Şimdi Ara

Manuel Ceed CRDI yakıt paylaşımlarım (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
2.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Red_Devils_

Akşam bende eve gelirken 36 km/s ortalamayla 6.6 litre yaktım.Yalnız otobanda rampa çıkarken biraz zorladım.Ve buca girişindeki meşhur trafiğe yakalandım.Bol bol dur kalk yapmama rağmen bence iyi bile yaktı.Arabayı almadan önce 8 litreyi geçmesin diyordum.Şükürler olsun anormal şartlar olmadığı taktirde 7 litrenin çok üstünde yakmıyor.Yeni nesil turbo benzinliler gerçekten çok ekonomik.Asıl sıkıntı olan benzinin pahalı olması maalesef.

Dediğiniz gibi benzin pahalı yoksa arabaların birşey yaktıkları yok. Millet yakında kendini kesecek araba 1 litre az yaksın diye.. Ne diyim bu hale düşürenler utansın.

Benim ve sizin, aramızda oluşan yakıt farkıda ağırlıktan kaynaklı. Harcadığınız yakıt C segmenti bir araba için mutlak kabul edilebilir bir değer. Tek dikkat edilmesi gereken nokta sağ ayağa hakim olmak. Yoksa meret 1.2 gibi yakmıyor. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Hocam karmada önceki aracınız cruze ile ne kadar bir yakıt farkı oluyor?

Cruze ile aynı güzergah ve kullanımda 8.2-8.4 litre civarı tüketimim oluyordu. Bu rakam kışın soğuklar yüzünden, yazın klima yüzünden pek değişmiyordu.

Yani Polo ile arasında ortalama 2.5litre fark var demek doğru olur.

Cruze 1360 kg civarındaydı.

Benzer performans sergiledkileri düşünülürse aynı performansı alırken 2,5 lt az yakmak tatlı gelmiştir

• 1.2tsi'a 11-12 litre nasıl yaktırıyorsunuz gerçekten merak ediyorum :) soğuk motorla 1 kilometre rampa dip gaz çıkıp park falan mı ediyorsunuz :)

Ben 1.4tsi dsg golf kullanıyorum. 6.5 ortlama gördüğümde oldu 12 ortalamada. Genel ortalamam 7.5litre-8 litre. Klima sürekli açık, %50 sakin %50 sportif kullanım. 1.5dci EDC fluence ile de 6.5-7 litre yakıyordum yani 1 litre fazla yakıyorum fluence'a göre.

Çok kısa mesafeli 1-2km kullanmıyorsanız, ya da sürekli her fırsat bulduğunuzda dip gaz yapmıyoranız sıkışık trafik vs. dahil 10 litreyi görmeniz pek mümkün değil.

Açıkcası bir daha dizel alacağımı sanmıyorum. Çok yüksek km yapmıyorsanız dizel ciddi bir avantaj sağlamıyor. O avantajada benzinli araç konforunu(sessizlik, kışın çok daha çabuk ısınan motor) tercih ederim.
  • Şu en sagdan tın tın giden tsi aracları görünce durdurup para veresim var.. biraz hızlanın ya. Az yaksın diyede böyle araç kullanılmaz ki :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Saint_

Şu en sagdan tın tın giden tsi aracları görünce durdurup para veresim var.. biraz hızlanın ya. Az yaksın diyede böyle araç kullanılmaz ki :)

Tsı olduğunu Nasıl anlıyorsun. Tdı Tsı çok yakından bakmadığın sürece ayırt edilemiyor ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

Orijinalden alıntı: _Saint_

Şu en sagdan tın tın giden tsi aracları görünce durdurup para veresim var.. biraz hızlanın ya. Az yaksın diyede böyle araç kullanılmaz ki :)

Tsı olduğunu Nasıl anlıyorsun. Tdı Tsı çok yakından bakmadığın sürece ayırt edilemiyor ki.

Arkasında tsi yazıyormuş duyduğuma göre, herkes bilmez ama durum bu, vagcı bir arkadaşım söyledi.

• Kışın 6.5 yazın 6 litre 1.2 tai istanbul trafik çok yoğun olsa 7 litre oluyor isteyen istanbulda buluşur gezeriz bu değerler normal kullanımda ekonomık kullanımda 5 lt yi gördüm yazın bunun dışında burda yazanlar ya aracı tanımıyor yada iyi araç kullanmıyorlar birde vw haterları var bişeyden anlamıyor onlar

• birisi kuzenimde bir diğeri yakın arkadaşımda bir diğeri de teyzemde olan 3 adet 1.2 tsi verileri şu şekilde.

şehir : Ankara - şehir içi. ( kesinlikle çevre yolu değil )

araç 1 golf7 1.2 tsi bm manuel
    yaşlı sürücü profili, yavaş sürer. Ankara içi tüketim ortalaması ( aracı sıfır aldılar ve hiç sıfırlamadılar ) 6,7 lt

araç 2 golf 7 1.2 tsi bm manuel
    genç sürücü ama ekonomi kasan biri. genel ortalama 6,2 lt

araç 3 Leon 1.2 tsi DSG
    genç sürücü, karma kullanım. 7 lt

Bunlar benim birebir gördüğüm değerler. Fikir vermesi açısından yazdım.
  • ceed i30 şehir içinde 9 lt nin altına kolay kolay düşmüyor
    hadi tdi ile karşılaştırsanız anlatımda bir alman benzinliyi kore dizel ile karşılaştırmak doğru değil bence
  • quote:

quote:

quote:

Cruze ile aynı güzergah ve kullanımda 8.2-8.4 litre civarı tüketimim oluyordu. Bu rakam kışın soğuklar yüzünden, yazın klima yüzünden pek değişmiyordu.

