Şimdi Ara

Manuel Ceed CRDI yakıt paylaşımlarım (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
2.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 970 kg ağırlığındaki 1.2 clio 7,9/100 yakıyor...
    125 cc motorsiklet 3-3,5/100 km. Benzin yakarken ortalamada 6 lt. Yakması zor...
    Golfun...
    Tutturulmuş bir uzun temiz yolda belki istenilen değerler görülebilir zaman zaman ama önemli olan ağırlıklı ortalama,çünkü cebimizden çıkan yakıt parası bu ortalama tutar yıl içerisinde...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Maddi/Manevi hangi aracta huzur hissedecekseniz ona yonelmekte fayda var.

Cevrenin yorumlarina da cok takilmamak lazim.

• supremum01 kullanıcısına yanıt
    Comfortlıne polo ve İ20 style'ları gözden geçiriyorum.Kullanıcı yorumları bulmaya okumaya vs çalışıyorum.Fabia baktım hoşuma gitmedi.A sınıf i10 gibi felan duruyor.Boşluktayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Comfortlıne polo ve İ20 style'ları gözden geçiriyorum.Kullanıcı yorumları bulmaya okumaya vs çalışıyorum.Fabia baktım hoşuma gitmedi.A sınıf i10 gibi felan duruyor.Boşluktayım.

liseyi bitirince üniversite var,o zaman görürsün boşluğu

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
  • Manuel Ceed için pek yakıt paylaşımı yok, o yüzden burada ara sıra yazmayı düşünüyorum.

Bugun kastamonuya gidip geldim. Toplam 3 kisiydik, hanim ve cocuk tabi hafif 3 kisi diyelim. Kislik lastikler, gidiste 5 donuste 0 derece sicaklik.

Ekonomik kullandim, hiz ort gidiste 85 donuste 82 olmasi lazim.

Yakit gidiste 4.7 donuste 4.5 lt. Kastamonu yuksek oldugu dan donuste daha dusuk yakmasi gerekirdi ama bi yerde 4.2 den sonra galiba dpf rejenerasyonu basladi ki rakim artmasa da yakit artti ve 4.5 ile bitirdik. Bazen boyle oluyor yakit artisa geciyor, bi uyari çıkmıyor ama belli oluyor.

Yol kısmen bölünmemiş, büyük çoğunluğu dişli asfalt ve iniş çıkış...

Manuel Ceed CRDI yakıt paylaşımlarım

Manuel Ceed CRDI yakıt paylaşımlarım

• Skoda yeti grenline 2012 aracımızda ortalama 5.8-6 lt 100 kmde.depo 60 litre full alıyor.ben yedeğe düşmesiyle mazotu alırım yedek kullanmam genelde.şehir içi kullanımında yedeğe düşmesiyle ölçtüğüm menzil 890-910 km civarı.en son km ölçümü ve aldığım mazotla km başına 17 krş yakıyor.forumlara bakıyorum daha az yakan araç görmedim.ufacık pololar daha fazla yakıyor.aracım 1.6 motor

• quote:

Orijinalden alıntı: tolder24

Skoda yeti grenline 2012 aracımızda ortalama 5.8-6 lt 100 kmde.depo 60 litre full alıyor.ben yedeğe düşmesiyle mazotu alırım yedek kullanmam genelde.şehir içi kullanımında yedeğe düşmesiyle ölçtüğüm menzil 890-910 km civarı.en son km ölçümü ve aldığım mazotla km başına 17 krş yakıyor.forumlara bakıyorum daha az yakan araç görmedim.ufacık pololar daha fazla yakıyor.aracım 1.6 motor

Ankarada mi kullaniyorsunuz? Mesela istanbul olsa trafikten dolayi, diger kucuk sehirlerde de kisa ve yokuslu kullanimdan dolayi uzun vadede bu ortalama zor oluyor kanaatindeyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adana

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.