Şimdi Ara

MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
2.213
Cevap
44
Favori
116.770
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Ses Sistemleri >> Ev Sinema Ses Sistemleri >> MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu)
Giriş
    115 Mesaj

Son durum bu şekilde.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
  • Yarbay
    4386 Mesaj

Hayirli olsun efendim . Stereo ampli baska oluyor . Hanıma da bir yatak odasi takımını yenilersin olur biter 😉

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    good_enemy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

CINEMA : Philips bdp8000 + Yamaha rxv781 + Benq w2000
  • Teğmen
    115 Mesaj

:) birkaç gün geçsin Yavuz bey sonra yapacağız birşeyler mecburen :)
    Bir sonraki adım ya iyi bir pikap ya da yine maranz UD7007 player var. PM8005 i aldığım camarossaudio daki beyefendi Dual'in pikaplarının oldukça iyi olduğunu ve düşünebileceğimi söyledi bana. Bu arada dükkan sahiplerinin yaklaşımları çok iyi, uzunca sohbet ettik, dostane insanlar, hatta ürünü hemen almak için yeterli naktim yoktu senetsiz sepetsiz dert etmeyin olduğunda ödersiniz dediler, bu devirde hiçbir firmanın bu şekilde yaklaşacağını düşünmezdim hele ki istanbul piyasasında! O kadar işlerinin arasında bana dükkanlarını gezdirdiler sohbet ettiler, anlattılar, iyi insanlardı kısacası. Yolunuz düşerse uğrayın bir bakın derim.
    Kendilerinin tavsiyelerini aldık bir kenara koyduk zamanı gelsin bakacağız, sizler pikap olarak ne önerirsiniz bu arada?

|
    |
    yavuzazgin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4386 Mesaj

Maltepe deydi yerleri degilmi ? Bir kere yoldan gecerken gorup ugramistim . Bahsettiginiz gibi bir izlenim olmustu bendede .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

CINEMA : Philips bdp8000 + Yamaha rxv781 + Benq w2000
  • Teğmen
    115 Mesaj

Evet Yavuz bey Maltepe'de sayılır biraz geçince idealtepe mevkiinde kalıyor. Ben daha önceden bilmiyordum PM8005 le birlikte öğrenmiş olduk. Önemli yani bu konular ne bileyim, bu işler hobi sonuçta hem sohbet hem muhabbet hem de alışveriş olmalı diye düşünüyorum... Herkese iyi geceler, iyi forumlar.

|
    |
    yavuzazgin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3843 Mesaj

Öncelikle hayırlı olsun. Stereo amfinin tadı başka, hele de power amp girişi varsa daha da iyi oluyor.

Yalnız sizdeki 5011’in dengi olan bendeki denon 3400 baya ısınıyor ve bir üst raftaki medya oynatıcı ve Digitürk kutusunu baya ısıtıyor. Bu sebeple stereo amfiyi avr’nin üstüne koymayın derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Roksan Kandy 2 Stereo Amfi, Project Debut Carbon Esprit SB Pikap, Ortofon M2 Red iğne, Pi 3, SMSL M8 dac, Black Rhodium Jive hoparlor kablosu,
    PC: Aerocool DS Cube, High Power Astro Lite750w 80Plus Gold, Ryzen 5 3600, Asrock B450m Pro4, 16gb ram, Asus Dual-RX 580, Sandisk Ultra II 240gb SSD
  • Teğmen
    115 Mesaj

Selamlar, aklıma geldi dediğiniz ancak ayrı ayrı olduklarında hem dağınıklık hem yer kaybı oluyor ayrıca böyle daha şık göründüğünü düşünüyorum. Amfilere çok yüklenmediğim için aşırı ısınma olmadı dün kontrollü bir şekilde kullandım. Plazma ünitesi değiştiğinde bir raf sistemi edineceğim.

|
    |
    turuncu55 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    396 Mesaj

Kusura bakmayın geç gördüm mesajınızı . Güveniniz ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Stereo amfinin tadı başka. Bende birçok avr denemesinde stereo amfinin yerini alamayacağını anladım. Hem avr hem stereo amfi de almayı düşündüm ama biraz minimalist olduğum için vazgeçtim:) şu an Stereo amfi de devam ediyorum. Tabii ki sinemada yeterli performans alamıyorum. Şimdi sadece sinema için Arka hoparlörleri olan bir soundbqr mı alsam diyorum acaba:))

|
    |

Cahilliğime verin lütfen. Ben de marantz 5012 almayı düşünmüştüm bir ara. Stereo amfi alınca bunu avr ye mi bağlıyoruz yoksa ikisi de birbirinden bağımsız mı oluyor? Hoplara kabloyu hangisinden çekiyoruz?
    Teşekkürler.
    |
    |
    Bahsedilenler: good_enemy

Orijinalden alıntı: cratos4203

Cahilliğime verin lütfen. Ben de marantz 5012 almayı düşünmüştüm bir ara. Stereo amfi alınca bunu avr ye mi bağlıyoruz yoksa ikisi de birbirinden bağımsız mı oluyor? Hoplara kabloyu hangisinden çekiyoruz?
    Teşekkürler.

Avr nin pre out çıkışından bir interconnet kablo ile stereo amfide ki direct yada ht by-pass girişine takıyorsunuz

Stereo anfinin hoparlor çıkışlarını da hoparlörlerinize takiyirsunuz

Yani stereo dinlerken avr kapılı olacak

Film izlerken avr de streo amfide acık olcak

Bahsettigim girişler stereo anfiniz de yoksa diğer girişlere takarsininiz ama ses kontrol iki cihazda birden olur

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: cratos4203

Teşekkürler.