Benzer performans sergiledkileri düşünülürse aynı performansı alırken 2,5 lt az yakmak tatlı gelmiştir

Daha rodaj döneminde olduğu için 115km/h süratin üstüne çıkmadım. Çok aç olup yemek siparişi vermeye benzetiyorum ben bu işi, ve bu kısmınıda çok seviyorum. Zulümden ziyade arabaya olan ilgilimin form tutmasını sağlıyor. :)

Yakıt olarak şuan çok memnunum ama yukarıda da dediğim gibi benim kullanım şehiriçi diye genelleme kabul etmez. İstanbul'da yaşayan birine ortalaması budur desem çarpılırım.

İşin kötüsü Polo'dan sonra 2.0 atmosferik bir araca geçsem yakıt tüketimini psikolojik olarak çok yadırgayacağım. 15 gündür 6 litrenin altında değerler görmek beni umursamaz yaptı. :)

• vw Beetle 1.4 TSI ile alınmış ortalama tüketimdir. Sakin kullanımda şehir içinde takdir edilir bu değer.

Manuel Ceed CRDI yakıt paylaşımlarım

• quote:

quote:

quote:

quote:

Daha rodaj döneminde olduğu için 115km/h süratin üstüne çıkmadım. Çok aç olup yemek siparişi vermeye benzetiyorum ben bu işi, ve bu kısmınıda çok seviyorum. Zulümden ziyade arabaya olan ilgilimin form tutmasını sağlıyor. :)

Yakıt olarak şuan çok memnunum ama yukarıda da dediğim gibi benim kullanım şehiriçi diye genelleme kabul etmez. İstanbul'da yaşayan birine ortalaması budur desem çarpılırım.

İşin kötüsü Polo'dan sonra 2.0 atmosferik bir araca geçsem yakıt tüketimini psikolojik olarak çok yadırgayacağım. 15 gündür 6 litrenin altında değerler görmek beni umursamaz yaptı. :)

Siz böyle yazınca çok imreniyorum.Çok trafiği olmayan bir şehirde bile 18 lt yakan bir araca biniyorum.İliğimi kuruttu siz böyle 5-6 litre diyince pc başında bile içim hoş oluyor. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 7 Ocak 2016; 23:36:57 >

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    15.000 liralık arabaya aylık 15.000 yakıt masrafı yapan koca yürekli troll

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VW grubunun benzinli motorları, dünyadaki bütün dizel motorlardan daha verimlidir, daha az yakar.Hatta kendi ürettikleri dizel motorlardan bile.
  • baba0392 kullanıcısına yanıt
    15 Liraya Temiz az km e39 540i varsa alayım leoncu kardeş.Sanada aracı olduğun için birşeyler atarım
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Hem giden hem yakan arabaya lafim yok ama yaktigi kadar gitmeyen araba kabul edilebilir olmaktan uzaklasiyor. Eger cok km yapmiyorsaniz dert etmeyin, 5.40'in uzecegini sanmiyorum. :)

Fazla km yapiyorsaniz ve maddiyat el veriyorsa yakiti ve alim ucreti uygun ikinci bir araba alarak cozume ulastirabilirsiniz durumu.

• supremum01 kullanıcısına yanıt
    Fazla km yapmıyorum hocamYakıtıda dert etmiyorum ancak yinede daha az yakıt ile aynı yolu kat etmek aklıma gelince moralim bozuluyor.sonuçta başkasının değil kendi cebimizden çıkıyor.
    0 km b-c sinifi hb ufak motorlu 50 lira civarı birsey bakıyordum.kararsizliktan dolayı askıya aldim.bilgileniyorum araştırıyorum şu aralar

• quote:

Orijinalden alıntı: GuitarxtanbuL

ceed i30 şehir içinde 9 lt nin altına kolay kolay düşmüyor
    hadi tdi ile karşılaştırsanız anlatımda bir alman benzinliyi kore dizel ile karşılaştırmak doğru değil bence

Otomatikler öyle, fakat manuel ceed için yakıttan memnunum şahsen. Otomatik i30'u olan arkadaşımın ortalama 8'in altına inmiyor, genelde hep 8.x var ekranında. Şehir dışında ise hep 6 civarı yakıyor. Kasınca 5.x'lere güç bela iniyor. Ama Manuel ceed'im ile ş.içinde 6.x'lerle geziyorum, ş.dıışında ise 4.x'ler. 90'la kasınca 3.4'e kadar inebiliyor manuel.
  • Yaklaşık 2 aydır 1.2 TSİ araç kullanıyorum ve bu motorda fabrika verilerini tutturmak imkansız.
    Ortalama ş.içi tüketimim 7.4 lt.
    Eski atmosferik 1.6 aracımdada hemen hemen aynı ortalama ile geziyordum. Hemde bu kadar dikkat etmiyordum.
    TSİ araçla az yakmak için yolun sürekli hafif inişli olması lazım.
  • temelin çekirge deneyine dönmüş.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.