az para değil araştırma yapmadan almayın bence. :)
    Elimde definitive promonitor 800 var 1 çift.
    aynı aşağıdaki fotodaki gibi kulelerin üst tarafına duvara taksam olurmu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 25 Mart 2019; 20:1:4 >

Ben de benzer şekilde kullanıyorum.
    Şahsi fikrim diğer seçeneğe göre daha performans alacağınız yönünde.
  • quote:

Ben de benzer şekilde kullanıyorum.
    Şahsi fikrim diğer seçeneğe göre daha performans alacağınız yönünde.
    Peki bu durumda dolby atmos devrede mi?
    Kurulumu atmos olarak yaparsanız devrede oluyor.
    Bende apple tv olduğu için multi in gözüküyor ekranda ama bu şekilde kullanıp atmos alan arkadaşlar var.
  • quote:

Kurulumu atmos olarak yaparsanız devrede oluyor.
    Bende apple tv olduğu için multi in gözüküyor ekranda ama bu şekilde kullanıp atmos alan arkadaşlar var.
    apple tv de satın alınan atmos filmlerde avr de atmos çıkıyor...5.1 kurulumda bile
    Mümkünse arkada kafanızın üzerine gelecek şekilde yani top middle (TML) olarak takarsanız daha iyi olur

Benim sistem öncesinde bu şekildeydi. Sonradan ön üste de hoparlör taktım ama arka üste taktığımda aldığım etkiye göre zayıf bir artısı oldu. Önler kule olunca üst hoparlörün etkisi pek anlaşılmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet apple'ın cinslikleri işte
  • Merhaba arkadaşlar,

Kısa süre önce yeni bir eve taşındım.
    Salon 8m x 3.2m ölçülerinde ve kenarda köşede hiç kiriş yok. Salonun br yarısına oturma grubu diğer yarısına yemek grubu konumlandıracağız. Oturma grubunun yanında TV olacak ve mevcut Marantz NR1607 AVR ile birlikte 5+1 Canton CX 85 sistemimi de TV önceliğinde konumlandıracağım. Ancak Salonun diğer ucundaki pencerenin yıkarısınada Projeksiyon perdesi asarak Tavana sabitleyeceğim projeksiyonuda zaman zaman film ve maç izlemek için kullanmayı istiyorum.

Tek ses sistemimi gerektiğinde Projeksiyon ile kullanmayı umuyorum. Merkez (Center) hoparlöre kablo payı bırakarak gerektiğinde konumunu değiştirebilirim.

Ancak bilmediğim ve merak ettiğim konu şu. TV ye göre Sağ ön-Sol Ön-Sağ arka-Sol arka hoparlörleri kumanda da tek tuşa basarak Perdeye göre ayarlanmasını sağlayabilirmiyim?
    AVR sistemimde böyle bir özellik var mı emin değilim. Zone ayarları var ama Marantz a aşina arkadaşlar var ise tavsiyelerini almak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 24 Nisan 2019; 12:7:34 >

• nohackmove kullanıcısına yanıt
    Maalesef söylediğiniz şekilde bir ayar yok.
    Kablo değişimi yapmanız gerekiyor yada bu işe uygun switch var mıdır araştırmak gerek. Tabi iki farklı kurulum olacağı için bir kurulumda kalibrasyon olmayacak.

• onkal kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim.
    Farklı bir global forumda da araştırmıştım dün. Sanırım Audyssey içerisinde MultiEQ diye birşey varmış. 2 farklı kurulumuda kalibrasyon sonrası USB belleğe yedekleyerek istediğim ayara bu yedekten geçiş yapabiliyormuşum. Henüz denemedim ancak haftasonu vakit bulabilirsem deneyeceğim.
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.