Şimdi Ara

Manuel vites giderek tarihe karışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
5.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 ay
  • Cevaplayan Üyeler 81
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • fblorenzo (11 mesaj) Bethesta (5 mesaj) MuammA_ (5 mesaj) ali_0017 (4 mesaj) Celonfix (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (45 mesaj) Mobil (36 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (35 mesaj)
  • @
12 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    161 Mesaj
    Hafta sonları ehliyet komisyonunda görev yapıyorum her ne hikmetse manuel kullanamayıp çift stop yapıp kalan pek çok aday var , otomatikten girenlerin ise %90'ı bayan ve bunlar rahat bir şekilde sınavı geçiyorlar. Şimdi anlıyor musunuz otomatik tercihini ? Herkes manuel kullanamaz arkadaşlar hele istanbul gibi bir yerde kendini şoför sanan ama daha sinyalden bir haber tonla insan var, bunlar da otomatikçi olarak karşımıza çıkıyor çoğunlukla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    575 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MuammA_

Sizin gibi otomatik severlerin aklına uyup ilk defa otomatik aldım genel olarak tamam rahat ama inanın gram zevk almıyorum araba sürerken resmen manueli özlüyorum. Büyük ihtimalle satıp yine manuel alacağım. Şimdiye kadar 7 farklı arabam oldu 6'sı manueldi. İşin ilginç tarafı eşim de benimle aynı fikirde keşke manuel alsaydık deyip duruyor:)
    Bana göre otomatik tam anlamıyla acemi işi...
    Hocam manuel yeni arabalarda kalkıyor artık yapacak birşey yok, mesela giulia qv ilk zamanlarda manuel seçeneği ilede sunulurdu artık direk otomatik satılıyor.

Sıfır alacaksın nasıl alacan manuel?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Kesinlikle haklısınız acemiler rahatlık diyor ama keşke gözlerini yoldan ayırmadan vites değiştirme kabiliyetleri olsaydı ikisi arasındaki farkı anlayabilirlerdi diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fblorenzo -- 17 Eylül 2020; 9:14:26 >
    |
    |
    MuammA_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    580 Mesaj

Dediğim gibi araba sürmeyi çok severim, o yüzden manuel özlemi çekiyorum. Bu arada Ankara'da yaşıyorum sürekli şehir içi trafiğe giriyorum, buna rağmen manuel diyorum. Kalkarsa yapacak bişey yok eski model zevkine hafta sonu sürmek için bişey alırım :))))

|
    |
    Logan Howlett kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    614 Mesaj
    uzun yolda pek bi farkı yok ikisinin. yoğun şehir için trafikte beziyorum manuelden ama kısa yolculuklarda iyi oluyor. karışık bi durum ama herkesin manuel öğrenmesi bence gerekli anlık neler yaşayacağımız belli değil (acil durumlardan bahsediyorum)
    |
    |
    Intel i5 6600k 4.2Ghz // Asus z170-A // Evga Gtx 1070 FTW ACX 3.0 // Evga 650W GQ 80 // Crucial BX100 250GB SSD // Corsair h100i v2 // NZXT S340 (White) // Ballistix Sport LT 8x2 DDR4 2400mhz (White) // Steelseries Rival 600 // Logitech G710 // Hyperx Cloud 2 // Logitech z533
    Asus PG278Q G-sync
    It
  • Yarbay
    3824 Mesaj

90-130bg arabayla nasıl bir zevkmiş bu

fblorenzo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    161 Mesaj

Çocuk musun acemi misin ona göre cevap vereyim

Celonfix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3824 Mesaj

Ne manuel kullanan insanlar var onlarda bi haber sinyalden. Bu işin tercihle ustalıkla alakası yok, tamamen parayla alakalı. Şurada ikisini aynı fiyata sunsunlar bir kişi gidip almaz manuel. Zf,Aisin şanzıman yerine manuel tercih edecek bir kişi bulamassınız. Trafikte terör estiren doblocuların hangisinin otomatik vitesi var? Cidden saçmalamışssınız. Bir de 90-130bg araçlarla zevkten bahsedenler var onlar apayrı bir komedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 17 Eylül 2020; 9:30:2 >
  • Yarbay
    3486 Mesaj

ben hayatımda hiç gazla freni karıştırıp öndeki arabaya vuran, sonra geri vitese takıp tekrar gazla freni karıştırıp arkadaki araba vuran bir manuel araba görmedim. bence araba manuelde öğrenilmesi gerekir. el ayak göz koordinasyonu daha iyi gelişir. ondan sonra arabayı araç olarak kullanacak insan otomatik alır, keyif almak isteyen düz vites alır.
    161 Mesaj

