Şimdi Ara

-- Manuel Lenslerle Çekilmiş Fotoğrafların Paylaşım Konusu -- (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
7
Favori
16.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Canon 600D ve Helios 44-2 58mm f/2.0 ile çekimler:

--  Manuel Lenslerle Çekilmiş Fotoğrafların Paylaşım Konusu  --

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excalibra -- 23 Mart 2014; 12:57:13 >

• Canon 600D ve Yashica ML 28mm f/2.8:

Yashica ML 50mm f/1.9:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excalibra -- 27 Mart 2014; 0:39:56 >

• nex5 canon fd 50mm f1.4 f4de makinada vivid seçili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

Pentax KX + Rokinon 14mm 2.8f (600 TL mükemmel kaliteli )

--  Manuel Lenslerle Çekilmiş Fotoğrafların Paylaşım Konusu  --  --  Manuel Lenslerle Çekilmiş Fotoğrafların Paylaşım Konusu  --

Pentax KX + Pentax 50mm 1.7f A (5 TL'ye aldım fiyat performans oranı inanılmaz kaliteli)

--  Manuel Lenslerle Çekilmiş Fotoğrafların Paylaşım Konusu  --  --  Manuel Lenslerle Çekilmiş Fotoğrafların Paylaşım Konusu  --

Pentax KX + Tamron 90mm 2.5f Adaptall BBAR 52BB (250 TL mükemmel kaliteli bir objektif)

Pentax KX + Panagor 90mm 2.8f (300 TL Hala çözemedim... Kimi zaman aşırı mükemmel kimi zaman deli ediyor ? ? )

pentax KX den memnunmusunuz tavsiye edermisiniz ?

fujifilm hs25 e sahibim bu makinaya geçiş yapıyım mı biraz bilgi verirmisiniz ?

• Samyang olmadan bu konu olmaz

SAMYANG 85mm f/1,4 ASPHERICAL - IF

• Samyang 85mm
    Pentax K-r

• helios 44m-4 58mm

model araç

--  Manuel Lenslerle Çekilmiş Fotoğrafların Paylaşım Konusu  -- --  Manuel Lenslerle Çekilmiş Fotoğrafların Paylaşım Konusu  --

• Sony Nex-5r

Soligor 60-300 mm f:4-5.6

DSC00498 by Clubberh, on Flickr

DSC00496 by Clubberh, on Flickr

DSC00494 by Clubberh, on Flickr

Jupiter 8 50 mm f:2.0

DSC00432 by Clubberh, on Flickr

DSC00407 by Clubberh, on Flickr

• Birazda soligor 60-300 mm gündüz çekim örnekleri (Sensörde malesef bir kaç parça toz varmış sonradan gördüm)
    Lens beklediğimden iyi çıktı.

DSC00567 by Clubberh, on Flickr

DSC00564 by Clubberh, on Flickr

DSC00562 by Clubberh, on Flickr

DSC00560 by Clubberh, on Flickr

DSC00559 by Clubberh, on Flickr

DSC00550 by Clubberh, on Flickr

DSC00545 by Clubberh, on Flickr

DSC00540 by Clubberh, on Flickr

DSC00529 by Clubberh, on Flickr

DSC00510 by Clubberh, on Flickr

• Canon 600D ve Yashica ML 50mm f/1.9:

Canon 600D ve Yashica ML 28mm f/2.8:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excalibra -- 18 Mayıs 2014; 9:45:46 >

• Optik kalitesi zayıf ama bokeh konusunda geniş açıda ondan daha iyisi yok sanırım en azından ben karşılaşmadım. Arka planı tamamen öldürüyor veya boncuk boncuk bokehler oluşturuyor. Pek yok bildiğim kadarı ile bu lens ülkemizde,eğer bokeh seviyorsan lens satışa konar ve bulursan kaçırma al derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Optik kalitesi zayıf ama bokeh konusunda geniş açıda ondan daha iyisi yok sanırım en azından ben karşılaşmadım. Arka planı tamamen öldürüyor veya boncuk boncuk bokehler oluşturuyor. Pek yok bildiğim kadarı ile bu lens ülkemizde,eğer bokeh seviyorsan lens satışa konar ve bulursan kaçırma al derim.

