Şimdi Ara

MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu) (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
42
Favori
128.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: odesy

öyle birsey yok bunu kim savunuyorsa kendini avutmaktan öte geçemez bisikletle ferrariyi geçemezsin
    Hocam gel de anlat..5.1 geçtim Sounbarda Dolby Atmos var diyorlar ya sinir olmamak içten değil..nerede diyorum Üst Tavan hopalörleri?

Gerek yok diyorlar :)
  • cypresshilltr kullanıcısına yanıt
    Hangi model nasil birsey kullananiyorsunuz acaba? Çok Ses çıkarıyor mu? AVR nin sesini etkileyebilecek titreşimler nasıl?

Biraz çok sordum sanırım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JuMu kullanıcısına yanıt
    Bu linkte ki modeli kullanıyorum.
    https://www.hepsiburada.com/addison-anc-505-5-mavi-led-fan-2-usb-6-farkli-kademe-ayari-15-17-notebook-sogutucu-stand-p-BS400020

Odanız çok sessizken biraz ses duyabilirsiniz. Ama film seyrederken bir rahatsızlık duymazsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cypresshilltr kullanıcısına yanıt
    İnceliyorum. Teşekkürler.

• Arkadaşlar

Marantz sr 6003 almak üzereyim bilgisi olan varmı acaba

Veya 1500 TL civarlarında ne önerirsiniz

Heco 702 le sürülecek ağırlıklı sinema izlemek için

• tamer sipsak T kullanıcısına yanıt
    4k ve yeni ses formatlarıyla (atmos vs) işiniz yoksa güzel cihaz.
    Nereden baksanız 6-7 yıllık cihaz 1500TL'den daha az etmeli ama malum sıfırları yüksek olunca ikinci eller de ona göre yüksek oluyor.

Heco ile uyumu konusunda bilgim yok maalesef.
  • O fiyatlardan daha aşağı düzgün cihazlar bulmak artık zor. Cihazların değerlerini bence yaşlarıyla oranlamak cok mantıklı değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Marantz Ud 8004 universal disc player ile ilgili fikriniz nedir? Pm8005 üzerinden müzik dinlemek ve sr5011 ile sinema için bu cihazı almayı düşünüyorum. Marantz ın İyi Bir cd playerı 2bin tl civarında iken bu tarz bir bluray player edinmeyi daha mantıklı buluyorum. Tecrübe eden var mı bu cihazı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • good_enemy G kullanıcısına yanıt
    Yaşından ziyade teknolojisi açısından bakmıştım ama düşündüğümü net yazmadığım için anlaşılmamış doğal olarak.
    Uyarı için teşekkürler.

Dijital cihazlarda (avr, processors, dac, media player, vs) teknoloji çok hızlı değiştiği için maalesef yıllar geçtikçe değerleri diğer cihazlara göre daha çok düşüyor. Ama bir power amfi, hoparlör eğer kaliteliyse ve kurcalanmamışsa değer kaybetmiyor hatta değeri bile artıyor. :)
  • Teklifiniz için teşekkür ederim hala araştırma içindeyim

Sizin teklifinizide degerlendirecem

• merhaba stereo marantz pm6006 amfi almak isteyen arkadaşlar varsa linkteki ilanıma bakabilir. teşekkürler.

https://forum.donanimhaber.com/marantz-pm6006-sifir--133689578#133689578
  • quote:

Orijinalden alıntı: good_enemy

O fiyatlardan daha aşağı düzgün cihazlar bulmak artık zor. Cihazların değerlerini bence yaşlarıyla oranlamak cok mantıklı değil.
    Dijital bir cihazda bu dediğiniz geçerli değil. Pekala şu zamanda hdmi ı olmayan flagship bir avrnin fiyatı seneler bazında aynı değerlerde olamayacaktır. Analog efsane bir stereo amfi de veya efsane bir hoparlör olsa idi bahsedilen dediğiniz gibi idi hangi seneye dahil olduğunun önemi olmazdı...

• Selam herkese.