Kendi küçük dünyandan çıkarsan alan var mı yok mu anlarsın, ben kendi tecrübelerimi aktardım , manuel kullanamayanlar genelde otomatik tercih ediyor, ben bunu gözlemliyorum sıkışık trafikte süremiyorlar, sen karşı çıktın diye bu gerçek değişmiyor.

|
    |
  • Yüzbaşı
    580 Mesaj

Balık tutmaktan nefret ederim hayatımda bir defa gittim birdaha da tövbe ettim ama balık tutmak için canını verecek arkadaşlarım var, sorunca zevk diyorlar. Şimdi zevkin beygir ile ne alakası var da yazıyor aklım almıyor :) yorum yaparken IQ sınırlıması getirilmeli...

|
    |
  • Yüzbaşı
    580 Mesaj

Ağır saçmalıyorsun... İlk mesajımı oku önce 6 farklı manuel aracım oldu 7.si otomatik, hemde piyasada en çok tutulan otomatik araçlardan sanırım "idrak yolları enfeksiyonu" yaşıyorsun... Geçmiş olsun

|
    |
  • Teğmen
    161 Mesaj

Ne diyeceksin işte heralde Hakkinen ile muhattap oluyoruz 1000 HP araç sürüyor hem de otomatik sürüyor saygı duyalım bari , komedi işte

|
    |
    MuammA_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3824 Mesaj

Sen çıksan keşke kendi küçük dünyandan. Yeni nesil araç alan adam manuel yoksa nasıl alsın? İstanbul Ankara trafiğinde ki adam rahatlık varken niye gitsin manuel alsın. Evet manuel sürdün diye usta bir şöforsün tebrik ederim. Kendinizi avutmaya devam edin F1'e falan katılmayı düşünür müsün?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 17 Eylül 2020; 9:36:23 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    797 Mesaj

Gören de rally yapıyor sanacak. Günlük kullanımda araban Manuel olsa ne olur otomatik olsa ne olur. 😁

YawuzS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    161 Mesaj

Tamam işte senin o rahatlık dediğin şeyden bahsediyorum ben de ,zor geliyor bazılarına manuel, şahsen bana manuel zor gelmiyor, F1 pilotu gibi konuşan sendin 130 HP aracı beğenmedin , benim öyle bir derdim yok

|
    |
  • Yüzbaşı
    455 Mesaj
    Ben de yakit kullanan motorlara karsiyim.

Ben hala at arabasi kullaniyorum. Yeni nesil at arabasi suremiyor. Acik havada buz gibi havada kar yagarken at arabasini surmeyen zevkini bilmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: BorazanPower

Gören de rally yapıyor sanacak. Günlük kullanımda araban Manuel olsa ne olur otomatik olsa ne olur. 😁
    Balık tutacak adam 2 - 3 bin lira harcayıp olta takımı ve malzemesi alıyor. Ederi 2 - 3 bin lira olacak kadar balık bile tutamıyor. Uğraşması geçirdiği onca vakitte cabası. Oysaki o paraya uğraşmayıp hazır kaç kilo balık alabilirdi.
    |
    |

Orijinalden alıntı: MuammA_

Sizin gibi otomatik severlerin aklına uyup ilk defa otomatik aldım genel olarak tamam rahat ama inanın gram zevk almıyorum araba sürerken resmen manueli özlüyorum. Büyük ihtimalle satıp yine manuel alacağım. Şimdiye kadar 7 farklı arabam oldu 6'sı manueldi. İşin ilginç tarafı eşim de benimle aynı fikirde keşke manuel alsaydık deyip duruyor:)
    Bana göre otomatik tam anlamıyla acemi işi...
    Araba surmenin nesi zevk işi. Hele istanbul gibi sehirlerde. Gorende rally yapiyorsun zanneder.😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Masal Oku
Canlı Tv izle
Bebek Oyunları
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,375
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.