Avr nin pre out çıkışından bir interconnet kablo ile stereo amfide ki direct yada ht by-pass girişine takıyorsunuz

Stereo anfinin hoparlor çıkışlarını da hoparlörlerinize takiyirsunuz

Yani stereo dinlerken avr kapılı olacak

Film izlerken avr de streo amfide acık olcak

Bahsettigim girişler stereo anfiniz de yoksa diğer girişlere takarsininiz ama ses kontrol iki cihazda birden olur

Hocam bahsettiğiniz girişler Marantz Pm6006 da var mıdır? 5012 ve pm6006 birlikte almayı düşünüyorum.

Teşekkürler.

• Teğmen
    115 Mesaj

Selamlar "power amp direct in" girişi pm6006 da malesef yok. Pm7004 ve pm8005 de var zaten bende bu sebeple ikisinden birisi olması konusında ısrarcı olmuştum ama pm6006 olsa da diğer aux girişlerinden bağlayabilirsiniz. Sinema amfisi de marantz olduğu için ses açma kapatma işlevini tek kumandadan yapabiliyorsunuz onda sorun olmaz.

|
    |
    cratos4203 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    115 Mesaj

Mete bey onca sistemden sonra sıradan bir hometheatre on sizi tatmin edeceğini sanmıyorum açıkcası:) bu tarz cihazlar kullandıktan sonra onlara dönmek zor olur sizin için.Saygılar.. Bir ara bir ud7007 getirebilirseniz yurt dışından haber verin lütfen:)

|
    |
    metedoruk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    396 Mesaj

ben genelde başa sarıyorum:) yurt dışından haftaya gelen olabilir haber veririm size..
    |
    |

Bir anlamda iyi oluyordur yeni yeni cihazlar kullanmış olıyorsunuz ama benim o kadar değiştirebilme şansım olmayacak:) aldık artık bayağı birşeyler arızalanmazsa beni uzun yıllar idare eder.

|
    |
    metedoruk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    115 Mesaj
    Arkadaşlar ara bağlantı için ben şu anda sıradan bir kablo kuşlanıyorum ama bukabloları söküp yerine kaliteli bir kaç tane interconnect kablo alacağım tavsiyelerinize ihtiyacım var

|
    |
  • Yüzbaşı
    643 Mesaj
    Arkadaşlar herkese iyi akşamlar;

Çözemediğim bir Konu için sizlerden ve değerli uzman arkadaşlar dan yardım rica ediyorum. .

Sistemim ;

Marantz SR 5008

Paradigm milleniaone 3.0 ( left center right )

Henüz subwoofer almadım. .sorunum şöyle;

D

a

r

k marka medya oynatıcı da 1080 dts filmleri izlerken

Marantz ses menü sün de tüm ses seçenekleri çıkıyor.

( Dts -dolby pro -multi vsvs) fotografta mevcut.

Hafta içi ps4 aldım ses çıkışını Dts olarak ayarladım

bugün ilk Bluray filmi mi aldım ve marantz a bağladım fakat ses menüsünde resimde görüldüğü üzere media oynatıcı da aldığım ses seçenekleri çıkmıyor Dts vs.yok.

Sadece stereo -multi channel vs.çıkıyor ( fotoğrafta görüldüğü Üzere ) film menüsünden 5.1 dts seçtiğini de belietmek isterim..

Filmi kapatıp ps4 menüsüne geçince Dts tekrar gözükuyor. .neyi yanlış yapıyorum çözemedim ..

Yardimlarinizi rica ediyorum. Cvp verecek arkadaslara şimdiden teşekkür ederim

TV : Panasonic 55VT30 /Samsung 42 S 5S / AVR : Marantz SR 5008 / SPEAKERS : PARADIGM * MILLENIAONE 3.0 / CAMCORDER Sony HDR XR 500E FULL HD camera / MEDIA PLAYER : Dark tank 1 TB / RECEIVER : Jameson 3004-GALATASARAY

• Binbaşı
    1331 Mesaj

Sen auto seç. Ses dts gelirse zaten dts yazar amfi. Amfiyi auto'da tutup kaynaktan ayarla. Dts yazmıyorsa ses ps4 den dts gelmiyordur.

|
    |
    gizza kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ps4’de filmi oynattığınız programda ses çıkış ayarı varsa belki orası bitstream yada passthrough olarak ayarlanmamış olabilir. Aklıma başka birşey gelmedi

|
    |
    gizza kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Roksan Kandy 2 Stereo Amfi, Project Debut Carbon Esprit SB Pikap, Ortofon M2 Red iğne, Pi 3, SMSL M8 dac, Black Rhodium Jive hoparlor kablosu,
    PC: Aerocool DS Cube, High Power Astro Lite750w 80Plus Gold, Ryzen 5 3600, Asrock B450m Pro4, 16gb ram, Asus Dual-RX 580, Sandisk Ultra II 240gb SSD
  • Yüzbaşı
    643 Mesaj

Onu zaten denedim. . sonuç yok!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gizza -- 1 Nisan 2018; 10:56:7 >
    |
    |
    Apache Air Fighter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    TV : Panasonic 55VT30 /Samsung 42 S 5S / AVR : Marantz SR 5008 / SPEAKERS : PARADIGM * MILLENIAONE 3.0 / CAMCORDER Sony HDR XR 500E FULL HD camera / MEDIA PLAYER : Dark tank 1 TB / RECEIVER : Jameson 3004-GALATASARAY
Reklamlar
Canlı Tv izle
Sohbet
Media Sözlük
kolayoto.com
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.