Şimdi Ara

-- Manuel Lenslerle Çekilmiş Fotoğrafların Paylaşım Konusu -- (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
7
Favori
16.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iwd35

Hazır konu yeniden canlanmışken, elimde 44m-7 58mm f2 lens var. Fakat minimum odaklama mesafesi 2mt civarında acaba lenste mi sıkıntı var? İç mekanda bu beni çok zorluyor. Makinem 1.5 çarpanlı.

Minimum netleme mesafesi çok önemli bir konu bence. O nedenle bende lens almadan önce hep bakarım bu mesafeye. Lensin görsellerine baktığımda 50 cm gibi duruyor. netleme halkasında 0,5 yazıyor son kısmında. Lensin netleme halkasını sona kadar çevirince kaç metre yazıyor bir bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKINLASINN -- 22 Mart 2018; 9:47:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

quote:

Orijinalden alıntı: iwd35

Hazır konu yeniden canlanmışken, elimde 44m-7 58mm f2 lens var. Fakat minimum odaklama mesafesi 2mt civarında acaba lenste mi sıkıntı var? İç mekanda bu beni çok zorluyor. Makinem 1.5 çarpanlı.

Minimum netleme mesafesi çok önemli bir konu bence. O nedenle bende lens almadan önce hep bakarım bu mesafeye. Lensin görsellerine baktığımda 50 cm gibi duruyor. netleme halkasında 0,5 yazıyor son kısmında. Lensin netleme halkasını sona kadar çevirince kaç metre yazıyor bir bak.

Evet Akın hocam spec değerlerine baktığımda da 45-50cm gibi bir değer görüyorum şurada:http://camerapedia.wikia.com/wiki/Helios-44 o yüzden merak ediyorum acaba bendeki lenste mi bir problem var. Elinde olan kontrol edebilir mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bugün lensi body ye takmadan 2cm boşluk bırakarak bir deneme yaptım 30cm den bile odaklama yapıyor. Aldığım adaptör de mi sıkıntı var acaba sizce?

High-Precision M42-FX lens adapter for M42 screw mount lens To for Fujifilm X Camera X-T10 X-A2 X-T1 X-A1 X-E2 X-M1 X-E1 X-Pro1

http://s.aliexpress.com/qUbQFZ7B?fromSns=Copy to Clipboard

• iwd35 İ kullanıcısına yanıt
    Aynı lensten bende de var, Canon da kullanıyorum herhangi bir sorun olmadı, 45 50 cm de netleyebiliyor. Adaptörden dolayı sensör ve lens arası fazla yakın anlaşılan, linkteki adaptör ultraslim modele de benzemiyor. Adaptörün makina lens arası genişliği kaç milim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 24 Mart 2018; 17:19:31 >
  • Helios 50mm f1.8 (77M-4)
     --  Manuel Lenslerle Çekilmiş Fotoğrafların Paylaşım Konusu  --
    Cat 24 by ARroWCoLT, on Flickr

• Canon FD 50mm f1.4

• ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    27mm olarak ölçüm aradaki mesafeyi. Slim modelinden haberim yok hocam. Sizdeki daha mı ince model acaba? Bu arada diğer M42-FX çeviriciler de gördüğüm kadarıyla aynı mesafede gibi görünüyor (gözle bakınca). Yani internette slim model bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iwd35 -- 24 Mart 2018; 21:40:52 >
  • iwd35 İ kullanıcısına yanıt
    Canon adaptörleri DSLR olduğu için çok ince, lensin vidalı kısmı gövdenin içine giriyor.

https://www.amazon.co.uk/Fotasy-compatible-Fujifilm-Mirrorless-Focusing/dp/B078KC7Z19 Şöyle bir şey varmış, makro tüpüyle kullanmak için demiş, sendeki normal adaptör o zaman, peki sonsuza odaklamada sorun var mı?
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Hocam sonsuz odaklamada sıkıntı yok.

• Yeni bir 44M-7 aldım. Diğerinin bozuk olduğunu böylelikle anlamış olduk:)

Batteries by catacombet, on Flickr

Mineral Water by catacombet, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iwd35 -- 13 Nisan 2018; 12:51:40 >

• Helios 77M-4 f1.8 50mm

Helios 77m-4 f1.8 50mm by catacombet, on Flickr

• Vivitar 75-205 pompalı düfeng gövdesine minik Olympus PEN E-PL3 makinasını takarak çektim

Friends by Ciddi iyi1i, on Flickr

Aynı ekipman ile yağmurun sesine baktım ki aşka davet diyordu !.. Hemen koşarak oradan uzakşlaşıp 4 duvar aradım "4 duvar niye var" sesi kulaklarımda çınlarken kendimi şehvet dolu 4 duvarlı bir asansör içinde damacanalar ile başbaşa buldum !..
    Rainy Streets by Ciddi iyi1i, on Flickr

Hemmen bu 4 duvarlı günah geometrisi içinde kamerayı aradım !!! Kim, nereden hangi açı ile beni izlemekteydi !.. Kendimi bir anda damacanaların aksi istikamete fırlatırcasına uzaklaşmıştım.

Reading notes in nature by Ciddi iyi1i, on Flickr

Üfff kokuyordu çorapları ve püfür püfür havalandırmaktaydı. O ise "4 duvar niye var" demek istemiştim zat-ı muhtereme...

Biraz fazla zıplamış olmalıydım ki o mesafeden gördüğüm tek şey
    Full Moon 09.10.2014 by Ciddi iyi1i, on Flickr

Tümü aynı ekipmanla 4 duvar dışında çekilmiş toplum ahlakı, gelenek ve göreneklerimize uymayan bu görüntüleri esefle kınadığımı söylemek için sizlerle paylaştım.

• Helios 77M-4 50mm f1.8, XT1
    Chance by catacombet, on Flickr

Children by catacombet, on Flickr

• quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Helios 50mm f1.8 (77M-4)
    Cat 24 by ARroWCoLT, on Flickr
    çok güzel

• drjacob kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • Sony slt a37 & auto revuenon 50mm 1.8
    https://flic.kr/p/HcGD9T

https://flic.kr/p/25u8vgT

https://flic.kr/p/25LfbBh

https://flic.kr/p/246VuwW

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swashbuckler55 -- 5 Mayıs 2018; 22:41:15 >

• Pentax-M 28 mm. F/2.8 Lens ile F5.6 Diyaframda çekildi.

IMGP7762 by Kürşat ZORLUSOY, on Flickr

• Edit, yanlış konu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgeturist -- 26 Haziran 2018; 19:48:36 >
  • Konu başlığı eski tip, otomatik odaklama özelliği olmayan, analog lensleri kapsıyor. Yongnuo 50mm AF bir lens değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Konu başlığı eski tip, otomatik odaklama özelliği olmayan, analog lensleri kapsıyor. Yongnuo 50mm AF bir lens değil mi?
    Evet AF özelliği mevcut :) Ben bu başlığı nasıl prime lens diye okudum, o ara ne yapıyordum hiç bir fikrim yok
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.