Şimdi Ara

Manuel pişmanlıktır keyifli diyenler gelsin (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
454
Cevap
2
Favori
40.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
124 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha yenisin sanırım şoförlükte. Bu saydıklarinin hiçbiri uzun yıllar araba kullanan adamlar için sorun değil. Hatta farkında bile değil. Ha, çok sıkışık dur kalk trafikte manuel çile, o zaman hak veririm. Sürekli arabaya zarar gelmesin diye boşa atmak sonra 1'e takmak ve bunu bin kere tekrarlamak sıkıyor. Debriyaja bas çek gitsen balatanim ömrü kısalacak vs.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yıllardır manuel aracım var. Hep otomatik almak istedim olmadı. Son aldığım aracı da Golf istediğim ve DSG den korktuğum için manuel aldım ancak keşke alsaydım inceldiği yerden kopsun dedim :)
  • Adamı Allah dünyada manuel vites ile imtihan etmiş:) kullandığı araç turbo dizel yüksek torka sahip çok fazla vites değişimi de istemiyor. 75-80 bg tork fakiri benzinli kullansa intihar ederdi galiba:) bende yıllardır otomatik kullanıyorum ama manuel vites olayını aşırı abartmış. Sürüş zevki denilen şey manuel vites ile alınır. Kimse bana otomatikten de zevk alınır demesin lütfen:) otomatik viteslere kulakciklari süs diye koymuyorlar. Millet otomatik viteste dahi manuel müdahale istiyor. Vay anasını 20 küsür yıldır İstanbulda araba kullandım bunun rahat 12-13 yılı manuel vitesti böyle eziyet çektiğimi bilmiyordum:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boraycan -- 9 Aralık 2019; 14:23:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir zaman sonra refleks haline gelen bir olgu nasıl bu kadar yoruyor insanları anlamıyorum.Ama sizin kendi tercihiniz olduğu gibi bizim de kendi tercihimiz.
    Manuele devam

• Badi Ekrem kullanıcısına yanıt
    Bende aynı sizin geçtiğiniz yoldan geçtim. Hep tereddüt ettim sonra incelediği yerden kopsun deyip aldım. Onu da gidip garantici davranıp tork konvertörlü aldım:)

• jose manuel garcia torres okumasın bu başlığı.
  • Yoğun trafikli bir yerde yaşamıyorum ama hiç manuel eziyetmiş yoruyor dediğimi hatırlamıyorum. 2-3 parmak hareketi nasıl oluyor da yoruyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok manual seven yarı otomatik alsın
  • Manuel mi kaldı yahu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce manuel roadsterım vardı.O araç sadece manuel olmalıydı.Otomatiği yarı fiyat olsa bile almazdım fakat şuan normal binek aracım var otomatik onunda manuelini almam

• PDK > ZF > 7Tronic ' e sahip bir araç kullanmıyorsan manuale devam edebilirsin. Manual zevki 400hp den sonra başlar. 100 beygirlik ılık arabaları ile zevk alınmaz ...
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Sen Suudi Arabistan'a falan git, orda daha rahat drift atarsın sokak arasında. 2-3 çocuk falan da öldürürsün iyi olur 100 ile giderken.
  • son aracıma kadar ne işim var otomatik vitesle derdim. yok avrupa da manuel azmış fazlaymış öyleymiş böyleymiş. Bana avrupa da 1 tane istanbul trafiğinin yakınına yaklaşan bir yer söyleyin.... yok öyle bir kent... turistlerin oluşturdukları trafiklerden bahsetmiyorum yerel insanların. benim memleketimde de otomatiğe gerek yok ama velhasıl kelam istanbul da yaşıyoruz.

ameleliği bırakın kendinize otomatik bir araç alıp sevindirin.
  • Beş sene otomatik araç kullandıktan sonra sıfır araç almak zorunda kaldım aracım hurdaya çıktığı için, bütçem yetmediğinden manual almak zorunda kaldım. Manual keyif diyenlere bir şey söylemek istiyorum; siz keyif nedir bilmiyorsunuz emin olun keyif kavramı sizde ve normal insanlada farklı şeyler ifade ediyor emin olun. Şehir içinde manual araç kullanmayı sevmek bence düpedüz mazoşizmdir.
  • Dizel manuel > atmosferik otomatik
  • istanbulda manuel kullanmak rezalet bişey. geçen hafta yenikapıdan silivriye git gel yaptım. bacağım koptu resmen onun dışında pek de otomatik olsun diye aradığım olmadı.
  • şimdi öyle deme bu adam öyle bir zevk alıyor ki bak nasıl geçiş yapıyor viteslere.
  • Araba kullanmayi bilmiyorsan böyle konu açarsın. Senin zor dediğin şeyler bizim için nefes almak gibi zaten. Çaba harcamıyoruz yani.

Kullanmayi öğren sana da zor gelmez.

Oto vites in keyfi ayri ama manuel zor geliyorsa yapamıyorum deyin kabullenin. Yumurtaniz eksilmez.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.