Şimdi Ara

Mapfre kaskomu yan sanayi ürünle yapıp kaskoyu iptal ediyor paramı ödemiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Mapfre den genişletilmiş kasko poliçem vardı araçta da geçmişten ağır hasar kaydı var. Kaskom yapılalı 2 ay oldu geçenlerde kaza yaptım aracı kolumana çektim eksper geldi aynı gün gördü ben 7 gün ikame araçsız kaldım ve bekledim. Sonunda kasko bana dönerek araçta geçmişten ağır hasar kaydı olduğu için yetkili serviste yaptıramayacağımı anlaşmalı bir servise götürüp muadil ürünle tamir edileceğini ve sonrada kaskomun iptal edileceğini söylediler. Araçta ağır hasar kaydı olduğu için böyleymiş. Madem öyleyse baştan kaskoyu yapıp neden parayı alıyorlar? Ayrıca mdem kaskomu iptal ediyorlar bana kalan 10 aylık ücreti neden iade etmiyorlar. Sözleşmede araçta ağır hasar kaydı varsa böyle diye hakları gizlidir diye falan madde koymuşlar ama bu resmen dolandırıcılık gibi bir şey.

Şimdi burada acentemi daha suçlu mapfre mi. kimi nereye dava edeyim ne yapmamı nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 26 Şubat 2019; 13:29:3 >

• Merhaba ,

Bu poliçeyi yapan yerin hatası. Bunu size söylemeleri gerekiyordu ağır hasarlı diye belirttiğiniz zaman.

Ağır hasarlı araçlara sadece iki firma kasko yapar ,onlar da anlaşmalı servis şartı koyar.

Mapfre sigorta sadece %80 ödüyoruz bile diyebilirdi sizin durumunuz için bence iyi niyetli davranmışlar.

Tüm hakları gizlidir maddesi sizi etkilemez, ağır hasar için ayrı madde var ve %80 ödeme yapılacağı belirtiliyor. Ödeme almayıp kaskoyu iptal ederek geri kalan tutarı iade alabilirsiniz.
  • Ak sigorta pert araçlara kasko yapıyor, şartları ise poliçede yazar, özel servis ve muadil parça kullanılır diye. Siz aracı ilk başta zaten yetkili servise götürmemeniz lazımdı özel serviste muadil parça temin eder.

Kaskonuz iptal ediliyor ise başka sebebi olabilir, iptal etmezler normal şartlarda. İptal edilse bile kalan iade primini ödemek zorundalar, sıkıştırırsanız acente ile birlikte iade alabilirsiniz.

Prim iade edilmemesi harici dışında her şey normal, dolandırıcılık vs değil. Prim konusunu da acente ile çözmeniz lazım.
  • Peki ileride sıkıntı yaşamamak adına bundan sonra nereden kasko yapmamı önerirsiniz?
  • ColorTR kullanıcısına yanıt
    Ağır hasarlı araçlara sadece iki firma kasko yapar hocam.

Zamanı gelince bilgilerinizi gönderebilriseniz kontrol eder iletirim ben size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ColorTR

Peki ileride sıkıntı yaşamamak adına bundan sonra nereden kasko yapmamı önerirsiniz?
    Merhabalar
    normalde mapfre pert kayıtlı araçlara kasko düzenlemez muhtemelen tramerini almadığı bir anda arkadaş onayladı poliçeyi yenileme döneminde dilerseniz bende size destek olmaya çalışırım.
    saygılarımla.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.