Şimdi Ara

Manuel araç aldık süremiyorum (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
2
Favori
20.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hatırlıyorum da hiç araba sürmeyi bilmeyen ben, 13 yaşında kimse yokkem kontağı açtım ve bütün memleketi dolandım. Ehliyeti kursa gitmeden 1 defada aldım, bugüne kadar korna bile çalmadılar hatalı sürüş vs yapmadığım için. Ayrıca yokuşlarda' da 1 cm bile kaydırmam. demekki biraz insanın yapısıyla alakalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kahvaltıda yürek ye bin arabaya otobanda kalabalık bir mevkiye gir alışırsın.

Cesaret, özgüven lazım alışman için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hafif yokus yollarda birinin sana debriyaji ogretmesi gerekiyor. Debriyaja alistikca daha dik yokuslara gec. Sana uzulerek soyleyim ki senin debriyaj balatan bitercek 1 ay sonunda masraf cikacak. Acemi adamin harci degildir debriyajli araba.

Sonra cik trafige.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mlbozkurt

hatırlıyorum da hiç araba sürmeyi bilmeyen ben, 13 yaşında kimse yokkem kontağı açtım ve bütün memleketi dolandım. Ehliyeti kursa gitmeden 1 defada aldım, bugüne kadar korna bile çalmadılar hatalı sürüş vs yapmadığım için. Ayrıca yokuşlarda' da 1 cm bile kaydırmam. demekki biraz insanın yapısıyla alakalı.
    Aferim sana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo-wan

İdeal olanı konuşursak, her yeni sürücü en az 1 sene otomatik arabayla sürmeye başlamalı, araç ve trafik hakimiyetini tam olarak anlamalıdır. Sonrasında istenirse manuele geçilir.

Para durumu manuele el veriyorsa kesinlikle boş arazide ve sakin sokaklarda en az birkaç ay alıştırma yapılmalı, tam olarak alıştığı düşünülünce trafiğe çıkılmalıdır.

Fakat genel olarak manuel kullanmak acemi sürücüler ve dolayısıyla tüm sürücüler için çok büyük bir tehdittir, yeni sürücünün vitesleri düşünmek yerine trafiğe odaklanması gerekir.
    Yanlis abicim. Otomatikle baslayan manuel suremiyor sonradan. Cok var boyle ornekler.
  • Otomatikten sonra manuele geçilmez demek, otomatik silah kullandıktan sonra tek atışlı silah kullanamazsın demek kadar saçma. Bırak manuel arabayı, hayatımda ingilizce konuşamam diyen adamı ingilizce konuşturdum, web sitesi tasarlayamam diyen adama iki günde tasarım öğrettim. Manueli de bir o kadar hızlı öğretirim, yüzde yüz eminim. Direksiyon hocalarının IQ ortalaması 70'i bulmaz. Garson bile olamayacak insanları hoca yapıyorlar etrafa.

Otomatikle trafiği, ayna kullanmayı ve genel olarak aracı düzgün manevra etmeyi çok kısa sürede öğrenirsiniz. Bunlar manuelde gerçek bir kabusa dönüşüyor.

Direksiyon hocalarının çoğunun ne arabayı kaldırma, ne de aynaları kullanma adına düzgün bir tavsiye veriyor. Resmen körleme giriyor insanlar sınava, rastgele alıyorlar ehliyeti. Bir kere hocaların düzgün eğitilmesi lazım. Kim ne öğrendiyse kendi kendine öğreniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: troley111

Yanlis abicim. Otomatikle baslayan manuel suremiyor sonradan. Cok var boyle ornekler.

Alıntıları Göster
    bende otomatik kullanamıyorum,olmuyor bir türlü. abd de araç kiralamak kabusum oldu. düz yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: power-pc

bende otomatik kullanamıyorum,olmuyor bir türlü. abd de araç kiralamak kabusum oldu. düz yok.

Alıntıları Göster
    Ben cok rahat suruyorum. Ben de ABD deyim. Kendi arabam manuel ama otomatik kiraliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi troley111 -- 11 Temmuz 2019; 1:13:27 >
  • bol bol pratik yaparak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo-wan

Otomatikten sonra manuele geçilmez demek, otomatik silah kullandıktan sonra tek atışlı silah kullanamazsın demek kadar saçma. Bırak manuel arabayı, hayatımda ingilizce konuşamam diyen adamı ingilizce konuşturdum, web sitesi tasarlayamam diyen adama iki günde tasarım öğrettim. Manueli de bir o kadar hızlı öğretirim, yüzde yüz eminim. Direksiyon hocalarının IQ ortalaması 70'i bulmaz. Garson bile olamayacak insanları hoca yapıyorlar etrafa.

Otomatikle trafiği, ayna kullanmayı ve genel olarak aracı düzgün manevra etmeyi çok kısa sürede öğrenirsiniz. Bunlar manuelde gerçek bir kabusa dönüşüyor.

