Şimdi Ara

-- Manuel Lenslerle Çekilmiş Fotoğrafların Paylaşım Konusu -- (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
7
Favori
16.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Pentax manuel lensler + Canon 5D :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

Pentax k-x + tamron 70-210 f3,8/4

Yeni sonsuza odaklamayan lensimle bugünden seçip beğendiklerim:
    http://www.flickr.com/photos/49475826@N03/tags/pentaxkxtamron70210f3/

hiç birine dokunmadım. Hepsi kameradan çıktığı haliyle orjinal. Direk flickr a yükledim.

Bir kaç sevdiğimi de şuraya koyayım bare

--  Manuel Lenslerle Çekilmiş Fotoğrafların Paylaşım Konusu  --

Ahmet Bey'e selamlarla :) (@yıldız)

Fotolar iyide...ben f değerine takıldım...f/3.8-4...çok değişik...performansıda iyi gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pentax -- 1 Ekim 2011; 3:23:00 >

• Boşver hocam "f4" de geç, Tokina 28-70 bi serisinde f2.6-2.8'di
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

Boşver hocam "f4" de geç, Tokina 28-70 bi serisinde f2.6-2.8'di

Tamam hocam..Tokinanın f değeride iyiymiş...
  • Bu konuda örnek fotoğraflarını bulabileceğiniz manuel lensler....şimdilik bu kadar...

Helios 44-2
    Jupiter9 85mm
    Nikkor 35mm f/2 AI
    Nikkor 105mm f/2.5
    Nikon 135mm f/2.8
    Olimpus Om 50mm f/1.8
    Panagor 90mm f/2.8
    Pentacon 200mm f/4
    Pentax SMC A 50mm f/1.7
    Pentax SMC A 50mm f/2
    Pentax SMC-K 135mm f/2.5
    Pentax SMC M 50mm f/1.4
    Pentax SMC M 50mm f/1.7
    Rokinon 14mm f/2.8
    Sigma A 90mm f/2.8 1/2 macro
    Sigma 135mm f/2.8
    Soligor 28mm
    Takumar SMC 50mm f/1.4
    Tamron 70-210mm f/3.8-4
    Tamron 90mm f/2.5
    Vivitar 100mm
    Vivitar mc 50mm f/1,7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pentax -- 2 Ekim 2011; 23:20:25 >
  • sigma a 90mm f2.8 1/2macro
    %100 crop f4.0 da çekildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo-pentax -- 1 Ekim 2011; 5:10:05 >
  • Manuel lens alasim var bu kadar kullanani bulmusken dayanamadim sormam lazim. Pentax smc 50mm f 1.4 ile Takumar smc %0mm f 1.4 arasinda ne fark var? Bunlar ayni lensler mi? Bir de bu Takumarda ki radyasyon olayi nedir? Konuyu kirlettim ama cevap veren olursa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skylineGTR_34

Manuel lens alasim var bu kadar kullanani bulmusken dayanamadim sormam lazim. Pentax smc 50mm f 1.4 ile Takumar smc %0mm f 1.4 arasinda ne fark var? Bunlar ayni lensler mi? Bir de bu Takumarda ki radyasyon olayi nedir? Konuyu kirlettim ama cevap veren olursa sevinirim.

takumar m42 bayonet
    pentax 50mm f1.4 pk bayonet en büyük fark bu
    2 lenside kullanmış biri olarak
    pentax kullanıcıysanız pk bayonet almanızı tavsiye ederim ama canon filan kullanıyorsanız takumar daha cazip olur.takumarın kaplaması toryum içerdiğinden toryumda radyoaktif madde olduğundan kullanılmamasını öneriyorlar.babam 32 yıllık jeoloji mühendisi ve ben kullanmadan önce ona danıştım (forumlarda söylenenleri ilettim).fazlasıyla abartıldığını uzun uzadıya anlattı bana

edit:imzanızı şimdi gördüm canoncuymuşsunuz.ben kullandığım 55mm f1.2 lerden takumar,mamiya sekor,tomioka bu m42 leri tavsiye ederim.ilerde full frame e geçme ihtimaliniz varsa sakın pentax bayonet lens almayın çünkü lensin pimini çıkarmanız gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo-pentax -- 1 Ekim 2011; 5:34:14 >

• quote:

Manuel lens alasim var bu kadar kullanani bulmusken dayanamadim sormam lazim. Pentax smc 50mm f 1.4 ile Takumar smc %0mm f 1.4 arasinda ne fark var? Bunlar ayni lensler mi? Bir de bu Takumarda ki radyasyon olayi nedir? Konuyu kirlettim ama cevap veren olursa sevinirim.

İkiside zor bulunan lensler...ve pahalı...tavsiyem pentax SMC M 50mm f/1.7 olur sana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pentax

quote:

İkiside zor bulunan lensler...ve pahalı...tavsiyem pentax SMC M 50mm f/1.7 olur sana...

