Şimdi Ara

Manuel vites mi, Otomatik vites mi tercih ederdiniz? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
569
Cevap
7
Favori
80.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aradaki fark 4k fiyatı aşmazsa tabiki otomatik ama 10k fiyat farkı var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şirket aracım EDC şanzımanlı.Genelde manuale alıp kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AA3437 -- 23 Mayıs 2019; 17:1:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul içi ikisinde kullanırım ama imkan varsa otomatik. İstanbulda şehir içi trafiği kabız sürücülerle dolu olduğu için debriyajla ilişki yaşıyoruz aliminyüm

• Öner kullanıcısına yanıt
    Ama sonuçta dişlerin devir ettirdiği miktardan dolayı bir karşılığı veya denkliği vardır. Hondaların 2012 2013 kasalarının vites sayısı kaçtır, kısacası yakıt tasarrufu nasıldır?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ya sorumu bu mk otomatiğin verdiği rahatlığı konforu ve dinamikliği seriliği manuel de alamazsın aklı olan manuel demez zaten

• Otomatik vites elbette
    Otomatik şanzımanın masrafından korktuğunu yazan arkadaslar çift kavramada uzak dursunlar
    CVT şanzumanli benzinli bir japon alip keyiflerine baksinlar

• Vitessiz tercih ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Suprémacy

Ben Manuel seviyorum

Neden, bi kere aracın devir kontrolü tamamen sende oluyor. Arkadaş ben istediğim viteste istediğim devirde kullanmak istiyorum. Motor sesini istediğim gibi duymak istiyorum. Vites dediğin yani şanzıman arabanın en temel fonksiyonlarından birisi ve bunun kontrolü de kullanıcıya ait olacak arkadaş. Bu benim görüşüm tabi katilirsiniz katılmasınız. Bir de Manuel kullanmak daha zevkli bence. Özellikle spor kullanımda.
    kullanmasını bilirsen aynısını otomatikte de yapabilirsin, mesela 4.vitesde hafif rampa çıkıyorsun, canın biraz macera mı istedi gaz pedalına iki tık tık basıyorsun vites 2.ye inmiş devir 6000 bine çıkmış bu arada sağ elini vites değiştirme yerine kahveni yudumlamada kullanıyorsun.

sorması ayıp ama hiç otomatik kullandın mı, otomatik arabanın el kitabını okudun mu; yoksa sende bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar klübünden misin,

• Ben trafikte rahat olmayı severim. İster uzun yol ister kısa yol olsun benim tercihim otomatik vitesten olacaktır. Maddi durumum el verdiği sürece tabii ki de otomatik kullanmayı tercih edeceğim.
  • hiç otomatik kullanmadım :(
  • Manuel arabayı kapımın önüne koymam.
  • Otomatık vıtes kullanmadım ve denemedım, araba kıralarken bıle manuel kıralıyorum.
  • Fiyat farkı olmasa veya farki verebilsem tabi otomatik. Zaten eğer firmayı pazarlamacı kafası yönetmese artık manuel vites arazi aracı hariç üretilmezdi.

• Manuel araç var şuanda, Hiç otomatik kullanmadım ama araç değişecek olsam otomatik tercih ederdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araba olsun da manuel - otomatik fark etmez
  • Adam otomatik kullanmasa neden karşılaştırıp manuel tercih ediyorum desin? Audi a4 sedan, bmw x5, a3 sportback otomatik kullandım. Hic biri kendi aracim değildi, kısa süre kullandım sayilir toplasan 10 saat ancadir. Benim tercihimde manuelden yana. Hem daha az sorunlu hem de daha rahat hissediyorum. Istanbul trafiğinde olsam anca o zaman otomatik tercih ederdim.

• Yıllardır araba kullanıyorum. Otomatik arabam da oldu manuel arabam da... Bu tarz konulara her zaman yazdığım bi şey var:
    Kalabalık bir şehirde yaşıyorsan, rahatlık istiyorsan otomatik vites tam senin için
    Ama nüfusu az olan bir yerde yaşıyorsan kesinlikle manuel.
    Öteki yandan kalabalık şehirde yaşayıp benim gibi zevkine manuel kullanan insanlar da var. İstanbul trafiğinde bostancıdan beylildüzüne 4 saatte gidip ayaklarını pert etmiş olabilirsin ama bu manuelden zevk alamayacağın anlamına gelmez
    Bir de çok uzun yol yapan biriysen de manuel zevklidir onu da eklemeyi unutmayayım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Manuel masrafsız .
    Dsg 80 bin. Km sonrası baskı değişim vs. Çok masraf..

• ehliyeti alalı 9 yıl oldu 9 yılda manuel kullandım.Otomatikte kullandığım zamanlar oldu.
    Manuel uzun yolda bir nevi otomatik gibi oluyor. 5 e (yada 6 ya ) attıktan sonra durana kadar el viteste olmuyor. Premium da manuel çok nadir var 2.elde durum nasıl bilmiyorum ama premium da otomatikte zorunlu kılıyor gibi.
  • vjdrsjejv kullanıcısına yanıt
    Avrupa ile bizde o denli fark olmaz. 5-10 sene geriden gideriz maksimum.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.