Şimdi Ara

manyetik kontak konusunda bilgiye ihtiyacım var

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
4
Cevap
0
Favori
195
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Elektronik >> manyetik kontak konusunda bilgiye ihtiyacım var
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    24 Mesaj
    selamlar;
    alarm sistemi kullanıyorum evde ancak panel girişi az olduğu için tek bir girişi boşta ve bu girişe 4 tane manyetik kontak bağlamayı düşünüyorum seri olarak. Panelden gelen kabloyu manyetik kontağın bir kablosuna bağlayıp, manyetik kontaktan çıkan kabloyu diğer manyetik kontak girişine ondan çıkanı sonraki kontağa şeklinde bağlayacağım son kontaktan çıkan kabloyu panelin gnd sine bağlayacağım ancak sorum şu
    birden fazla manyetik kontak kullanımı cihaza zarar verir mi?
    herhangi bir direnç takmam gerekir mi?
    başka şekilde bağlantı yapmak mümkün mü?

|
    |
    Panel girişleriniz NC yani normalde kapalı ünite için ise seri bağlayınız ekstra birşey gerektirmez. Ancak , NC ünite için ise paralel bağlamanız gerekecektir. Onda da ekstra birşey gerekmeyecektir.
    |
    |
    normalde kapalı olarak ayarlanmış kontaklarda öyle.
    1 kablo üzerinden devam edip 5 taneye kadar manyetik kontak takmayı düşünüyorum
    |
    |
    dirençleri neredeyse yok sayılacak kadar küçük oldukları için, kontakların seri bağlanmasında hiçbir sakınca yoktur. devre çok hassas olmadığı sürece, kontakların açma kapama sırasında oluşan, gerilim sıçramalarından zarar görme olasılığı yoktur.
    |
    |

[DH] Öğretmenler Odasi!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
emek server
bankalar.org
Canlı Tv izle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,178
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.