Direksiyon hocalarının çoğunun ne arabayı kaldırma, ne de aynaları kullanma adına düzgün bir tavsiye veriyor. Resmen körleme giriyor insanlar sınava, rastgele alıyorlar ehliyeti. Bir kere hocaların düzgün eğitilmesi lazım. Kim ne öğrendiyse kendi kendine öğreniyor.
    Araba surmek zor degil ki IQ gerektirsin. Dunyanin en basit isi ama otomatik baslayan ogrenmiyor manuel. Gereksiz goruyor ugrasmiyor. ABD de ehliyeti ben 1 gunde aldim. Sizin yaptiginiz karalama sacma ki arabayi alir surer ogrenirsin. Sanki ucak surmesini ogretiyorlar 200 IQ lazim.

• Manuel seviciler doluşmuş yine, o vitesi beyle kavrayacaksın

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Yapacağın tek şey kavrama noktasına alışmak.

Eğer aracı debriyajın kavrama noktasında sabit tutarsan en dik yokuşta bile(özellikle dizelse) araç ne geriye gider, ne de stop eder. Tek kötü yanı balata erken biter.

Bu arada elektronik, hidrolik direksiyonlu araç kullananlar araba kullanıyorum demesin.
    Manuel araç aldık süremiyorum

araba kullanmaya bununla başlamıştım

• Pratik Yapmadan olmuyor. kullandıkça trafik korkunuz azaliyor ben ankaradayım bende ehliyeti aldığımda trafikte kullanamıyordum.

sabahın 5 inde trafik boşken 1 aya yakın gezindim ankara sokaklarında sonra bu iş tamam dedim ve trafiğe çıktım.
    benzer birşey uygulayabilirsin.
  • Boş arazide sık sık durun ve kaldırın arabayı. Bu işi yapa yapa ayağınız alışacak daha sonrasında arabayı kullanırken düşünmeyeceksiniz otomatik olarak vücudunuz yapacak, refleks haline gelecek. Kavrama noktasını bulduğunuz takdirde yokuşlarda da sıkıntı çekmezsiniz zaten. Arabayı sürekli kullanmaya çalışın kullanmadan acemiliği üstünüzden atma şansınız yok zaten.

• Kaskonuz yoksa yaptırın, sonra sizde rahat gidersiniz.
    Kavrama noktasını bularak pratik yapın,buna göre kaldırın aracı.
    Sonrası vız gelir.
  • Bazıları el freniyle kalk falan demiş. Bu el freniyle kalkma olayını araba kullanmayı tam anlamıyla bilmeyen birisi bence yapamaz.Normal kalkışta yapacağı iki hareket var ve bunu tam anlamıyla yapamayan birine, siz üçüncü bir hareketi öneriyorsunuz.Bu kalkış sorunu zaten debriyaj-gaz koordinasyonu eksikliğinden oluşan bir sorunken, daha fazla konsantrasyon gerektiren üçüncü bir işi araya katmak mantıksız.

Yapacağın tek şey var, herhangi bir yokuşa gidip arabayı durduracaksın ve ayağın frendeyken debriyajı hafif hafif salacaksın baktın araba hafiften titremeye başladı o an debriyajı orada sabit tut ve freni bırak tabi aynı anda hızlı hareketle ayağını gaza götür hafif gaza bas arabanın olduğu yerde çakılı kaldığını, geri kaymadığını göreceksin.İlerlemek için gaza yüklenirken debriyajı da yavaşça çek bu kadar.Yokuşun dikliğine ve arabanın ivmelenme süresine göre debriyajı çekme hızını ayarlaman gerek.Bu da pratikle kazanılacak bir şeydir.Tek yolu bol bol arabayı trafikte sürmen boş tarlada sür diyenlere bakma oralarda öğrenemezsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: iquique

yokuş yukarı arabayı geri kaçıran adam/kadın araba kullanmamalı. iki aracın arasına park edemeyen kullanmamalı. geri geri düzgün şekilde manevra yapamayan kullanmamalı. sol şeritten 50 ile tın tın gidenler kullanmamalı. benim elimde yetki olsa; trafikte gezinen insanların yarısının ehliyetini elinden alırdım.

Alıntıları Göster
    Acikcasi 2 aracin arasi yeterince genis degilse paralel park etmiyorum. Gidip uzaga park ederim cok zorlamanin alemi yok. Bunun ne gibi bir zarari var? 20 senedir bu sekilde paralel park konusunda cok kasmayan babamin da hic bir falsosu olmamistir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Slim Charles

Acikcasi 2 aracin arasi yeterince genis degilse paralel park etmiyorum. Gidip uzaga park ederim cok zorlamanin alemi yok. Bunun ne gibi bir zarari var? 20 senedir bu sekilde paralel park konusunda cok kasmayan babamin da hic bir falsosu olmamistir.

Alıntıları Göster
    araba kullanıyorum diyorsan bu paralel parkı da öğrenmen becermen lazım. kurs öğretmenin olsam geçer not alamazdın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iquique

araba kullanıyorum diyorsan bu paralel parkı da öğrenmen becermen lazım. kurs öğretmenin olsam geçer not alamazdın.

Alıntıları Göster
    O zaman yaptim ondan sonra zor geldigi icin bir daha denemedim. Niye diye soruyorum bilmen lazim diyorsun. Varsa bir bildigin soyle biz de bilelim.
  • Size nacizane tavsiyem, utanmafan sıkılmadan arabanin arka camina " ACEMİ ŞÖFÖR " yazın.. faydasini goreceksiniz 😉

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.