Elimde kullanmakta olduğum Sony str-dn1070 avr ve Marantz pm8005 stereo amfim var ancak sony avr de pre-front çıkış omadığı için film izlerken, müzik dinlerken sürekli kablo sök-tak yapmaktan artık gınaa geldim bu yüzden aklımdan Sony avr mi satıp yerine Marantz nr1608 alarak 8005’de ki power-amp direct bağlantısı yaparsam acaba ses konusunda Sony gibi memnun kalırmıyım. Slim kasa almak istemiyorum ancak bütçe şimdilik o şekilde. Bu slim kasa marantz sony ile karşılaştırırsak iş görür mü sinema da? Sisteme atmos ve yan surround hop dahil edemeyeceğim için 5.1 olması kâfi olacak, Gönül 5011 veya 5012 almaktan yana ancak bütçe meselesi işte. Cvp için herkese teşekkğr ederim. Tecrübeli arkadaşalar yardımcı olırsa sevinirim.

• yusuf-emre Y kullanıcısına yanıt
    baktıgınız cihaz çokta ucuz bir cihaz değil . Dolayısı ile o bütçe ile avr gibi avr özellikle 2. elde pek tabiki mümkün görülüyor. Heleki atmos gerekmiyorsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 14 Temmuz 2018; 15:4:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf-emre

Selam herkese.

Elimde kullanmakta olduğum Sony str-dn1070 avr ve Marantz pm8005 stereo amfim var ancak sony avr de pre-front çıkış omadığı için film izlerken, müzik dinlerken sürekli kablo sök-tak yapmaktan artık gınaa geldim bu yüzden aklımdan Sony avr mi satıp yerine Marantz nr1608 alarak 8005’de ki power-amp direct bağlantısı yaparsam acaba ses konusunda Sony gibi memnun kalırmıyım. Slim kasa almak istemiyorum ancak bütçe şimdilik o şekilde. Bu slim kasa marantz sony ile karşılaştırırsak iş görür mü sinema da? Sisteme atmos ve yan surround hop dahil edemeyeceğim için 5.1 olması kâfi olacak, Gönül 5011 veya 5012 almaktan yana ancak bütçe meselesi işte. Cvp için herkese teşekkğr ederim. Tecrübeli arkadaşalar yardımcı olırsa sevinirim.
    O Sonynin yerini gucunu slim tip avrlerin hic biri tutmaz. Keske satmasaydim dersiniz. Yerinizde olsam ikinci el en azindan hdmi dts hd master destekli pre out cikisli bir avr alirdim Onkyo,Denon. Bende Onkyo TxSr705 almistim Denon’a bir sey olursa kullanirim diye. Gucu kalitesi yuzunden Onkyo degil Denon yatiyor

• Teşekkür ederim cevaplar için, işte bu yüzden sormak istedim. Son pişmanlık fayda vermez malum. Nr1608 almak galiba iyi fikir olmayacak. Sony den avr olarak memnunum atmos yok ama film ve stereo konusunda hiç fena değil, tabiki stereo işini 8005 ile hallediyorum. Sürekli kablo bağlamak ve tekrar çıkarmak bazen zor geliyor, diyeceksiniz ki “ya hu ne var 2 dakkalık iş ammada naz ettin” fakat öyle bir an geliyor ki kablo bağlamayı bırakın kumandayı odanın için de aramaya bile üşeniyorum dts-hd ses destekleyen bir avr almak mantıklı geliyor tabi pre-front çıkışı olan. Bi kurcalayım avr ilanlarını. Belki düzgün bişeyler denk gelir. Onkyo thx serileri fena değil gibiler ama hiç dinlemedim ve kullanmadım. Diğer önerilere de açığım tabi ki, cvp in herkese teşekkür ederim

• Cromartie dediğin gibi onkyo lar gerçekten güzel cihazlar, halbu ki denon’u çok över kullananlar ama onkyo da güzeldir.

• yusuf-emre Y kullanıcısına yanıt
    Butce ne kadar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçe 2 bin gibi olur. Bi bakayım eğer olursa oldu olmazsa artık kablo söküp/takma ya devam. Napalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.