Cevaplariniz icin tesekkur ederim. Ben Amerikada yasiyorum okul nedeniyle. ebayde bolca secenekler var. Aslinda takumar a niyetlendim ama asahi, pentax vs gibi versiyonlari var anladigim kadariyla. Arada optik eleman olmamasi icin m42 bayonetlere bakmamlazim sanirsam degil mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pentax

quote:

Cevaplariniz icin tesekkur ederim. Ben Amerikada yasiyorum okul nedeniyle. ebayde bolca secenekler var. Aslinda takumar a niyetlendim ama asahi, pentax vs gibi versiyonlari var anladigim kadariyla. Arada optik eleman olmamasi icin m42 bayonetlere bakmamlazim sanirsam degil mi?

evet m42 bayonet almalısın...

• skylinegtr_34
    ilk mesajımı editledim.şimdi canonun register değeri 44 pentaxın ve m42 lerinde 45-46 arası.
    yani durum şu hangisini alırsan al optik elemansız 4/4 lük kullanabileceksin canon60d de
    hiç bir sorun yaşamıycaksın
    valla amerikada olduğun için seçenek çok
    ilk mesajımda belirttiğim gibi mamiya-tomioka-takumar ve birde unuttuğum sears var.
    bu lenslerden bir tek sears ı kullanmadım.ama takumardan daha başarılı olduğunu duymuştum güvendiğim birinden
    bence takumar 55mm f1.4 ten başka bişeye bakma
    benim ebayda gördüğüm içimde kalan bi lens:
  • http://www.pbase.com/carpents/nlsr2m11compare
    buraya bak sears ve takumar karşılaştırması
    benim mamiya sekorla aramda büyük bir aşk vardır bu aradaserisini yapıcam kısmetse
    bu arada arşivde 550d+pentax 50mm f1.4 le çekilmiş bir fotom var dilersen özelden rawını yada jpeini atarım

• @photo-pentax ilginiz icin tesekkur ederim. Iyi olur gonderebilirseniz raw olarak. Dusuk f degeri icin almak istiyorum boyle bir lens haliyle canonlar pahali biraz. 50mm f1.8 mk ii vardi bokehi falan pek hosuma gitmedigi icin sattim simdi f 2.8 asagisi kalmamiz oldu portre konusunda sorun olabiliyor.
  • rawını silmişim
    jpeg atıyorum hocam pm le
    bu arada biraz ebaya baktımda
    para varsa bu lens çok şukela
    http://www.ebay.com/itm/Carl-Zeiss-PRAKTICAR-PANCOLAR-MC-50mm-f-1-4-50-/370540203776?pt=Camera_Lenses&hash=item5645eacf00#ht_5332wt_1002
    buda adaptörünüz
    http://www.ebay.com/itm/AF-confirm-Praktica-PB-P-B-Lens-Canon-EOS-Adapter-/120634222514?pt=UK_Photography_CameraLenses_Lens_caps_hoods_adaptors_ET&hash=item1c165c27b2

para varsa yada yoksa siz yinede bunu kovalayın.içimden bi ses ucuza gitçek diyor
    http://www.ebay.com/itm/AUTO-SEARS-LENSES-MOUNT-1-1-4-F-55MM-20522-HOYA-FILTERS-SKYLIGHT-1-4-2-/170702676656?pt=Camera_Lenses&hash=item27beac22b0#ht_6484wt_916

edit:uykusuzlıktan kafa gitmiş yanlış link vermişim düzelttim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo-pentax -- 1 Ekim 2011; 6:37:18 >

• Cok tesekkurler. Sears in keskinligi ve bokehi daha guzel geldi bana ama Takumarin da renkleri guzel. Ben de sears olarak suna teklif vermistim bir farklari var mi acaba tipleri disinda?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220861064630&ssPageName=ADME:B:BOC:US:1123
  • pahalı hocam ya o para verilmez
    bunun 16 saati kalmış bunu kovalayın.bence 75 doların üzerine çıkmayın sears için
    http://www.ebay.com/itm/AUTO-SEARS-LENSES-MOUNT-1-1-4-F-55MM-20522-HOYA-FILTERS-SKYLIGHT-1-4-2-/170702676656?pt=Camera_Lenses&hash=item27beac22b0#ht_6484wt_916
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

Valla süper kırma....

Gerçekten harikaydı ama taaki sonsuza netleyince aynayı yerinden çıkarana kadar sonrasında ff ile çarpma yapmayan tek manuel lens olan OM bayonete dönmek zorunda kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert_39

quote:

Valla süper kırma....

Gerçekten harikaydı ama taaki sonsuza netleyince aynayı yerinden çıkarana kadar sonrasında ff ile çarpma yapmayan tek manuel lens olan OM bayonete dönmek zorunda kaldım

Onun için şöyle bir güzellik var :) Lensin arkasındaki diyaftam çubuğunu törpülüyorsun ve aynana çarpmıyor... Ama bir daha pentax'da çalışmıyor :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mert_39

quote:

Valla süper kırma....

Onun için şöyle bir güzellik var :) Lensin arkasındaki diyaftam çubuğunu törpülüyorsun ve aynana çarpmıyor... Ama bir daha pentax'da çalışmıyor :)

Yanlış hatırlamıyorsam onuda denemeyi düşünmüştük ama diyafram çubuğu değilde komple sürtüyordu

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.