Soligoru alıcaktım kime sorduysam vazgeçirdi. Genel olarak optik kalitesinden bahsettiler. Şimdi ise biraz para biriktirip nikon 20mm 2.8d alıcağım.

Teşekkürler.
  • Yalnız bir noktayı kaçırmamak lazım bu lens bokeh ustası, 20mm de benim bildiğim bu kadar net bokeh veren başka lens yok yani tek.Burada beklenti önemli olan eğer bokeh beklentin varsa bu lensten başka seçenek yok ( bildiğim kadarı ile) ama amaç keskinlikse ki arkadaşların keskinlik açısından değerlendirmiş sanırım doğrudur optik kalitesi zayıf. Yani zevk lensi biraz bu lens.Bir de vazgeçirdiler derken benim bildiğim bu lens ülkemizde pek yok gerçi e-bay gibi sitelerde de az sayıda mevcut nadir bir lens o yüzden ucuzda değil pek.Siz ne zaman almaya karar verdim deyince sorma gereği hissettim bu lens olduğuna emin misiniz? Bu kadar çok rastladığınızdan soruyorum ben baya aradım bulamadım çünkü uygun bayonetlisini gerçi farklı bayonetlisi de pek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 21 Mayıs 2014; 16:30:14 >
  • quote:

Yalnız bir noktayı kaçırmamak lazım bu lens bokeh ustası, 20mm de benim bildiğim bu kadar net bokeh veren başka lens yok yani tek.Burada beklenti önemli olan eğer bokeh beklentin varsa bu lensten başka seçenek yok ( bildiğim kadarı ile) ama amaç keskinlikse ki arkadaşların keskinlik açısından değerlendirmiş sanırım doğrudur optik kalitesi zayıf. Yani zevk lensi biraz bu lens.Bir de vazgeçirdiler derken benim bildiğim bu lens ülkemizde pek yok gerçi e-bay gibi sitelerde de az sayıda mevcut nadir bir lens o yüzden ucuzda değil pek.Siz ne zaman almaya karar verdim deyince sorma gereği hissettim bu lens olduğuna emin misiniz? Bu kadar çok rastladığınızdan soruyorum ben baya aradım bulamadım çünkü uygun bayonetlisini gerçi farklı bayonetlisi de pek yok.

Benim bulduğum nikon bayonetli. Dediğiniz gibi çok fazla bulunmuyor , Lensi bilende pek yok. Istanbulda iseniz hayyam tarafına bakın orada bulunan bir esnafla görüşmüştüm Ocak ayında. Eğer satmadıysa alabilirsiniz. Hatta facebooktan sora bilirsiniz. Yusuf Ziya Genç olarak arattırınız.

• Nikon bayonet maalesef benim işime yaramaz, m42 bayonet arıyorum. Örneğin aşağıdaki foto Soligor 20mm ile çekilmiş.

• quote:

Nikon bayonet maalesef benim işime yaramaz, m42 bayonet arıyorum. Örneğin aşağıdaki foto Soligor 20mm ile çekilmiş.

Evet. Onunla çekilen diğer fotoğraflarda bu şekilde. Aslında karakteristiği bence gayet güzel. Gerçi burda macro özelliğini vurgulamışlar gibi. Mimari çekimlerde pek tatmin etmedi beni.

• Industar 61 L/Z + Makro tüpü
    Coin by Oktay A, on Flickr

Ballpen by Oktay A, on Flickr

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Ölü başlığı canlandırmışsın hocam :D
    Eve geçince bende bir iki manuelle çektiğim fotoğraflardan atayım da iyice canlansın :)
  • Sutlusoda kullanıcısına yanıt
    Güzel başlık aslında,forumda manuel lenslerle fotoğraf çeken çok insan var ama konu nedense unutulmuş.
  • Hazır konu yeniden canlanmışken, elimde 44m-7 58mm f2 lens var. Fakat minimum odaklama mesafesi 2mt civarında acaba lenste mi sıkıntı var? İç mekanda bu beni çok zorluyor. Makinem 1.5 çarpanlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.